Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónap körüli babák anyukái,...

2 hónap körüli babák anyukái, akik szoptatnak, de átalussza a baba az éjszakát. Válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Mettől meddig alszik a baba? És mikor kap utoljára enni? Éjszaka ha felébred és kicsit nyüszög, tehát nem sír a tejért, akkor adtok neki inni? (a gyerekorvos nekem azt mondta ezt lehet megpróbálni)

És mit csináltok a felgyűlt tejjel? Lefejitek, vagy beáll egy idő után és éjjel esetleg kevesebb termelődik?


2015. márc. 10. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:

most már 7 hós, de kb 2-5 hós kora közt átaludta. 2 hónaposan: fél 9kor fürdés, utána szopizott, és cicin aludt el (közbe azért böfiztettem), kb 22.00-ra került ágyba alvó állapotban (külön szoba). 07.00-08.00 között kelt, tehát így aludt egyben 9-10 órát. Éjjel nem kelt, ha kelt is, be se mentem és mindig visszaaludt magától pár perc alatt. Később mikor kelni kezdett, 5 hónapos kora körül, elkövetettem azt a hibát, hogy cicire raktam, így aztán 2. héten már kétszer kelt, 3. héten már 3-szor, 4-5-ször, aztán megelégeltem, és megtanítottam visszaaludni cumival, így most 7 hósan már csak egyszer kel fel éjjel, de olyankor eszik is, vizet nem fogadja el (napközben sem), cukrossal meg nem akarom itatni.

a tej egyébként beáll igen, kell 1-2 hét, de utána már nem fog csöpögni. Én csak egyszer fejtem, reggelente, amit benne hagyott szopi után, és így is sikerrel tudtam/tudok szoptatni.

2015. márc. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Már 1 éves a babám, de 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát (na jó, a fogzás óta nem :)).

Este 8 körül fürdettük, 9 körülre aludt el cicin. Nálunk nyöszörgős ébredés nem volt, ha megébredt akkor ordított és csak cicin aludt vissza mindig is. Én úgy vagyok vele, hogy amíg van tej, addig nem adok neki vizet éjjel, bár nekem is javasolták. Nem szokta meg az éjjeli cicit, csak akkor ébred, ha tényleg baja van. Nem fejtem éjjel soha (egyébként is nagyon ritkán). Néha csöpögött reggelre a tej, de különben beállt rendesen. Még most 1 évesen is napi kb.4-6x szopizik.

2015. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!