Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől van mostanában annyi...

Mitől van mostanában annyi ekcémás baba?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom szegénykéket szőrnyű lehet ahogy viszket nekik.:(( De ez vajon örökletes vagy összefüggésben lehet azzal h manapság mindent fertőtlenítünk? Nem vagyok jártas a témában ezért kérdezem.

A környezetemben és legalább 3-4 ilyen baba van.


2010. febr. 16. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ez vmilyen téves immunreakció miatt alakul ki. És így már érthető is, miért van sok belőle.
2010. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a sok természetellenes anyag miatt...a ruhák anyagai,mosóporok,őblítők stb...ezek nem voltak régen..
2010. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Örökli is szegény, meg a sok irritáló vegyszer és étel, amivel közvetlenül vagy közvetetten érintkezik.
2010. febr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert túl tiszta körülöttük minden......Lassan ott tartuk, hogy sok anyuka a baba kakis fenekét is domestossal akarja lemosni...
2010. febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xStefix ***** válasza:
0%

Műanyagok. Körülöttünk és bennünk is a táplálékokon keresztül.

És a tápszerek elterjedése miatt.

2010. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nem alakul ki az immunitás a vegyi anyagokkal szemben mert mindenki babafürdető krémet meg natúr anyagokat használ és mivel óhatatlanuk szembekerül előbb vagy utóbb vegyi anygaokkal amit addig nem szokott a bőre így reagál


mikor én születtem akkor is samponnal fürdettek msóporral mostak és nincs semmi baja a bőrömnek soha nem voltam ekcémás és allergiás

2010. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xStefix ***** válasza:

Utolsónak: ha jól értettem(?), szerinted épp az a baj, hogy védeni próbáljuk az újszülött bőrét a káros vegyi anyagoktól? Ha nem találkozik vegyszerrel, akkor nem lesz elég erős, hogy védekezzen ellenük? Tehát az a jó, ha már a kicsi babáknál is műanyagokat használunk?! Hűha...

Az immunrendszer mire való? Védekezésre. És milyen anyagokkal szemben? ÉLŐ és/vagy TERMÉSZETES. (pl. kórokozók: vírusok, férgek, gombák stb. és/vagy idegen anyagok, tárgyak, amiket lenyelünk, megiszunk, bőr alá jutnak stb.) És punktum!

Az immunrendszer, a természetes védekezőképesség akkor működik jól és csakis abban az esetben fejleszthető, erősíthető, ha a szervezet élő és/vagy természetes anyagokkal találkozik. Halott, vagy pontosabban MŰ anyagok esetén a fenti állítás már nem igaz! Ezeket ugyanis a szervezet csak nagyon nehezen vagy éppen egyáltalán nem ismeri fel; így szinte semmit nem is tud velük kezdeni. (Azon túl, hogy ha nem tudja őket kiválasztani, akkor szépen elkezdi lerakosgatni a szervezetben, mintegy szemétlerakóhelyeket építve ---> rák és társai.)

Szóval úgy nem lehet immunrendszert erősíteni, hogy tonnaszám visszük be a műanyagot, mondván, amit a szervezet megszok, arra nem fog allergiásan reagálni.. Bizonyos élő és/vagy természetes anyagokra ez simán igaz - de a vegyi anyagokra nem.

Az egyetlen jó megoldás a valóban tiszta környezet és a vegyszermentes anyagok használata (lenne).

Én úgy gondolom, hogy mindenképp érdemes és szükséges védeni magunkat. Az immunrendszerünk tényleg erősödik a különböző anyagokkal való találkozások hatására - de EZEKKEL a VEGYI anyagokkal szemben hosszú távon teljesen védtelen és nem is fejleszthető! Emiatt nyilván nagyon nem lesz mindegy, hogy mit kenünk magunkra vagy éppen mit viszünk a szervezetünkbe. És sajnos a legtöbb kímélő babafürdető és krém is tartalmaz káros anyagokat, még a gyógyszertáriak is, amiket pedig pont amiatt ajánlanak, hogy ne legyen benne vegyszer.. :S

2010. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:
Upsz, az utolsó bekezdést ki akartam törölni, de lemaradt.. :)
2010. febr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak az utolsó előtti.

köszi hogy így külön kiemeltél..


Leírtam a véleményem, mert talán erre szolgál ez az oldal.

Tudomásul veszem a tiéd, de kérelk másokat oktass ki a kedves stílusoddal.


Minden jót.

2010. febr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Nem kioktatás volt, sajnálom, ha annak vetted. A nagybetűt nem kiabálásként szoktam használni, hanem kiemelésként, ha ez volt a gond. A stílus pedig azért olyan, amilyen, mert ledöbbentem a véleményeden és első lendületből írtam (ahogy általában mások is teszik itt).

Amit leírtál, általában működik - de jelen esetben pont nem. És nem azért, mert én mondom, hanem azért, mert így van. A tényeket gyakran csak objektívan és "szárazon" lehet leírni.

Gondolom nekem is van lehetőségem a véleményközlésre.

2010. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!