Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ekcéma mitől alakulhat ki...

Az ekcéma mitől alakulhat ki a babáknál?

Figyelt kérdés
Olvastam egy kérdést a tejjel kapcsolatban és ott írták hogy figyelje az anyuka a hatást és sorolták a reakciókhoz az ekcémát.Pl. a tápszertől kijöhet?
2010. febr. 15. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mivel a sima tápszer is tejből van, igen. Épp ezért szokták a piciknek eleinte a HA-s tápszert felírni. Emellett az ekcéma kialakulására hajlam is kell, de a mosószer, öblítő, különféle fürdető, babaápoló termékek is elősegíthetik a kialakulását. [link]
2010. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
HA 1 LC PUFA tápszerünk van.Akkor viszont lehet hogy mosószert kéne váltanom.Vagy ti mivel mostok?
2010. febr. 15. 17:08
 3/15 anonim ***** válasza:
Én dreft baby-vel mosok, öblítőt nem használok, hanem helyette ecetet. A Bip mosószertől vagy a Gabi öblítőtől (nem tudom melyik, mert egyszerre kezdtem használni) nagyon sokat tüsszögött a kisfiam.
2010. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom már 17 hónapos, most már nem használok speciális mosóport, de általában ecettel öblítek vagy Gabi öblítővel. 1 éves koráig sensitív mosószert használtam. Ha ekcémára hajlamos a babád, esetleg próbáld ki a mosószódát, mosószappant vagy a mosódiót és az ecetes öblítést!
2010. febr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor sorolom minden kiválthatja: fürdető, sampon, mosópor, öblítő, krémek, bármi ami a babával érintkezik. A te tusfürdőd, parfümöd, deod, samponod, ha szoptatsz a tejes kajcsik. Ekcémás a babád? Vagy csak érdekel?
2010. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen ekcémás a kicsim.Hol elmúlik hol visszajön.Szegénynek néha olyan csúnya és úgy kipirosodik a bőre.Az elocolm kenőcsöt már nem merem használni mert a héten mondták a kórházban amikor voltunk kontrollon hogy van benne szteroid és szervi elváltozásokat okozhat.Tanácsolták menjünk a Heim Pálba kivizsgálásra,de nem nagyon merek menni mert félek hogy H1N1-esek is vannak és esetleg többet ártok mint használok.Egyenlőre most sudocreammal kenem és visszatérek a fürdetőkenőcsre.Gabi fürdető géllel fürdettem ami újszülött kortól használható és szintén Gabi öblítőt használtam eddig.Viszont folyékony Tomival mosok.Ez a mosódió milyen?Hol lehet kapni?

ÉS amúgy nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!!!

2010. febr. 15. 18:17
 7/15 A kérdező kommentje:
Az ecetes öblítésnél nem lesz büdi a ruhája?Vagy ha ecettel öblítek akkor mennyit tegyek bele?Gondolom nem kell annyit mint a normál öblítőből.
2010. febr. 15. 18:18
 8/15 anonim ***** válasza:
az én fiam arca attól a tejfehérjétől és tojástól lett ekcémás,amit én megettem.így nem ehetek ilyeneket.
2010. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

És erre hogyan jöttetek rá?

2010. febr. 15. 19:39
 10/15 anonim ***** válasza:
A mosódiót, mosószappant, mosószódát bioboltban vagy a Rossmannban, DM-ben tudsz venni. Én mosószódát használok, ennek kilója 250 Ft. Az ecettől nem lesz büdös a ruha, hiszen nem kell belőle sokat tenni.
2010. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!