Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kisgyermeket nevelők...

Két kisgyermeket nevelők válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

19 hónap lesz a két gyerkőc között.

Kiváncsi vagyok ki hogy viselte, bírta az első időszakot. Hogy ment az altatás, etetés.

A nagy még ébredt éjszaka? Levegőzést hogy oldottátok meg?

Lányom még ébred éjszaka nem tudom mi lesz velünk ha itt a tesó.:)


2015. márc. 4. 06:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom ugyanennyi korkülönbség lesz a gyermekeim között. Engem is egyre jobban foglalkoztat ez a kérdés. De ha arra gondolok hogy az egyik ismerősöm gyerekei között csak 13 hónap van akkor azt kell mondjam neked is és magnak is, hogy ha ő boldogul akkor nekünk is menni fog valahogy!! :])))
2015. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyobbik piszkosul féltékeny volt az elején meg baromi kíváncsi. Mindig bújt, férkőzött az ölembe akkor is, ha a kicsi is ott volt. A nagyobbik 5 hetes kora óta átaludta az éjszakát, így ilyen gondom nem volt. Soha nem ébredt fel a sírásra szerencsére. Bár mondjuk nálunk nagyobb a különbség, 2 hónap híján 3 év.
2015. márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

19 hónap van a két gyerekem között, kisfiam a nagyobbik, ő most 2 éves lesz ebben a hónapban, a lányzó 5 hónapos lesz.

Várandósan nagyon nehéz volt az örökmozgó fiam mellett, állandóan fáradt voltam, fájt mindenem, feszült voltam stb... rettegtem, hogy mi lesz ha hazahozzuk a tesót... Aztán sorozatban jöttek a kellemes meglepetések.

Kisfiam már az első perctől kezdve imádta a húgát, az első 3 hétben volt 1-2 neccesebb szitu, 3szor ráütött a fiam a húga fejére, meg 1-2szer elmutogatta hogy rakjam a húgát a szobájába, nem hiányzik ide nekünk... :) Nagy féltékenységet nem vettem észre. Annyi volt a nehézség, hogy a fiam nagyon szeleburdi, nagyon aktív, nagyon erősen akarta szorítani a tesót, állandóan megakarta fogni, aztán ment a hiszti hogy miért nem érhet a tesóhoz... de mire 2 hónapos lett a húga megtanulta hogy szépen kell vele bánni és hagyjuk békén őt.

A fiammal ellentétben a kislány 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát, nappal is nagyon sokat aludt és alszik is, alig igényelt minket, ha ébren volt akkor is elücsörgött a pihenőszékben és elnézelődött akár egyedül is, így simán tudtam a kettő gyerek mellett főzni, takarítani meg a naggyal foglalkozni.

Nem egyszerű, nem könnyű, vannak nagyon nehéz napok amikor felváltva üvöltenek valamiért, de ezerszer könnyebb mint amire számítottam.

Az elején volt pár hét amikor a kicsi hasfájós volt, az megerőltető volt mert amúgy nappal nem volt semmi baja, este 8-tól üvöltött a hasfájástól 12-ig, de utána reggel 8-9-ig aludt, ez csak pár hét volt, azóta este 6-fél7-től reggel fél8-8-ig alszik ébredések nélkül.

A nagy 1 éves kora óta alszik el egyedül, egyszer szokott éjszaka felkelni inni, de az csak annyi hogy átmegyek, adok a kezébe inni és már fekszem is vissza. Most már jó ideje csak ritkán van ilyen. A kislányt meg már a kórházban sem tartogattam feleslegesen, nem altatgattam, ha álmos volt leraktam hasra az ágyban és békénhagytam, elaludt magától. Most 5 hósan is így alszik, nagyon ritka ha sír, de akkor is hagyom az ágyban és ha 3 percen belül nem hagyja abba a sírást akkor kiveszem és kitalálom hogy mi a probléma.

Külön szobában vannak a gyerekek, ha a kicsi ágyba került, mehet a nagy fürdeni majd aludni.

A levegőzés már nehezebb, a két gyerekkel még nem voltam kint az utcán, max autóval ha mentünk a boltba, az a szerencsém hogy kertes házban lakunk így kitudom engedni a fiamat egyedül, 10 percenként ránézek, ha meg alszik a kicsi akkor én is kimegyek és 10-15 percenként be hallgatózok, hogy nem-e sír.

Hát így hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem.

2015. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!