Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hány pelenka fogy el...

Nálatok hány pelenka fogy el egy nap alatt? Hány óránként cserélitek?

Figyelt kérdés
8 hetes kisbaba anyukája vagyok. Nálunk 8-10 db fogy egy nap alatt. Én minden szopinál cserélem. 3 óránként eszik. De van hogy ráteszem az új pelust és már belerottyant, persze akkor ismét tisztába teszem, hisz kakásba nem maradhat. Így van hogy 10 pelus is kell egy nap. Nálatok?

2015. márc. 4. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
6 hetes a lányom,még nem számoltam,de kb.8 pelenka megy el egy nap.
2015. márc. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
eleinte napi 9-10 is elfogyott. Minden evésnél cseréltem éjjel is még ilyen idős korában. Na meg szeretett a tiszta pelusba rottyantani, úgyhogy volt hogy 10-12 ment el 1 nap alatt. kb. 3 hós korától nem cseréltem éjjel, csak ha szükséges volt.
2015. márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
amíg kicsi volt a napi 15 peluscserénk megvolt. nehezen emésztette a tejet,rengeteget kakilt,akár 4-5x egymás után is. mióta rendeződőtt meg ugye nagyobb lett olyan 5 pelus megy el 1 nap. pampers-t használunk és fél éves. majd mérséklődik később,nem véletlenül vannak úgy a pelusok,hogy minnél nagyobb méret,annál kevesebb van egy csomagban
2015. márc. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elején átlag 8 (néha 10-is, mert azonnal összepisilte, mielőtt bezárhattam volna) minden evés után egy csere is volt. Aztán leszoktam az éjszakai cseréről 1,5 hónap környékén, mert ő is aludt és ha nem, akkor is csak enni kapott, akkor már napi 6-7 is elég volt.

Aztán beállt napi 5-re az evés és ennyi peluscserére is, most reggel nem kell cserélnem, mert reggeli után pisil csak, éjjel nem és mindig reggel kakil, úgyhogy azt is bevárjuk. Így általában 5db/nap, de van, amikor 4 is kibírja, igaz, megtelik rendesen - de már 1 éves.

2015. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 óránként cseréltem, 4 naponta kakilt, tesco gyerek volt :) kb 6-7 pelus fogyott egy nap
2015. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wiky93 ***** válasza:
3óránként cserélem (változó, mert nem mindig alszik ennyit) 6pelus kb, persze ha épp ébren van és berotyizik egyből cserélem.. 2hós a babám
2015. márc. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amíg kicsi volt 8-10 ment el egy nap, most 10 hónaposan kb 5-6.
2015. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Mindkét gyerekemnél akkor cserélem ha tele van, kivéve ha bekakilt, mert akkor azonnal. 3 óra alatt nem tölt meg pisivel egy pelust a nagy ivó fiam sem. Újszülöttnél persze más, többször kakilnak, de amikor beáll a széklet nem kell annyi pelenka.

Kislányom 4 hónapos, reggel kap tisztát, délben és este. Nem ázik át soha, a bőre szép. 2 éves fiam reggel kap tisztát, délben és este. Szóval napi 3db pelus elég, kivéve ha soron kívül kakilnak be.

Újszülöttként kb 5-6 pelus fogyott.

Azért találták ki ezeket a pelenkákat hogy ne kelljen állandóan cserélgetni őket, minek 3 óránként cserélni ha épp hogy csak van benne pisi? Pazarlás. Ki kell használni a folyadék tartó tulajdonságát. :)

2015. márc. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!