Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a lányommal? Ennyire...

Mi lehet a lányommal? Ennyire bezavarna a járás? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Egy éves a lányom,eddig úgy aludt,ha láttam hogy álmos,bevittem az ágyába,letettem és kész. Fogzáskor volt kivétel, akkor simogattam egy kicsi míg el nem aludt. Két hete kezdett hosszabb távokat menni egyedül,kb 8-10métert, előtte csak egyedül 1-3métert,kezét fogva pedig végtelent... Nagyon örökmozgó,sosincs nyugta. Amióta egyedül mászkál a lakásban, nem tudom letenni aludni. Sokszor olyan álmos,hogy ülni is alig bír,de nem alszik. Sír,hisztizik. Ha bent maradok nála felül,játszik,hümmög és mutogat,ha ringatni akarom feszíti magát. Már 3 napja nem alszik egész nap. Reggel 7kor kel és este fél9kor fekszik. Ezzel nincs baj,viszont napközben a nem alvástól feszült,ingerült,hisztis,türelmetlen. Először azt mondták egy hétig tart az újdonság miatti "nem akarok aludni" dolog, de ez csak rosszabb lett.
2010. febr. 14. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát lehet hogy durva amit irok, de ott kéne hagynod a kiságyban ugy kettő körül ebéd után. El fog aludni egy jó sirdogálás után és kipihenten fog ébredni/ vagy: vitted már ki sétálni igy ebéd után? Ugy sem bir bealudni? Kicsi még a nemalváshoz.
2010. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam sétálni vinni,de nem marad meg a babakocsiban,max fél órát és elaludni ott sem akar :o(

Tegnap próbáltam a kiságyban sírást,de addíg hisztizett amíg "taknya-nyála" egybefolyott és már ökölődött.Mégegyszer nem hiszem hogy végig tudná/tudnám csinálni...nagyon rossz volt. Nem tudom mit tehetnék hogy legalább fél órát aludjon napközben!? Nagyon tanácstalan vagyok.

2010. febr. 14. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott hagyod a kiságyban és visszamész hozzá 5 percenként, nyugtatod, beteszed alvópozícióba határozottan, ha felül felül...kimész, sír-sír... visszamész, nyugtatod.. ha önkívület van magadhoz ölbe, ringatod és elmagyarázod neki, hogy miért kell aludnia, közben dícséred ezerrel, hogy milyen ügyes, hogy hallgat Rád.. leteszed megint.. sír-sír.. nem baj kimész... csinálod addig, amíg be nem alszik... hagyni kell picit szenvedni, de önkívületbe nem eshet.. akkor vígasztalni kell és dícsérni és ígérni neki, hogy ott vagy és jössz érte, amikor kipihente magát. Én így csinálom/csináltam.
2010. febr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: tökéletes amit a második válaszban olvasol, szerintem igy próbáld! Vsznű a titka az, hogy nem addig siratjuk, mig elhánnya magát, hanem ha nagy orditásba kezd, be kell menni megnyugtatni. Kitartás, kell a napi pihenő mindkettőtöknek!
2010. febr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!!

Holnap megpróbálom amit javasoltatok.

2010. febr. 14. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!