Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hetes babám nehezen alszik...

10 hetes babám nehezen alszik el nappal. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Újabban napközben ha elalszik, sokszor azonnal felébred ha lepróbálom tenni, de ha nem, akkor is max 10-20 percet alszik.Ezt is csak néhányszor egy nap. Így hamar újra fárad, amitől pedig nyűgös szegény. Este viszont miután sok fel-felébredéses próba után végre az "éjjeli" alvásához ér alszik rendesen, csak enni ébred föl, aztán evés után vissza is alszik és reggel boldogan vagy éhesen sírdogálva ébred.

Nem tudom számít-e de ez kb az egy hete kapott oltás idején kezdődött, előtte magától is el tudott aludni, s bármilyen zajban. Most meg ha elalszik a karomban,s én megmozdulok, vagy valami zaj van nagyon megretten és felébred. Nyugtalan nagyon. Eddig nem is sírt ha nem volt oka, csak ha éhes vagy bőfi vagy ilyesmi volt. S aggaszt ha most látszólag ok nélkül sír, vehetem-e ezt tényleg a fáradtságának vagy van más gond is. Bár fáradtságnak tűnik, mert olyankor sír aztán ha felfigyel valamire akkor kicsit elbágyad. A cici ilyenkor hol kell neki hol megfeszíti magát és sírva elfordul tőle. De ha elfogadja rendszerint el is szunnyad rajta. De aztán persze felébred...

Amúgy hasfájós, s néha felsír röviden álmában, de a hasfájása mintha már enyhülne. Remélem hogy nincs semmi baja, aggódok ezért méregetem a lázát is. 37,1 (ez már levonva a 0,5)volt ma este, ami a védőnő szerint még nem gond, de bosszant hogy nem tudom mitől van. Lehet még mindez az oltástól, ami holnap lesz egy hete?


2015. márc. 17. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem leszek segítség, de én úgy emlékszem, hogy az ilyen korai oltások után a fiam egész nap aludt, és talán még másnap is.
2015. márc. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia

az én kislányom is 10hetes múlt. születése óta nem szóltak neki,hogy nappal a babák alszanak két etetés között :D

most már 3-4 napja elég nyűgös ő is. soha nem sír,csak ha nagyon éhes,vagy már nagyon álmos..

szintén azt sokta csinálni,hogy álmos,leteszem az ágyába és 10perc múlva felkel. kiveszem,és utána röhög vagy egy órát,utána meg már megint enni kell és keződik előről.

cserébe viszont este a 6. evés után(és fürcsi után) beájul,és másnap hajnalban kel enni egyszer,és utána vissza alszik 3órára. 5körül szokott enni előszőr,aztán 8kor,és utána pörög szinte egész nap :D fárasztó nagyon,de mivel szépen fejlődik és szépen lefoglalja már nagyon sok minden,berakom az ágyikóba és eldumál,elnézelődik.. :)

2015. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia

Akkor hasonlóak a lányaink. Gondolom akkor ez valószínűleg normális dolog, csak én aggódom túl. Az enyém is elvan a rövidke alvások után, de nem sokáig, minden leköti, de csak rövid ideig. Ő is sokat vigyorog, csak éppen mindig figyelemre éhes. Mármint nem igényli a folyamatos ölben tartást vagy ilyesmit, de sajna semmit sem tudok könnyen csinálni mellette. Pl vasalni a ruhácskáit úgy tudom hogy közben a mi ágyunkra teszem és így lát és beszélek hozzá. Ilyenkor boldog, de csak egy darabig, mert az álmosságtól egyszer csak besokall és sírni kezd. Aztán megint tíz perc alvás és újra elölről az egész. Na de előbb utóbb talán vagy kinövi, vagy megtanulja jobban lekötni magát.

2015. márc. 18. 10:56
 4/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok!

így van! 1hónap múlva már sokkal jobben le fogják kötni magukat,egyre jobban látnak,egyre többet használják a kis kezüket :) nemsoká elmúlik! kitartást neked is :d

2015. márc. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Akarcsak en irtam volna ezt a kerdest, ugyanez a helyzet, csak nalam meg este is ez a "kinlodas" megy 6tol 11ig, elalszik lerakom felkel... Ezt jatszuk el 5x6x... Remelem javul majd a helyzet... (hasfajos/
2015. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!