Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakelengye? Korhazi csomag?

Babakelengye? Korhazi csomag?

Figyelt kérdés

Megneznetek a listam? (*-al jeloltek extrak,nem vagyok biztos,hogy kellenek)


Kisagy

Pelenkazo

(vagy kombi legyen?)

matrac

matracvedo (vizallo)

3db lepedo

legateresztos racsvedo

pelenkazoba matrac (a komihoz ugy tudom, jar is)

2db huzat a pelenkazo matracra

*pici mozes jellegu agy a kezdetekre?

*zenelo forgo?

*jatszoszonyeg?

Babakocsi

autosules (melyik legyen, bebi hordozos, vagy ami 0-4 evig jo?)

hordozokentdo

*pihenoszek

*babahinta

*jaroka

pelenka taska (nektek milyen valt be? hany zsebes stb.)


anatomiailag kialakitott furdokad nagyobb babaknak is

*furdeto allvany? (biztonsagos, hogy ha egy alacsonyabb szekrenyre helyezem?)

3db torolkozo (kapucnis)

vizi homero, ami kesobb jateknak is jo

sampon/tusfurdo

olaj/testapolo


2 csomag ujszulott pelenka (kb 20 db osszesen)

3 csomag 1-es (kezdetnek eleg?)

(a tobbi meret kesobb)

3 csomag popsitorlo

2db popsi krem


1 db cumisuveg (szoptatni tervezek)

*szoptatos parna?

1 csomag eldobhato melltarto betet

kb 10 db moshato melltarto betet

*egy cumi "veszhelyzet esetben"

(k es D vitamint ir fel az orvos?

15 db textil pelus


alkohol a koldokcsonkra

fultisztito es vattapamacs

*koromvago ollo,vagy csipesz?

digitalis homero

orrszivo (elektromos jo?)

babafesu (a puha szormes)

legzesfigyelo (kinek melyik valt be?)

*bebior? (nem nagy a haz)

*ajtoracs?

*elvedok?

*konnektor dugo?


(mar van parasito, es extra futo, mivel hideg a szobam)

(lenne egy extra polcrendszer amit a pelnkazo melle tehetnek)


szemetes a pelenkaknak

egy szennyestarto


10 db body (0-3 hos korik)

15db body (3-6 hos)

10db rugi (0-3)(+2 pizsinek)

15db rugi (3-6)(+2)

3 par zokni

2db vekonyabb sapka

1 vastag sapka

2 pulover

2 halozsak

1 kabat

2par kesztyu (kaparas ellen)

1 vastagabb kesztyu

3 vekonyabb takaro

2 vastag takaro

5 eloke


ejjeli lampa a pelenkazashoz

dekorazio (falmatrica, stb)

kepkeretek

babaalbum

kez/lablenyomathoz keszlet

gyogyszerek/vitaminok/fogzasra kenocs



kesobbiekben:


etetoszek

*turmix (van bot mixer, es egy rendes turmix, de nagyon nagy helyet foglal, kisebbet szeretnek)

*gyumolcs centrifuga (van egy regi)

*parolo? (van egy olyan avent-es turmix, amiparol is egyben)

eteltarolok

tanyerok

4 db kiskanal

kesobbiekben villa is


par ev mulva:

parna+takaro + 2 db agynemu garnitura

jatekok


Korhazba:


Nagyobb taska:

4db olcso "kidobhato" bugyi

3db "kidobhato" haloing

1 szoptatos melltarto

2sport melltarto

2 szabadido nadrag

3 felso

(1 felso es nadrag amibe haza megyek)

2 nagy torolkozo

1 kicsi

3db zokni

1 papucs

1 strandpapucs furdesre


Kulon csomag a pipereknek (egy pici taskaba)

utazo tusfurdo/sampon

szajapolo

fogkrem/fogkefe

fesu

izzadasgatlo

szemceruza/szempilla spiral

eldobhatos melltarto betet

vastag betetek


Eteles szatyor:

par uveg viz

aprobb suti/sos


Kezi taska:

iratok

fenykepezo gep

telefon

ipad

toltok

(pipere dolgok vajudasra)

viz stb



Baba csomag:

7db pelenka

3db body

3 db rugi

1 db sapka

kaparas elleni kesztyu

popsi krem/torlokendo



Szerintetek ez jo? Sok/keves?


Tapasztalatokat szivesen varok!


2015. márc. 11. 20:09
 1/4 A kérdező kommentje:
babamerleg (e-bay rol rendelnem)
2015. márc. 11. 20:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mérleget nem vennék ha úgy gondolod majd h keveset eszik a védőnőnél is meg lehet mérni akár naponta is sztm felesleges,

körömvágó olló kell amit csak a babánál használsz

nekem nincs bébiőröm nem is bánom (de ez mindenkinek egyéni döntése ha aggódós vagy akkor vegyél)

játszószőnyeggel még várnék nem biztos hogy fogja érdekelni ( mi kaptunk és egy napot volt rajta)

akartunk venni járókát de aztán nem vettem de rájöttem még jobb is nem használtuk volna sokáig, szóval a helyedben azzal is várnék még.

a pihenőszéket mi sokáig használtuk már 1 hónaposan beletettem és imádta (amikor ébren volt de volt h abba aludt el) egészen 6 hónaposig

orrszívó: elején elég az elektromos később érdemesebb a porszívósat venni.

szopipárnát még terhesen vettem nagyon jókat aludtam a segítségével de szülés óta csak ott van, nekem nem volt kényelmes azon szoptatni.

