Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babám nappal nehezen...

2 hetes babám nappal nehezen alszik el, sokat van ébren és akkor általában nyűgös, csak cumival tudom lenyugtatni. Ez normális?

Figyelt kérdés
Így néz ki most egy napunk: reggel 7 körül kelünk, akkor szopi majd elvan egy kicsit de hamar nyűgösségbe fordul át a dolog, akkor cumit kap, elvan még az ágyában, de egy idő után már csak kézben és ez így megy kb 4 órán keresztül. Persze közben megszoptatom, eszik rendesen, nem éhes inkább a hasa fáj szerintem. Aztán 11-12 között elalszik és alszik du. 4-ig. De sajnos hiába próbálom az ágyában altatni nem sikerül. Vagy hordozókendőben vagy az autóshordozóban tud bealudni. 4 körül kel és 7-ig ugyanaz megy mint délelőtt majd fürdés alvás. éjjel 4X eszik kb és nem monanám hogy nyugodtan alszik.
2013. szept. 13. 11:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt hogy éjjel az ágyában alszik
2013. szept. 13. 11:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem fogsz velem egyetérteni, de szerintem igenis éhes. A fiam is ilyen volt. Rengeteget kellett szoptatnom, ő mégse aludt, mindíg sírt. Rengeteg tejem volt, de nem volt jó. Most gondolom van sok okos aki azt mondja nincs rossz tej. De van. Fejd le, és nézd meg. Ha van rajta vastag zsírréteg akkor jó, ha csak olyan enyhén szürkés fehér színű lötty zsírréteg nélkül, akkor olyan mint amilyen az enyém volt, tehát rossz.

Ahogy vettem neki recept nélkül tápszert, két hónapos volt, /addigra pokol lett az életem, mert másfél órán át szopizott, és már csak egy óra szünetet tartott közte. Persze evés után a felesleget kihányta, de újra éhes lett. Se védőnő se doki nem segített./ először az életbe szerintem jóllakott. Onnan kezdve tartotta a három órákat, és megnyugodott. Éjjel is sokkal jobban aludt.

2013. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha rossz mnőségű a tejed, akkor nem is hízik. Ha szépen gyarapodik, akkor jó a tejed!


AZ enyém 5 hetes, az éjszakák csodálatosak, kétszer már a 6 órát megauldta, de nappal nyügi ő is. Kissé hasfájós. Én is hordozókendőt vettem, így csönd van, s én is tudom tenni a dolgom. :)

2013. szept. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!a gyermekeddel véleményem szerint nincsen gond.Neki rendkívül új a mi ingerekkel teli világunk.Gondolj bele:egy teljesen új világba csöppensz,ahol rengeteg a zaj,csupa inger.Az igaz,hogy a méhedben is érték ingerek,de nem ilyen erősek.Maga a születés is trauma a gyermeknek,bizony,idő míg feldolgozza.A hordozóban azért alszik,mert szűkebb a hely,s ez az anyaméhre emlékezteti.De jobb lenne,ha hordozókendőben,vagy mózeskosárban altatnád,mert az autóshordozó nem igazán alkallmas egy ilyen picinek.Természetesen fájhat a hasa is,deez inkább kb.6hetes kortól jellemző.Ha éjjel felkel,nem gond,neki az emésztőrendszere még igen éretlen.egyszerre nem bír rengeteg ételt befogadni.Amiket tanácsolnék:legyen sokat hason a pici,ebben a pózban érzi magát ugyanis a legnagyobb biztonságban.Gyakran alszik rosszul a pici hanyatt fekve,mert védtelennek érzi magát.Ráadásul csökkentheted az esetleges hasfájást is.Nem mellesleg erősödik is a picid.

Legyen minden nap babamasszázs,igy ellazítod a picit.Az érintés,hidd el,csodákra képes.Hallgattass vele komolyzenét!Nem vicc rengeteg picit megnyugtat.Mindig viszonyulj hozzá türelemmel.Ez nagyon nehêz de hidd el a pici érzi ha te feszült vagy!!!bocsi,hogy hosszú lett,remélem tudtam segíteni:ja és még egy tanács:mérd mindennap a lázát,mert ha nem lázas nagy valószínűséggel nincs komoly gond,de persze bármi furcsát érzel(pl.bágyadt nagyon,ordít több órája és semmire nem nyugszik meg,stb,és főleg a fentebb említett láz)irány a doktor!boldog babázást,jussatok túl ezen minnél előbb!egy védőnő,aki 4 gyermek anyukája:-)

2013. szept. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na mi ujsag veletekA?azota h van a pici?
2013. szept. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!