Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónap körüli babának...

2,5 hónap körüli babának mennyit "kellene" ébren lennie?

Figyelt kérdés
Lánykámnak nagyon jó alvókája van. Eddig délelőtt is fel volt már kb 1 órát, de mióta jó idő van és kirakom babakocsiba aludni, ott olyan jókat alszik mindig, hogy csak a következő szopikor ébred fel. Egyedül este van fenn 1, 5 órát fürdés előtt. Nem kevés ez? Úgy értem, hogy ha ilyen kevés van fenn, nincs is annyi ideje "gyakorolni", az oldalról fordulást ilyesmit? Vagy ez hülyeség?
2015. márc. 9. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Hú, kicsit irigyellek. Az én lányom alig aludt napközben. Mégsem tanult meg hamarabb forogni, kúszni-mászni mint más baba.

Unokaöcsém is tök nagy alvó volt, én nem is tudom meddig nem is láttam őt ébren. :) Mégis szépen és jól fejlődött a mozgása.

Szóval szerintem ezzel nem függ össze a mozgásfejlődés.

Ugyanakkor szerintem irigylésre méltó helyzeted van, élvezd ki, mert később úgysem fog ennyit aludni, és bőven le fog foglalni.

Amúgy jó az anyaság...én azon aggódtam, hogy nem alszik eleget, te azon, hogy sokat alszik, úgyhogy szerintem mindig van min aggódni. :)

De ettől még a babák ugyanúgy fejlődni fognak szépen.

2015. márc. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fiam egy nap összesen max 6 órát volt ébren, ebbe beleszámított az evés, pelenkázás, fürdetés, minden.

Kb. 5 hós kora után kezdett kialakulni fix ébrenléti idő nála az evésen kívül. A mozgás beindulásával pedig megmaradt az éjszakai 12 óra alvás, de napközben már csak kétszer aludt. Nála ez teljesen normális volt. 5 hónapot gyakorlatilag átaludt, annyit mondtak rá a dokinál is, hogy hát, vannak ilyen babák is.

2015. márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!