Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válaszolnátok 2 babás kérdésre?

Válaszolnátok 2 babás kérdésre?

Figyelt kérdés

Első kérdésem az lenne hogy mikor tud a baba kimászni a rácsos kisàgyból ? Ugy értem, hogy nekünk olyan kis agyunk van aminek csak az egyik oldala rácsos es le lehet engedni. Hogy lehet megtanítani neki hogy hogyan szálljon ki belőle ? Vagy ez jön magátol ? 10 honapos mar tud járni 1 hónapja .

Második kérdésem az lenne hogy ha teszek a baba melle az àgyàba teàt, mikor tudja egyedül meginni? Ugy hogy felkel es megissza ha szomjas ?

Ne értetek félre nagyon szívesen felkelek hozza ha kell ( szerencsére nagyon ritka ) csak kiváncsi vagyok. EZt is tanítani kell neki ?Mar nem iszik cumisuvegbol . Műanyag csőrös pohárból iszik 2 hónapja :)

Nem kérek letolàst . Köszönöm a vàlaszokat !


2014. aug. 27. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon fejlett ilyen téren a babád. Én őszintén válaszolok: ezek a kisgyerekek meglepően jók és ügyesek tudnak lenni valamiben, ez viszont nem jelenti azt, hogy másban is. Én nem hagynék egy 10 hónapost éjszaka egyedül ki-be mászkálni a kiságyban. Számtalan veszély leselkedik rá, ha mélyen alszol, észre sem fogod venni. Furcsa dolog is történhet, amit még sosem csinált azelőtt vagy egy tragikus véletlen. Az enyém pl. sosem vitte túlzásba, hogy mindent a szájába vegyen, 20 hónapos kora környékén rendesen bepótolta, csak néztem, hogy ő az én gyerekem, aki mindent a szájába akar venni? Soha azelőtt. Egyébként nem járok a gyerekem után, de mindig tudom, hogy mit csinál. Furán hangzik, de így van. Szerintem hagyjad, hogy magától alakuljanak a dolgok. Tehát nem kell neki tanítani. Az éjszakai teázásról idővel le fog szokni és végigalussza az éjszakát. Ha pedig nem, akkor fogod tudni, hogy mikor tegyed oda a poharat, hogy igyon belőle. Én legkorábban a kommunikációhoz kötném, két év előtt nem. De ha a tied fejlettebb lesz e téren is, akkor lehet, hogy korábban is meg tudod vele dumcsizni.
2014. aug. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszt :)

Nem éjszakára gondoltam leengedni a rácsot hanem mondjuk a du alvàshoz hogyha felkel mehet játszani . De mondjuk ráér . Pénzem lennék vele előrébb csak érdeklődtem :)

Nekem nem ébred mar éjszaka se enni se inni . De lehet változni fog azert kérdeztem .

Hat igen fejlődik nagyon gyorsan a manóm :) mindent sokkal hamarabb csinált mit általában a babák szoktak :) olyan szépen jár hogy csak na :)

A cumisüveget is magátol hagyta el . Szóval örülök hogy nincs ezzel gond.

Neked cumizik/cumizott a babàd ? Nekem igen. És azt kérdezném hogy szerinted mikor hagyja el a cumit ? Nem akarom hogy sokáig cumizzon. Viszont meg pici hogy elvegyem pláne hogy cumisuvegbsincs ..

2014. aug. 28. 01:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyan nem tud még járni, de nem maradt meg a kiságyában, csak velem volt hajlandó aludni. Így született az a megoldás, hogy leszedtük a rácsokat, s leesésgátlót szereltünk fel. Két nap alatt visszaszokott a helyére. Éjszaka nem kel fel, reggel viszont ha felkel, mellém bújik. :)

A vizes cumisüvegét 8 hónapos kora óta magától használja, lent hagyom a játékainál, s iszik, amikor akar. Bevezettük a szívószálasat is (a csőröset nem szereti). Nagyon hamar megtanulnak bármit.

2014. aug. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ :) mennyi idős a babàd ? :)
2014. aug. 28. 01:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Az enyém sajnos nem szerette a cumit, ezért ha nyugtalan volt, nem tudtam cumival megnyugtatni, mint mások, mert kiköpte. Talán 2-3 hónap volt, amikor éjszaka alvás előtt rutinból betettük neki (de azt is inkább mi akartuk, mert hogy olyan aranyos cumival), de mikor elaludt, már kint is volt neki. Egy cumis képünk nincsen :-(. Olyant is ismerek, aki akarta a cumit, nem kapott és ezért az ujját szopja. Erről nehezebb leszoktatni egy gyereket, mint a cumiról.
2014. aug. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Most már 14 hónapos.

Ő cumizik, de inkább ez, mint az ujja. :)

A fogai nem fognak deformálódni a cumitól, ha emiatt aggódsz (fogorvossal beszéltem ezügyben).

2014. aug. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet kivenni a két középső rácsot? Van olyan kiságy aminél nem is látszik hogy kivehető.


A legkisebb fiam még nem volt egy éves amikor megtanult kimászni a kiságyból, úgy hogy nem volt leengedve a rács. Onnantól kezdve nem lehetett letenni aludni, mert kimászott. Horror volt. Szóval én annyira nem várnám ezt :).

2014. aug. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!