Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek túlkényeztetem a...

Szerintetek túlkényeztetem a babám?

Figyelt kérdés
Három hónaposak vagyunk, ma voltunk a védőnőnél és benyögte, hogyha így folytatom, egyszerűen nem fogom tudni leszedni magamról. Pedig csak annyit tettem, mivel megijedt és láttam, hogy mindjárt elsírja magát, megsimiztem a lábacskáját, karját, puszit adtam az arcára, és csak utána fordultam a védőnő felé - szerintem első a gyerek!! Itthon meg nagyon sok egyéni figyelmet szentelek neki, sok puszika csattan el, babamasszázs, ölelgetés, simi, és a cicit is sokszor kínálom fel, nem csak szopikor, mert megnyugszik rá esténként. Velem is alszik. Van valami baj velem?

2015. márc. 16. 15:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%
Ez alapvetően nem lenne gond (én sem hagytam sírni soha), most tök jó és szép a helyzet és imádod...én elhiszem. Viszont a következetesség pont azt jelenti, hogy mindent úgy alakítasz amit hosszú távon kivitelezni tudsz. Ha már 8-10 hónapos lesz, és 10 kiló (mint az én fiam), akkor majd igencsak probléma lesz az altatás, és az állandó cicin lógás. Ennyiből igaza van a védőnőnek. Viszont még egyáltalán nem késő változtatni ezen.
2015. márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
60%
A túrót! Annyira kényeztesd el, amennyire akarod. De! Később, ha gond lesz, akkor azt is tudd be magadnak. Ha nehéz lesz leszokni a ciciről, vagy az együttalvásról, akkor majd azt is fogadd el! :)
2015. márc. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
48%

Most még nem baj, de akkor se legyen, amikor egy évesen az utca közepén kéri a cicit, meg amikor 10 kilósan is órákig kell kézben cipelni, vagy amikor nem tudsz a pároddal összebújni, mert a gyerek lóg a melleden, és csak veled összebújva hajlandó aludni. Nem fogja érteni, hogy ha eddig lehetett, akkor most miért nem, és ettől lesz majd igazán kiakadva.

Lehet, hogy ami neked egy kis simike, meg puszika volt, az valójában több, csak már nem úgy érzékeled.

2015. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
68%

"de ő az egyetlen az életemben, a párom csak háromhavonta egyszer jön haza. :("


Ezzel vigyázz nagyon. Önmagában az, hogy sokat foglalkozol vele és szeretgeted természetesen nem baj.

De az, hogy bevallottan rá támaszkodsz és tőle várod a magányod megoldását, az hosszútávon a gyereknek nagyon nem jó. Egy idő után érzékelni fogja, hogy ezzel egyfajta felelősség van rajta, át kell venni a partnered szerepét. Ezt pedig nem szabad ráterhelni.


Mondom ez hosszútávon jelenthet gondot, ha továbbra se lesz melletted valaki, kialakulhat 10-20-30 év múlva az a helyzet, hogy nem engeded önállósodni, amikor az már természetes igényként jelentkezne nála.


A gyerek soha ne legyen eszköz, ami a te igényeidet szolgálja ki, erre figyelj.

2015. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, eszemben sincs felelősséget hárítani a babócámra! Csak azért foglalkozom vele részben ennyit, mert ő egy nagy összeköttetés köztem és a párom között, akinek nincs éppen biztonságos munkája. Vannak barátaim, akikkel szoktam beszélgetni.
2015. márc. 16. 19:09
 16/23 anonim ***** válasza:
22%
Szeresd nyugodtan ahogy jólesik mindkettőtöknek. Ezeket a dolgokat, amikről a többiek írtak mint rémes jövőtökről, majd simán megoldod amikor eljön az ideje. A védőnő pedig biztos nagyon sietett valahova, azért volt ilyen türelmetlen és azért mondott ekkora butaságot. A mi védőnőnk örül, ha látja, hogy egy anya szereti a gyerekét és törődik vele, sosem mondott nekem ekkora marhaságot.
2015. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%
3 hónaposak vagyunk... Ezzel meg is válaszoltad a kérdésed, de nem az a baj, hogy kényezteted, hanem az, hogy a jelek szerint a gyereken kívül más nem létezik számodra. A cici meg táplálkozásra van, nem nyugtatásra, ha ezt hagyod később komoly gondok lesznek, de a te dolgod nyilván.Egy pár hónapos babára sem kell a nap 24 órájában rátelepedni...
2015. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
30%
nyugodtan tedd mellre, ahanyszor csak keri es megnyugtatja. en is ugyanigy csinaltam. most 1 eves es mar csak 3 szer van cici egy nap kb 9 hos koratol. nem lett cicifuggo..sot, ha nem itthon vagyunk nem is kell neki a cici.
2015. márc. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszi a jó példákat! :) én is úgy gondolom, hogy nem lesz belőle ragasztó. És mint írtam, vannak barátaim, találkozni is szoktam velük.
2015. márc. 17. 09:39
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo en csak a sajat peldamat tudom elmeselni amibol vagy tanul mas vagy nem mi eggyutt elunk a tesommekkal ott is egy csemete nallunk is teljesen mas modszereket alkalmazunk mi sose hagytuk sirni a gyereket ok igen. Teny amit a 2 gyerek kozt latok az oveke tenyleg jobban lefoglalja sajat magat mint a mienk. Az o gyerkocuk a sajat agyaban alszik mig a mienk koztunk alszik. Ennek hosszu tavu hatranya az hogy naivan azt hittem ha nagyobb lesz konyebb leszoktatni rola mert megerti h a sajat agyaba kell aludnia de nem. Ma mar 3 eves de meg most is koztunk alszik mert nincs szivem sirni hagyni. Pedig igy a parommal valo sexualis kapcsoltom is csokken mert van hogyha atviszem miutan elaludt felkel lottek az estenek. Stb stb. Szoval a ti helyzetetekbe is ha a parod 3 havonta haza jon par napra es nem birod majd a gyerkoct leszerelni a haloszobabol nemblesz jo :/ sajnos en is agyon ajnarotam szerettem mert jol esett viszont vannak dolgok amiket sajnos elrontottam es most hogy latom hogy elhibaztam se tudok mitt tenni csak remenykedek hogy valamien szinten aprankent de ki tudom javitani a hibakat de azert mert nagy es beszel es megerti amit mondasz attol sajna nem lett konnyebb sot sokkal nehezebb most mintha babakoraba nem hagytam volna az agyamba vagy ha a bevasarlokocsibol nem engedtem volna ki akkor most valoszinu hogy meg mindig be tudnek vasarolni es nem akarna mindenaron rohangalni a boltba .szoval tenyleg nagyon gondold meg hogy az ilyen fontosabb dolgokba ezt te tudod e vele csinalni akar 4-5 evig vagy meg tovabb. Arrol nem is beszelve hogy 3 evesen mar ugy alszik mint valami karate bajnok ut vag es kirugja a vesedet is szoval ejjelente joparszor kelhetsz majd hozza. En ezt valaltam be de mar banom. De persze ez az en hibam nem a gyereke.
2015. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!