Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alakulhat ki a babáknál...

Mikor alakulhat ki a babáknál allergia, konkrétan a kutyaszőrre? Van egy kutyusunk, és 2 hetes a babánk, anyósom azzal ijesztget, hogy allergizálhatja.

Figyelt kérdés
Anyatejes baba, olvastam ez megelőzheti a allrgiák kialakulását, de mégis aggódni kezdtem. Van olyan hogy születés után nem, de később kialakul a babánál az allergia, vagy rögtön reagálna? Esetleg immunissá vált már a hasamban a kutyaszőrre? Mik a tapasztalatok erről?
2008. okt. 25. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van kutya, a babám 8 hónapos és eddig semmiféle kutyaszőr allergia nem alakult ki nála és remélem nem is fog. Persze allergia felnőtt korban is bármikor bármire kialakulhat. Ismerek olyan felnőttet akinek sosem volt kutyája és mégis allergiás a kutyaszőrre úgyhogy ez szerintem nem attól függ hogy van-e kutya a háznál.
2008. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 8 hós, nálunk 3 kutya van. Eddig még nem tapasztaltam, hogy bármiféle allergia alakult volna ki nála a kutyaszőrre. Imádja a kutyákat, egész nap őket keresi ha netán kikerülnek a látóköréből :))) Párom unokatestvére allergiás a kutyaszőrre, soha nem volt kutyájuk. Szerintem ez alkati kérdés, lehet hogy csak felnőtt korában jön ki nála bármilyen allergia.
2008. okt. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is van kutya. A nagyfiam most 3 éves és most lett allergiás rá.:( 1,5 évesen is nézték akkor még semmi nem volt.

Ugyhogy később is kijöhet rajta. De szerintem akkor a legvalószínűbb,ha te vagy a férjed allergiások vagytok(mindegy mire). Mert akkor a hajlam megvan rá. Én háziporra vagyok allergiás,de a fiam arra és kutyára is az.Ráadásul ugy néz ki,a 1.5 éves fiam is allergiás lesz.

2008. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jajj az nem jó! Párom és én pollenre vagyunk allergiásak :( Most mi lesz a kutyusotokkal? Én nem tudnék megválni tőle, 11 éve hű társam, úgyhogy ezért is aggódom nagyon. Szoptattad egyébként a gyerekeket? Mert állítólag az megelőzheti,csökkenti az esélyt az allergiára.
2008. okt. 27. 16:30
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

Hát sajnos el kell vinni a háztól.:( Az egyik rokon befogadta szerencsére.:) 1 éves korukig szopiztak egyébként a fiúk és látod mégis.

Akkor nálatok is megvan rá a hajlam.:( De hátha ti szerncsésebbek lesztek.

2008. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!