2015. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én kombi ágyat vettem,nagyobb mint a sima kiságy,sokkal tovább használhatja át lehet lakítnai heverőnek. használtan jó áron juthatsz hozzá.

a 3 lepedő kelleni is fog,nekem is annyi volt,mikor bukott jól jött.

rácsvédőből hosszút vegyél,én cserélhetem le a rövideket mert már keresztbe fordul az ágyon. figyeld,hogy elég megkötője van-e,hogy jól rögzisd

pelenkázóra nem kell huzat,vízhatlant vegyél,csak letörlöd egy szivaccsal ha kell,abból elég 1 is

én nem vettem mózest, 1.héten nálunk aludt a babakocsi mózesében.megteszi egy pólya is a kiságyba

zenélő forgóból felhúzható van nekünk,nem az igazi.annyi időt nyersz vele,hogy elmenj pisilni :-)

játszószőnyeget vegyél,imádta. de ráér 2-3 hónapos korába megvenni

én azért vettem hordozóst,mert olyan babakocsit vettem amire rá lehet tenni a vázra,így ha aludt,nem kellett felkelteni,hogy kivegyem a hordozóból és mózesbe tegyem. de az ülést meg nem kell lecserélni szóval az is nagyon jó,ezt majd eldöntöd melyik szimpatikusabb.a babakocsira két írányból lehet tenni a mózest,hordozót,sportrészt,azért akartam ilyet,mert az átfordítható tolókarosnál hátulra kerül a bolygókerék mikor már nem a mózest használod. esővédő,lábzsák járt hozzá.

hordózokendő nagyon jó ötlet! nekem hasfájós volt,hordozva húztam ki azt az időszakot,nagyon szeretett benne aludni

nem kell külön pihenőszék,én elektromos bébihintát vettem csak.a hasfájása miatt tusolni nem tudtam volna anélkül.

nekem utazóágyam volt,mikor vettem járókát én a babakarámosat,mert az sokkal nagyobb,akár az egész nappalit elkeríthetem vele neki. én pl.anno nem maradtam meg járókában

pelenkázótáska olyanm ilyen csak legyenek zsebei.nekem a babakocsihoz járt.az jó ha van 1 olyan zsebe,amihez hipp-hopp hozzáférsz ha ki kell kapni gyorsan egy pelust,meg ha oldalt is van zsebe az üvegnek/cuminak/kézfertítlenítőnek/zsepinek amit épp teszel bele

kádam nekem is nagyobb van,van beépített babatartója,meg vettem külön is

az állványt nem tudom,nekem a férjem csinált hozzá szekrénnnyel

törölközőből nekem sokkal több lett,mert mindig pukizott és foltos lett :D vanish ide vagy oda,sokszor nem jött ki,,úgy meg nem akartam használni. kapucnisat és puhát vegyél,ne az érdeset

fürdető samponból én a chicco könnymentesét használom,még a védőnő is dicsérte,ő is mondta újszülöttnek is nagyon jó.de amúgy ír majd fel a gyerekorvos gyógyszertárit. popsikrémet is fog,én nem tudtam úgyhogy weledát vettem,az nagyon jó minőségű. a sudocream még ami jó,mert antibakteriális

én 1-2 csomag újszülöttet vettemmeg nagy doboz 2-est. 3700-el született,én még azért vettem plusszba újszülöttet az úgy pont jó volt. 1 hónapig használta azt. de lehet,hogy a 2-es is jó lett volna,csak mondom,nehogy nagy legyen én azt adtam rá inkább

popsitörlő rendesen fogyott ám :-) a brendonba van kartonos törlőkendő,4000ft a 9 csomagos pampers sensitive. pihe-puha,szerintem vegyél 1 olyat,és legalább elég 1 darabig

ne vegyél cumisüveget!!! el nem tudod képzelni,ha cumizavaros lesz a babát mekkora kín azt rendbehozni!!! calma üveget vegyél!!!

[link]

oké,elég drága de megéri hidd csak el. ha ne adj isten úgy lakulna,hogy nem lenne tej 8de ne add fel,a kórházba nekem se volt,csak otthon indult meg) akkor a tommee tippee anticolic üvegét ajánlom. még a mam se rossz,meg az avent de kb ilyen sorrendben jók :-)

hát én sose használtam azt a párnát.valahogy nem kényelmes nekem. de azért neked jól jöhet

a mosható betét jó,mert sporolsz,de nem olyan puha mint az eldobható. mindet próbáltam,a legpuhább a liberó,és a dm-es babylove. hidd el számít,ha sebes a mellbimbód. krémet rá tiszta lanolinosat vegyél,és vidd már a kórházba is magaddal.

cumit én vettem,nem kellett neki,nem is bántam még az üvegtől is cumizavarós lett. én akkor adnám csak,ha nem tudsz szoptatni.

fültisztitoból biztonságit vegyél. köldök ápolásra betadint vegyél,az akkor kell ha már sebesedik csak! mást ír hozzá az orvos, d és k vitaminnal

textilpelusból nekem 20 van,majd kiderül mennyit bukik,ha nem sokat elég a 15.

