Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisebb korkülönbségnél terhess...

Kisebb korkülönbségnél terhesség alatt hogy álltatok hozzá a nagyobb emelgetéséhez?

Figyelt kérdés

Tervezzük,sőt lassan már szabad próbálkoznunk a harmadik babát.

A nagy és kicsi között 4,5 év van,így őneki már meg lehetett magyarázni,hogy nem emelgethetem.Most a kicsi 17 hós,és 15 kg.Ha sikerül,márpedig pozitívan állunk hozzá,miért is ne sikerülne,nyilván a pocaklakót is féltem majd és nem tudom hogy lesz ez az emelgetés.Szépen hosszú távokat sétál már,addigra elhagyjuk a buszközlekedésben a babakocsit,csak attól félek majd megmakacsolja magát és esetleg leül nem akar jönni,akkor mit csinálok.férjem nagyon sokat segít,alapból....


2015. márc. 11. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nalunk a "nagy" 13 hónapos, én meg 25 hetes terhes vagyok. Ugyanúgy emelgetem mint eddig, babakocsival is fel kell cipelnem az első emeletre. 9 hónapos kora óta tud járni úgyh már óriási távokat képes megtenni, nagyon lassan fárad el, viszont össze vissza megy úgyh annyira sétálgatni nem tudok vele. Nekem mondjuk nincs gond a terhességgel, nem vagyok veszélyeztetett. Párom nekem is mindenbe segìt.


Neked gond volt az eddigiekkel? Ha összejön 2 év felett lesz akkor már lehet vele èrthezően beszélni, meg is érti.

2015. márc. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szia olyan gond ami miatt nem lehetne emelni nem volt,toxémiás voltam viszont mindkettővel

mi sétálunk sokat úgy gyakoroljuk azt i hogy amikor csak lehet fogja meg a kezem

2015. márc. 11. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Én remélhetőleg a napokban fogok szülni, és a lányom 20 hónapos, de semmi nem változott, ugyanúgy elvagyunk mint a terhesség előtt.
2015. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fiam 18 hónapos és 13 kiló, én pedig 26 hetes kismama vagyok Emelgetni még mindig kell (etetőszékbe, fürdőkádba...), de ha apa itthon van sokat segít. Másodikon lakunk, lift nincs és szerencsére eljutottunk odáig hogy ügyesen lépcsőzik (persze dupla annyi idő :P). Cipelnem sem kell mert elsétál velem a világ végére is. 10 hónaposan indult el, azóta nem használjuk a babakocsit. Kismotorral is szépen jön mellettem, úgyhogy ő egyre ügyesebb viszont én meg hamarabb fáradok. A védőnő azt mondta ne emelgessem a fiam, de mindenki tudja hogy ez nem kívánságműsor. :) Csökkenteni még csak-csak lehet, de elhagyni nem.
2015. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiam 12 hós, 12 kiló + babakocsi. 4 hónapos terhes vagyok és mindent ugyan úg ycsinálok, ameddig nem jelez a hasam.

Korábban hordoztam 8 hónapig, de arra már jelzett a hasam korai terhességben, így azt abbahagytam.

Tegnap pl. babakocsistól fel kellett vinnem először a bankban kb 15 lépcsőfokon, majd kb. 25 lépcsőfokon és persze vissza is (rámpa sehol, segíteni képes sehol) majd 3 órát sétáltunk, villamosra fel, le és rohamtempóban haza. Ehhez vagyok szokva, nem is jelzett rá a hasam sehogy, de elfáradok jobban és hamarabb, amióta ismét terhes vagyok. Közel nem annyit megyünk és nem mászunk hegyeket, mint a hordozós időszakban.

2015. márc. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fiam 11 hónapos volt amikor kiderült, hogy jön a tesó. Már nem emlékszem, hogy hány kiló volt akkor de mindig is nagyobb volt az átlagnál, súlyban is.

Az orvosom azt mondta, hogy nyugodtan emelgessem amennyit szükséges, egészséges terhesség esetén nem lehet baj. Hát így is volt, mondjuk más választásom nem is volt. Egész nap hajolgattam, szaladtam a gyerek után, emeltem be kiságyba majd ki onnan, etetőszékbe be-ki, ha kellett tartogattam. Fájt nagyon a derekam de nem foglalkoztam vele mert nem tehettem meg. Nehéz volt így babát várni. Nem is akarok soha többet terhes lenni. :)

2015. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!