Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a babám...

Miért csinálja ezt a babám ébredés előtt? Normális ez a dolog?

Figyelt kérdés

Szépen alszik este fél9-től olyan 5-ig. Aztán elkzed járni a keze-lába, forgatja a fejét.Ha adok neki cumit olyankor egy darabig visszaalszik, de utána megint kezdődik ez. Akkor kiveszem, megetetetem, pukizik közben nagyokat, utána visszaalszik egy kis idő múlva teljesen nyugodtan és az ébredése is rendben van.

A gyomrát bántaná valami? Még csak tápszeres, 3 és fél hónapos. Vagy az idegrendszerével lenne gond? Esetleg a fogzás bántaná már most(jó ideje csorog már a nyála)?

Volt valakinek hasonló a gyerkőccel?


2010. febr. 16. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem éhes azért csinálja. Az első ébredés nálunk is hasonló. Addig amíg nem kap cicit sír vagy kapálózik.

Utána semmi baja:-))

2010. febr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont két napja csinálja az én babóm is ezt, ő most lesz 3 hós, anyatejes.

Ő is alszik estétől (9-11-től) reggel 4-5-6-ig, mikor hogy, de már egy hete beállt a 6-fél7-es kelésre.

Ő ha éhes, akkor sír. Ma 3 körül felkelt, ugyanezt csinálta, mint a te babód: kapálózott, nyújtózkodott, cummogott, tömte az öklét a szájába, közben egyszer egyszer kiabált (nem sírt) Tegnap sikerült visszasimogatnom, most nem igazán. Adtam neki cumit (amit csak ilyenkor szoktunk) kiköpte, visszaraktam, megint... aztán lefeküdtem. Elaludhattunk mindketten, mert következőleg reggel fél7 előtt kelt, hogy éhes, akkor már odított.


Aztán reggel a férjem kérdezte, hogy miért nem etettem meg. Azóta lelkifurdalásom van, de én úgy gondolom, ha máskor bír aludni 9-10 órákat evés nélkül, és most sem sírt, akkor nem az éhség miatt volt fent.

Vagy lehet, hogy ez a 3 hós fejlődési ugrás? Én is gondoltam a fogára, mert ő is nyáladzik rendesen.

Meg az idegrendszerére is gondoltam már, hogy mostmár túl sok amit napközben be tud fogadni...? Nem tudom.

Bocsi, hogy nem tudtam válaszolni a kérdésedre, csak leírtam, hogy nem vagytok egyedül! :o)

2010. febr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekünk is kb. 3 hete kezdődött. Ugyanígy, mint ahogy Te írod. Ökle a szájában, kapálódzik,de nem sír. Azelőtt átaludta nagy átlagban az éjszakát olyan 7-ig, most viszont hamarabb is felébred. Ja és csukott szemmel csinálja legtöbbször. Hát remélem nem lesz semmi gond egyikünknél sem. Ha valamit esetleg megtudsz ezzel kapcsolatban megírnád? Köszike!

2010. febr. 16. 11:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálink is így van. Mi 11 hetesek vagyunk és ezt csinálja már nem is tudom mióta. Mi is kipróbáltunk már minden féle variációt. Eszik fürdés előtt (8 körül)Fürdés nagy nehezen elalszik(10 körül) Alszik 1-2-ig de előtte pont azt csinálja amit a ti babátok(keze lába jár vergődik néha felsír). Itt ágazott ketté : - simi, cumi be és aludt tovább kb 1-2 órát és utána újra kezdte.

-megetettem és után 1-2 óra múlva vergődés de akkor sincs ébren de össze vissza dobálja magát. Már mi is gondoltunk mindenre: Lehet, hogy éhes, idegei vannak ki vagy öszekeveri az éjszakát a nappallal? Ő is nyáladzik nagyon, mindent be akar kapni és az öklét teljesen szétáztatja. Lehet h. a foga de nem korai még? Ha van valami fejlemény akkor írjatok!!!

2010. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lányok!!!!

Megkérdeztem erről egy orvost az orvostudakozón. Képzeljétek azt írja, hogy aggódó természetű a gyermek és emiatt túl sokat vesz át a mi feszültségünkből még akkor is, ha ez nem általános jellemző. Azt tanácsolta, hogy legyek felszabadultabb és lazább és elmúlnak az alvásproblémák. Egyébként van benne valami, mert mostanában nagyon sok stressz ér, persze ezt nem a gyerek előtt adom ki magamból!

Nálatok lehetséges ez????

2010. febr. 17. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!