Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek beteg a babája/kisgyere...

Akinek beteg a babája/kisgyereke és nem akar inni milyen praktikákat vet be?

Figyelt kérdés
Kisfiammal sok mindent kipróbáltam, de egyszerűen alig tudok egy-egy kortyot "beleimádkozni". Próbáltam tápszert kakaóval, macikávéval, stb. mert ezeket szereti nagyon, de ezt még annyira sem fogadja el, mint a higított 100%-os gyümiléket. Félek, nehogy kiszáradjon. Mennyi a minimum mennyiség kb., hogy ne száradjon ki? Tegnap kb. 2 dl üdítőt ivott meg egész nap és talán 2 dl tejitalt.
2010. febr. 15. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Szopizik még?
2010. febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi, elfelejtettem írni, hogy 14 hónapos lesz napokon belül. Nem szopizik már.
2010. febr. 15. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Nurofenes fecskendő. Ha nagyon kiszáradásközelben van, akkor vizes szivacs - imádja belőle kiszívni.
2010. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De jó, én is éppen erre gondoltam, ha más nem lesz, akkor abba szívok fel és befecskendezem neki. Ő is szereti a fürdővízben a mosdókendőjéből kiszívni a vizet :-) Adtam neki kicsi édességet, hátha arra megszomjazik, de egy korty, az is nagy szenvedések árán.
2010. febr. 15. 16:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az édesség be szokott jönni, arra mindig iszik 1-2 kortyot. A vizes szivacs nagyon jó ötlet! Egyszer kipróbálom. Bár inkább ne kéne!
2010. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csináltam neki levest, az is folyadék, de enni is alig akar normális kajákat. Legalább tejitalt inna, abba van vitamin és folyadék is. Nem tudom már mit találjak ki, de végső esetben azt hiszem marad a nurofenes fecskendő.
2010. febr. 15. 16:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbálhatsz reszelt almát, vagy banánturmixot (ha már iszik tejet), vagy kifacsart narancs levét...

Jobbulást nektek!

2010. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha lázas volt és nem akart inni akkor mindig megmostam az arcát.Nem tudom miért de neki csak ugy lehetett arcot mosni hogy kinyitotta a száját és kinyujtotta a nyelvét.Igyis valamicske folyadék a szájába került.
2010. febr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Mindig azt szoktam csinálni, hogy a poharát a számhoz emelem közel, és eljátszom, hogy iszom belőle, és megkérdezem tőle, hogy "megkóstolod amit anya iszik"? Mindig az kell neki, ami nekünk felnőtteknek (ebédnél is ha eszik, utána mi, a mi ételünkből is kunyerál). Na de ez sem mindig válik be, mert most amúgy is nyűgös és hisztis. Köszönöm a tippeket, kipróbálom őket, ha más megoldás nem marad.
2010. febr. 15. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!