Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja a védőnőm és a...

Miért mondja a védőnőm és a neonatológus orvos i hogy a kezénél fogva huzogassam a babámat?

Figyelt kérdés
nem csak az én védőnőm hanem a barátnőm védőnője is azt mondta hogy ő is csinálja a babájával.2hónapos a babám és ő nem akarja a nyakát húzni mikor húzom hanem csak lógatja.miért?
2012. dec. 22. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert a fejét ilyenkor tartania kellene.

Ez lenne a normális.

Ha csak 10 mp-ig, akkor is tartania kellene.

Valószínű gyenge a nyakizma.

Hason fekve felemeli a kis fejét?

2012. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
felemeli de nem sokáig meg nem is szereti
2012. dec. 22. 13:15
 3/8 anonim ***** válasza:

A védőnőm is ezt mondta, mikor 2 hónapos volt, hogy ültessem fel a babát, hogy húzom a kezét. A fejlesztőben meg azt mondták, hogy ne csináljam, mert már görcsösen tartotta a nyakát a sok gyakorlástól. Majd a gyógytornász azt mondta, hogy nyugodtan csináljam, majd a gyerekorvos azt mondta, hogy ne.

De elmúlt ez az időszak is és megtartja a fejecskéjét úgy is, hogy ezek után már nem húzogattam fel ülésbe, csak sokat volt hason.

2012. dec. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is kellett ezt csinálnom még a kisfiammal 2 hetes korától fogva. Nyaki nyaki hypotóniája és torticollisa volt.
2012. dec. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha le van tapadva a nyakizma, vagy hipotóniás, nem is fogja neked emelni, akárhányszor húzogatod a kezénél fogva. Szerintem vidd el Dévény tornára, ott megnézi a gyógytornász hogy le van-e tapadva az izma vagy sem. Nekem is ezt mondták hogy húzogassam, de inkább elvittem gyógytornászhoz, mert állandóan sírt ha ezt csináltam vele. Aztán néhány kezelés alatt rendbehozták neki. Utána simán emelte a fejecskéjét, egyre többször és egyre hosszabb ideig.
2012. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Debrecenbe hol van Dévényes?
2012. dec. 22. 14:06
 7/8 anonim ***** válasza:
én is ezt csináltam a lányomnak mert nem tartotta a fejét ,1 hónapig csináltam és megerösödött a nyaka.
2012. dec. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Előre is elnézést kérek, ha megsértek valakit, de a „kire hallgassak dologra" válaszolnék. A védőnő, ápolónő kb 3 évig tanulta ezt, majd elment dolgozni, míg egy orvos 6 évig járt egyetemre, gyermek orvos lett (ez 5 év), majd ezután lett csak neonatológus -ez még több év. Szumma szummárum, egy neonatológus több, mint 10 évig tanul, mire pályakezdő lesz. Míg egy védőnő 3 év után kezdi a pályát. Tehát szakmai értelemben én mindenképp az újszülöttgyógyász szakorvosra hallgatnék.
2016. júl. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!