Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S Toxoplazmozis fertőzés...

S. O. S Toxoplazmozis fertőzés? 22 hetes terhesen, babának agyi oldalkamra 8mm-es tágulata van lehet összefüggés? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A 18.hetes genetikai UH-n a baba agyi oldalkamra tágulata 6,7mm vissza rendeltek most 8mm-es.11 hetesen negatív lett az eredményem,lehet hogy mégis megfertőződtem?2 macskánk van nem igazán simogatom,őket,mosatlan gyümölcsöt viszont ettem saját fánkról kb.19-20 hetesen.Nyers hússal is dolgoztam,most pedig bővebb folyásom lett ezért,kenetet vettek,eredmény jövőhéten lesz,akkor újra csinálják a toxot is.Candibele tabletta kezelést elkezdtem,Terhesség elején 2 xer voltam influenza tünetes,orvosnál is voltam,de homeopátián kívül nem kaptam semmit,lázam is volt.Második babánkat várjuk,10 éve van macskánk kint hogyhogy most estem át rajta,ha át estem?vagy lehet hogy csak a hüvelyi fertőzés miatt?Nyugtasson meg valaki hogy ha antibiotikummal kezelnek nem lesz beteg babánk.Remélem még időben vagyunk.segítsen valaki köszönöm egy aggódó 22 hetes kismama
2011. jún. 30. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy van összefüggés. A gyógyszert ki adta? Azt írtad, a toxo vizsgálat negatív volt...

Az egyik ismerősöm babájának is volt kb. félidősen agykamrai tágulata.. aztán, ahogy nőtt a pici, szépen vissza is fejlődött, mire megszületett, már el is tűnt. Persze, időközben többször nézték uh-val a babát.

A terhesség eleji megfázás, stb, nem hiszem, hogy okozhatta. Emellett kevés kismama nem érintkezik nyers hússal, ha főz :) Gondolom, utána kezet mosol, így ez sem fertőzhet. A gyümölcs is csak akkor okozhat bajt, ha érintkezik macska vagy egyéb állat ürülékével... a fán ezt nem tudom elképzelni :)

Egyébként még ha friss fertőzésről lenne is szó, az időben elkezdett gyógyszeradagolás segít, nyugi!

2011. jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokkal hamarabb leszel toxo fertőzött nyers hústól, mosatlan zöldségtől gyümölcstöl (ami ha földdel szennyezett már fertőző lehet, nem csak kell ürülékesnek is lennie!) mint a macskától.

Ettől függetlenül nem hiszem, hogy van összefüggés.

2011. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a tágulat genetikailag van így, nem fertőzés miatt. Nekem is volt anno a középső fiamnál két éve a terhesség alatt, ennyi idősen kb., mint neked. Annyit mondott az orvos akkor, hogy figyeljük, de valószínűleg elmúlik majd. Így is lett, 26 hetes kor körül már nem volt semmi, kinőtte.
2011. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Én meg úgy vagyok vele,hogy a k+rva macskák bármit okozhatnak(kertes házban éltem mindig,szóval tudom,miért is utálom a macskákat).2x szültem,de mindkét terhességem alatt maximálisan kerültem a macskákkal való kontaktust.Mivel nem vagyok orvos,nem tudlak megnyugtatni,csak reménykedem,és drukkolok,hogy minden rendben legyen!
2011. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A toxo eredményem negatív lett,de lehet hogy később fertőződtem meg?,bár a macskáktól nem hinném,mindig kezet mosok,meg nem is simogatom őket,már 10 éve itt vannak,lányomnál semmi gond nem volt.A gyógyszert a nőgyógyászom adta 2 napja használom a folyás mintha kezdene elmúlni.Nagyon várom az eredményt!Orvosom szerint ha nagy lenne a baj azonnal cselekednének.Remélem hogy ha legközelebb megyek már tényleg rendben lesz minden,bár most is ebben bíztam.
2011. jún. 30. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!