Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gimnáziumba járok és amikor...

Gimnáziumba járok és amikor suli van alig alszom 4-6 órákat. Emiatt egy néhány hónap után a tanulás se megy már olyan jól. Mit csináljak? Ez normális? 16/L

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 06:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, feküdj le 10-kor és akkor többet alszol. És azért ne kelj fel korán, hogy gyakorin kérdezgess :).
2013. szept. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális egyáltalán, ebben a korban 8-9 órát kellene aludni minden éjjel, az lenne egészséges, annyit igényel a szervezet. Persze hozzá lehet szokni a kevesebbhez, de sok esetben ilyen probléma lép fel, mint Nálad.

Próbálj meg korábban lefeküdni. Nem tudom, hánykor kell felkelned reggel, de azért 7 órát minimum aludj. Ha nem megy, akkor próbálj meg ledőlni 1-2 órára délutánonként. Aztán tanulj utána.


De mit csinálsz egyébként esténként?

2013. szept. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem normális,de elég átlagos jelenség,sok mindenki csinálja ezt (néha sajnos én is)
2013. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
És ha valaki lefekszik pl 10 kor de képtelen elaludni?én is van hogy korábban fekszek és hajnalig csak forgolódok az ágyban :/
2013. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most, hogy gimibe járok, én se tudok aludni, nyáron megy 10-11 óra alvás is, de suliközben este 9-10 között fekszek, és olyan hajnali kettőkor tudok elaludni, viszont hatkor már kelni kell.... Nem érzem magamat fáradtnak, de eléggé nehezen tudom összpontosítani a figyelmem.
2013. szept. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok. Hiába tervezem el, hogy most 10-kor lefekszem az istennek is éjfél lesz belőle. Aztán meg fáradt leszek, amit végül egy idő után megszokok.
2013. szept. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Míg iskolába jártam (bármelyikbe) nekem is néha nehezen ment az elalvás. Mióta dolgozom nincsenek alvászavaraim (kb 5 perc alatt alszok el). :) Egyébként próbálkozhatsz nyugtató zenékkel, relaxációval (pl. autogén tréning félével), vagy jógával, aminek a végén relaxáció van.
2013. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ismerős jelenség. Nekem fél 7kor kell kelnem, lefekszem általában 11kor (mert délután tanulok, aztán míg apám dolgozik, van hogy este 9kor ér haza, addig csinálok neki kaját, kicsit takarítok aztán még fürdés stb..) és van, hogy 2-fél 3-kor még én is fent vagyok. Fáradt vagyok, de nem tudok aludni. Aztán nekem a felkelés siralmas. Mondjuk felkelésnél nekem annyi segít, hogy nagyon szeretem a sulit ahová járok, de én sem nagyon tudok koncentrálni, eléggé fáradt szoktam délutánra lenni..
2013. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azért fekszem le későn mert éjfélig minimum tanulok..
2013. szept. 5. 20:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Éjfélig tanulsz gimnáziumban? Akkor gondolom egyetemben nem gondolkozol...mert ezt már nem lehet növelni. Inkább tanulj kevesebbet, és pihenj.
2013. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!