Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4-5 honapos babatok napirendje...

4-5 honapos babatok napirendjerol irnatok nakem?

Figyelt kérdés
Anyatejes, tapszeres? Hany kg? Kostoltatast mar elkezdtetek? Ha igen, akkor mivel? Kel meg ejjelente? Napkozben hanyszor es mennyit alszik? Mi az ami legjobban lefoglalja napkozben? Minden erdekelne :)
2015. márc. 17. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Most 5 hónapos a kislányom és 1 hónapja is ez ment.

Este 6-fél7től reggel fél8-8-ig alszik, nem ébred, csak az első hetekben kelt éjszaka egyszer. 8kor reggeli tápszer, utána a szobájában nézelődik fél órát a babahintájában aztán átöltöztetem, lerakom a mi ágyunkra és elnézelődik, adok neki játékot azt fogdossa, nyúl érte, próbál fordulni jobbra-balra, 2 éves fiam is játszik vele. Másfél-2 órát tud ébren lenni, így fél10-10kor megy aludni, egyedül alszik el újszülött kora óta, alszik 1 órát, utána jön velem a konyhába, mosogatás-főzés, nézelődik, majd 1 órán belül ebéd, 1kor mennek mindketten aludni.

Alszik fél4-4ig, utána megint nézelődés, evés, fürdés, játék apával és a tesóval, majd 6-fél7kor alvás.

Próbáltam kóstoltatni, tejpépet, tápszert kanállal, alma és barack levet-pürét, egyiket sem ette meg, rázza a hideg majd úgy állítja a nyelvét hogy be sem tudom rakni a kanalat a szájába. A védőnő szerint ne erőltessem, várjak pár hetet. Hát így is teszek. Fiammal sokat kínlódtam csak azért mert a védőnő állandóan azzal piszkált, hogy gyerünk, próbálgassam stb.... Most nem próbálom, várok.

Kislányom amúgy nagyon nyugis gyerek, neki minden mindegy csak tele legyen a hasa és ne legyen álmos. Fiam az ellentettje volt.

4 hósan 8kiló volt és 68 centi, most nemtudom mennyi mert csak holnap megyünk méretkezni.

2015. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ágica260 válasza:
Szia,mi par nap mulva 5 hosak leszunk,kisfiu tapszeres.Altalanossagban irom a napirendet,hisz van hogy a reggeli ebredes modositja az etkezeseket.Reggel 8 korul 12,16,19-19.30,23-23.30korul van tapszer most mar kb 180ml eszik...de valtozo...volt mar tobb is es van hogy nem mindig eszi meg.A 23 oras kaja az felalomba ,"alometetes"nem veszem ki az agybol.Es egyre tobbszor kibirja onnan reggel 8 ig....persze multkor ahogy kimondtam ezt..most par napja megint ebred neha nagy siras ami sztem nem ehseg siras...olyankor eleg 50ml is attol visszaalszik..de sokszor a cumi visszarakas is eleg...probalnam hogy teljesen leszokjon az ejjeli kajcsirol...Hisz mar sokszor kibirt 8 orat eves nelkul.Hat nem tudom,csak azt hogy mindig valtozik:)))Ket hete kostoltatok,alma,korte,banan,plusz vegyes,minden nap emeltem az adagot,es 2-3napig csak egy fèlèt.Ket napja zoldseggel is probalkozom igy egyszer zoldseg a dèli,majd a delutani gyumi pure.Elsonek kohogott tole,meg kellett tanulnia legyelni,maskepp enni mint a cumisuvegbol,de mara szepen nyitja a szajat:)Es mindig kap annyi tapszert amennyit igenyel.O is 1,5-2orat bir ki ebren,aztan mindig onalloan elalszik lerakas utan,esete is furci utan.Nekunk a bugyolalas segitett,plusz miota kulonszobaja van sokkal jobban alszik:)De ez valtozo.O is van hintaban ahol nyul a felakasztott logok iranyaban,agyon probalom stimulalni a hasonfekvest,forogni meg nem forog csak oldalra de sokat probalgatja,tekereg mozog es ugyesen jatszik es beszelget egyedul a jatekaival,ha unja,helyet valtoztatok eki,megszeretgetem,de màra mar mindident meg tudok csinalni tole,jol elvan egyedul is,persze egyszemem mindig rajta es sokszor van szeretgetes es messzirol is beszelek hozza,igy nincs gond...nem akarom hogy kesobb ne tudjak semmit tole megcsinalni. Kb.68cm lehet,es 8 kg fele kozelit. Nagyon vidam jokedvu,sokat sikoltozik:) Voila remelem hasznos volt :)Szep napot nektek
2015. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Húú 1-es! Neked nagyon jó kisbabád van!

Mi kislányunk jövő héten lesz öt hónapos. Anyatejes, igény szerint szoptatom. 5600g kb.62 cm. Oldalra fordul, hasról hátra is átfordult már egy hete, azóta nem csinálja, de a fürdőkádban többször is sikerült neki, bár ott síkosabb a környezet:-)

Minden érdekli, nézegeti a rágókáit, meg mindent amit elér, sikongat, magyaráz. Igazából nem sokáig köti le semmi, max. tíz perc, utána új élmények kellenek.Nem lehet magára hagyni egy percre sem és leginkább valakinek szórakoztatni kell. A házimunkát csak akkor tudom csinálni ha apa itthon van, mert ha lerakom talán öt percig bírja, még akkor is ha lát. Ha nem, oltári ordításba kezd azonnal.

Reggel nyolc körül ébred, eszik, egy órát ébren van, majd alszik 11-ig, utána kaja, lemegyünk sétálni, ott alszik egyet, feljövünk, kaja, elvan egy darabig és olyan négy körül megint alszik egy kisebbet. Délután hat után már nem hagyom aludni, mert akkor este sose alszik el. Így is fél tízig húzza. Az esték már többnyire nyűgösek, sokat szopizik ilyenkor, és folyton sétálni kell vele. Ha elalszik éjjel három körül ébred enni, aztán visszaalszik.

Ja, és a babakocsit se szereti, csak alvásidőben viszem le, különben eladja az utcát! :-)

2015. márc. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!