Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beteg babát ébresszem enni, inni?

Beteg babát ébresszem enni, inni?

Figyelt kérdés
4 órája evett egy kevés tápszert (100ml 180-190-et szokott) Teát, vizet, gyümölcslevet nem fogad el. Félek, kiszárad. Felébresszem? Esetleg etessem meg álmában? Gáz, ha ma elmarad a fürdés? Vagy fürdessem meg, ha felébred, akár késő este? Bocs a sok kérdésért, de aggódom!
2011. jan. 10. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mindig hagytam aludni.

Nem írod, h mennyi idős, ha újszülött, akkor ébreszd, és itasd, etesd meg.

A fürdést azért ne hagyd ki, mert jól esik neki, mikor te beteg vagy, neked is milyen jó felfrissülni, nem?:)


Álmában semmiképp ne etesd, nehogy félrenyeljen.

2011. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 5 hónapos.
2011. jan. 10. 20:11
 3/9 anonim ***** válasza:

mi a baja???


sok függ attól is, lázas, hányás, hasmenés?

bocs de csak így tudok válaszolni

2011. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A fürdést ne hagyd ki, egyrészt felfrissül, másrészt azzal is tisztul a láthatatlan baciktól. Csak ez gyors fürdetés legyen. Utána kínáld meg egy kis tápival.Ha úgy látod nagyon alszik éjjel, akkor enni-inni ne keltsd fel. Jelzik ők, ha vmi nem okés.

2011. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én ha nagyon beteg a lányom nem fürdetem, imád fürdeni de én is magamból indulok ki, hogy mikor az ember nincs jól, mindene fáj, akkor pont hogy nem esik jól a fürdés. Ha magas a láza, akkor esetleg hütőfürdőzni lehet. De nyugodtan hagyd ki, nem lesz semmi baja.

Még ne keltsd fel. De északára ne hagyd hogy evég nélkül legyen. Még 1-2 órát várjál szerintem.

Egyébként az én lányom északa álmában eszik elkezd nyüszögni forgolodni mikor kelni akar, olyankor megszoptatom és akkor nem kel fel teljesen. Szóval ha nem tudod felkelteni megpróbálhatod álmában-félálomban. Biztos nem fog annyit enni mint szokott.

jobbulást.

2011. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja és igen, fontos kérdés, hogy van -e láza, eszik-e amúgy kevesebbet de rendesen stb?
2011. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ahányan vagyunk ,annyifélét írunk.

az én véleményem:

én megfürdetném,akár késő este, jót tesz neki, tényleg frissebb lesz és a közérzetének is sokat számít. nem órákig pancsolni, de egy gyorsabb fürdés okés. ha lázas, főleg fürdesd meg,nagyon jól fog esni neki, de akkor melegebbet csinálj a fürdőben a szokottnál.

nem ébreszteném, mert ha éhes vagy szomjas fel fog ébredni, hidd el, nem fog kiszáradni. persze, jó lenne tudni, mi betegsége, mert ha hányós-hasmenéses, akkor tényleg jobban kell figyelni a kiszáradásra, többször kínálni főleg innivalóval, vagy hígabbra kevert tápszerrel.

én azt tapasztaltam, hogy éjjel is felkelnek inni ilyenkor, ha betegek.inni olyasmivel kínáld, amit nagyon szeret.

2011. jan. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem fog kiszáradni ha közben nincs hasnmenése, tehát ha ez a kevéske tápszer benne marad, akkor nem lesz semmi gond. Én nem ébreszteném még, hagynám aludni. Két-három óra múlva ha nem ébred, akkor felkelteném és megkínálnám. Ha csak picit iszik, ne aggódj, tudja, hogy most mennyit kíván a szervezete.

Fürdetni nem fürdetném. (mivel nem dolgozott egész nap, hogy jól essen a felfrissülés, inkább kihagynám most). Magamból kiindulva lázas betegen én sem kívánom a fürdést, reszeketek a vízben, vagy tus alatt. Inkább a gyógyulásra fordítsa a kis energiáit, mint a fürdésre. Jobbulást!

2011. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van, tényleg sok fontos dolgot hagytam ki. Nem lázas, csak állandó hőemelkedése van, hörghurutos, nincs hangja. Fél 9-kor felébredt, evett egy keveset, fürödtünk, 11 fele elaludt. Még most is alszik.

Nagyon szépen köszönöm a sok választ! Szép napot mindenkinek!

2011. jan. 11. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!