Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes lenne váltanom másik...

Érdemes lenne váltanom másik pelenkára vagy nincs összefüggés a húgyúti fertőzés és a rosszabb minőségű pelenka között?

Figyelt kérdés
15 hónapos kislányomnak 4-szer volt már húgyúti fertőzése. Szerencsére nincs szervi baja, a veséi rendben vannak nincs tágulata sem. Születése óta a Dm-es pelust használjuk (ez bevált a fiaimnál is). Szöget ütött a fejembe, amikor azt mondta a gyerekorvos, hogy ha majd szobatiszta lesz ritkábban lesz húgyúti fertőzése. Azóta ezen gondolkozok, hogy váltanom kellene jobb minőségű pelusra?

2015. márc. 13. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Biztos van a pelusok közt is különbség, de nagy részben valószínűleg ez hajlam. Azért lehet ezt segíteni a pelus választással: lehet, hogy a legjobb természetes anyagú mosható pelus lenne nektek és minél gyakrabban cserélve, hogy keveset üljön a pisiben.
2015. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy amint bekakil, rögtön tedd tisztába és mindenhol törölgesd meg! Sok babának lesz ezért húgyúti fertőzése.

Ha otthon elég meleg van ahhoz, hogy pelus nélkül legyen kicsit, akkor hagyd szabadon 10-15 percet.

2015. márc. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés aközött, hogy milyen pelust használtok és hányszor volt fertőzése. Szerintem inkább z számít, hogy amíg be van csomagolva a gyerek, addig nem tud olyan jól szellőzni, a pisi-kaki bánthatja, és érzékenyebbé teheti őt. De ez valóban hajlam lehet.

Amúgy a DM-es pelus nem rossz minőség! Lányommal is ezt használtuk, és soha nem volt fertőzése.

Én is inkább sűrűbben cserélném a pelust.

2015. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Olyan kis cuki, már 2 napja szól amikor bekakil, hogy kaka és fogja a pelusát. Valóban előfordult, hogy én a konyhában főztem ő bent játszott és későn vettem észre, hogy pelust kellene cserélnem. Szerintetek érdemes kipróbálnunk a Pampers-t vagy a Liberót esetleg?
2015. márc. 13. 11:23
 5/17 A kérdező kommentje:
Az is a baj, hogy nagyon keveset iszik. Már annyi mindennel próbálkoztam, de szinte cak a kamilla teát hajlandó meginni abból is csak 2-3 dl-t naponta.
2015. márc. 13. 11:25
 6/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat CSAK-ot akartam írni!
2015. márc. 13. 11:27
 7/17 anonim ***** válasza:

én sűrűn cserélném a pelust, igen ahogy gondolod, jó minőségűt vennék

(nekem fia van, de én sima pisis peluscserénél is megmosom mindig a kukiját a fürdőkrémmel, és hagyom is egy kicsit levegőzni törölgetés után, soha nem hagyok rajta törlőkendőből illat anyagot, sőt azt ne is igen használok,meg stb)

2015. márc. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy hatalmas kulonbseg van a pelusok kozott.Pl a Liberoban akkor is nedves volt a babam popsija, mikor a peluson meg nem is lehetett kivolrol erezni, hogy pisi van benne.A Pampersben viszont teljesen szaraz hosszabb ido utan is.Nyilvan nem mindegy, hogy folyamatosan nedves a posija vagy sem.
2015. márc. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

de azt tudod, hogy kamilla teát csak havi 3x kaphat? oké, hogy azt inná, de nem ihatja minden nap!

és igen, a nem ivás is oka lehet, ezen változtass. tudom baromi nehéz, de muszáj kitalálni, hogy mit inna meg. esetleg vizezett gyümölcslé vagy cumisüveg, csőrös pohár, szívószál, nagyon enyhe szörp... próbálkozzál ezen a vonalon, de a kamilla teát hagyd el

2015. márc. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mi húgyúti fertőzés miatt járunk vesegondozásra. Nálunk sincs semmi szervi baj, a vesetágulatot is elnőtte már.

Én rákérdeztem erre a pelenka dologra, és 2 orvos is azt mondta, hogy teljesen mindegy milyen pelust használunk.

Kislányom 1 éves kora óta kapja a tőzegáfonya szirupot. Most 17 hónapos, 3 hónapja negatív a leoltása.

2015. márc. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!