Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a szélcsövet? Mennyi ideig legyen a popsiába? Húzogassam és forgassam?

Figyelt kérdés
6-hetes a baba,anyatejet és tápszert is kap 3 hete már.Eddig napi többször kakilt.2 napig nem kakilt akkor segitett a lázmérő.Most 2. Napja megint csak morog és erőlködik.
2015. márc. 10. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
A szélcsövet nem kell sem huzogatni sem forgatni. Ha csak az a gond, hogy nincs széklete akkor inkább kamillateát adjatok neki egy kis cukorral, az segít a helyzeten.
2015. márc. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
jaj ne forgasd neki,gondold el ha benned forgatnának egy csövet. a hideg kiráz a gondolatra. 2 nap pedig nem a világ vége. ha nem muszály,ne szélcsövezd. sokan mondják,hogy nem lehet hozzászokni,de attól.hogy van aki nem szokik hozzá,még van aki igen.mi a szelek miatt használtuk,napi többször kakilt. este szélcsöveztük mindig,csak 1x 1 nap.aztán azt vettük észre,hogy már csak az esti szélcsőnél kakil,addig meg erőlködik és sír. mondta a védőnő és az orvos,hogy haggyjuk el,ellustultak a bélizmai,már nem tudja kinyomni. keservesen sírt szegény :-( nem volt jó időszak,de inkább elhagytuk neki. tornáztad inkább, meg vegyél székrekedős babáknak való tápszert pl. a milumil komfort 1,milumil sensitive lágyítják a székletet. adhatsz még biogai-t neki,segíti az emésztést. meg lehet próbálni a teákat ha nincs más,de ha mecsek köményest adsz,figyeld mert van akinek csak ront a helyzeten.jobban átmozgatja a beleket.
2015. márc. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Próbáld ki, hogy egy csövet dugsz a fenekedbe és forgatod. Sehogy se használd!!! 2 nap még nem is baj, ha nem kakil. Adj neki teát, langyos vizet, és tornáztasd, fektesd hasra.
2015. márc. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lencsibaba0121 ***** válasza:
62%

Micsoda bunkó hozzászólások.... Kérdésedre válaszolva: nem kell sem huzogatni, sem mozgatni. Csak be kell dugni. :)

Annak, aki hőcög, hogy két nap nem a világ vége: ha én nem kulázok két napig, akkor igazán rosszul vagyok és nagyon nehezen megy kitenni a két napi kakit. Meg olyankor elég kemény is. Gondolom a gyerekeknél sincs ez másképpen.


Esetleg próbálj neki adni glicerines kúpot, sokan esküsznek rá!

2015. márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
annyira nem a világ vége,hogy egy csövet dugdossanak a fenekembe. lehet,hogy neked vékonynak tűnik,de az ő beleihez mérten mindjárt nem az. nekem nem hiányozva,hogy 2 naponta már tolják is fel a fenekembe,főleg ha nem sír,csak morog. erőlkődik,de mivel nem sír,még nem fáj neki
2015. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Biogályát kap napi 5- cseppet.Koraszülött tápszert kap ,de nem hiszemhogy ebböl több féle lenne.

Félek hogy ha hagyom akkor 3.-4.nap még rosszabb lessz a helyzet.

A másik meg hogy nem tud igy pihenni, az erő pedig az evéshez kell...

2015. márc. 10. 13:27
 7/8 anonim ***** válasza:
kérdezd meg az orvost,a koraszülöttből milyenek vannak.hát esetleg 1x várd meg a 3.napig,ha nem megy neki akkor szélcsővezed,aztán elhagyod mikor erőre kap,meg már nagyobb. mennyire született?
2015. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Az én babámnak is kellett a szélcső pár hétig, már nem, de azóta tápszert váltottunk. Én csak annyit mertem csinálni, hogy bedugtam és vártam, volt, hogy ez segített, volt hogy nem. Aztán egy alkalommal olyan hasfájása lett (aznap volt először, hogy nem kakilt egész nap), hogy kórházban kötöttünk ki. Ott az egyik ápolónő szélcsövezte, de nem úgy, mint én, hanem óvatosan kis köröket írt le vele. A berzenkedők kedvéért: az egyébként elég hisztis gyerekemnek egy hangja nem volt, sőt, kifejezetten jólesett neki, hogy megkönnyebbült. Utána már én is így használtam otthon, de mint írtam, az igazi megoldást a tápszerváltás hozta meg.

(Egyébként a kamillateának pont ugyanannyi ellenzője van, mint a szélcsőnek, ugyanígy a babateának.)

2015. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!