56-os rugdalozót is vegyél azért. 1 hónapig hordta nekemde 3700 volt,55 cm-vel. vegyél mondjuk 6 db 56-ost. 10 db rugi meg kevés 62-esből. inkább legyen 15. bukik,kakil kell a több ruha,hidd el. nekem méretenként most pl. 15 74es bodyt vettem,de az alvós bodykat nem számolom ebbe,az még külön

előke nem nagyon fog kelleni ha szoptatsz,bőven elég az 5. ha meg már eszik,jobb a műanyag,a tejes gabonapép pl.olyan büdös nekem a simán

az olló jobb

nekem elektromos van,pesztonka

vettem babafésűt,szép haja van de akkor se kellett még

bébiőrt is vettem,nem kellett hallani pedig emeletes a ház

biztosági dolgok ráérnek 3-6 hónapos kor között de megveheted most is ha akarod

lámpát én is vettem

falmatricát is,nagyon feldobja a szobát .-) a habszivacsot jobban le tudod szedni később

gyógyszereket írnak,ha hasfájós lesz akkor kell venned majd. max egy espumisant vegyél

babaalbum nekünk is van.de az is ráér

na hát etetőszékkel pláne ráérsz. én dupla tálcásat vettem,ha tiszta kaja,csak kiveszed és ott a tiszta tálca.azt meg elmosod.a tálca távolsága állítható,hogy jobban elférjen mögötte. magassága is a széknek,hogy kényelemsebb legyen etetni,meg később az asztalhoz állítsuk. összecsukható,jól elfér úgy,huzata mosható ami ugye fontos

nekem van 1 kis gözölő,trumix azzal sokkal gyorsabb mint főzni,meg egészségesebb is mert a saját levébe fő a kaja

ételtároló.hát attól függ.ha nem kell sok,az avent pl. teljesen jó. a pohár.de ha napi 5-öt fagyasztasz le,na akkor már húzos. a többi meg pláne. akkor vegyél tescoba,ikeába. tejtárolónak meg,azt nem írtad nem tudom akrsz-e venni,én avent poharat használtam,de mikor napi 3-5 kellet (10 db 4000ft) akkor lansinoh zacskóra váltottam.

rendes tányérból én azért vettem a tomme tippeet mert van fedele,jó utazáshoz,meg a varázsalátétre rátehető

kanálból korának megfelelőt használj az érzékeny íny miatt

kórházba a bugyis betét a legjobb. ami betét,de felhúzható mint egy bugyi, tenából is van,meg dm-esből is. magzatburok repesztésnél pláne jó,sétálni küldtek úgy,hogy folyt na hát a sima betét (tena) 2mp. tök kínos volt folyó magzatvízzel menni,meg a sima tenától én minidg véres voltam a kórházba,az ágy,meg a hálóing is,éppen ezért marhára nem volt elég 3-4 hálóing egy nap elment 2-3.később jó a dm-es jessa betét,aztán sima. ne vigyél sport melltratót,csak szoptatósat vegyél. hálóingből is olyat,amit ne kell felhúzni,ha nem akarod,hogy a betétes fenekled nézzék.hát én nem vettem fel szabadidőt a kórházba :D

ehh szemceruza :D ó a naívság.bocs nem úgyértem,de hát örültem,hogy lábra állok,meg ott volt a baba is hol érdekelt az ilyesmi. most használok,na de akórházba...eldobható melltratóbetétből tárazz be.ha nem is fog folyni,a krém miatt kell majd, mert besárgul tőle a ruha. persze a kórházba elég egy doboz. én vittem eldobható wc ülőke borítót,beöntésnél ugye ki bír felette guggolni. meg domestos törlőkendőt. 7 pelenka???? napi 8x fogsz cserélni. úgy számolj. én vittem 1 csomagot. sapkából vigyl vagy 3 különböző méretűt,mi is ott próbálgattuk melyik lesz jó. 3 body is kevés.adnak mondjuk a kórházba,de ha otthonit karsz,az kevés.kakis lesz.mikor pelust cserélsz,akkor fog kakilni eleinte. megcsapja a levegő aztán...

mellszívót nem írtál. kellene. ha nem is karsz fejni,mi lesz ha szaporítanod kell? akkor szükséged lesz rá. ha meg sok lesz,a gyulladás miatt. a gépi a legjobb,dupla szívófejjel,nagyon bevált nekem. lehet kölcsönözni.vagy elektromos medela.

2015. márc. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja és igen,a mérleg.nekem nagyon jól jött,és tejem is azért lett elég,mert láttam merre haladok a szaporításban
2015. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!