Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az eddig szépen evő 9 hónapos...

Az eddig szépen evő 9 hónapos fiam 3 napja megmakacsolta magát. Feláll az etetőszékben, utána az éhség miatt sír. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig szépen csipegette az elé tett falatokat, 3 napja viszont nem bírok vele. Az elejétől kezdve nem szereti ha be van kötve az etetőszékbe, ugyanúgy az előkét sem, így nem is erőltettem, nem is volt ebből gond. A minap 1-2 falat után az orrom előtt egy pillanat alatt felállt a székben . Visszaültettem egyszer...kétszer...háromszor........százszor. Szóltam nyugisan...határozottan....hangosan. Eredménytelenül. Kb 20 percig próbáltam leülésre bírni. Meguntam, kivettem. Így viszont nem adtam neki enni, mert az asztalnál/etetőszékben eszünk, nem összevissza rohangálva, ebből nem engedek. Kis idő múlva valószínűleg az éhségtől elkezdett sírni (3 nap távlatából biztos hogy az éhségtől), de továbbra sem akart visszaülni a székbe. Nem tudom mi lenne a megoldás. Nem fogok utána kajával rohangálni, ez nem megoldás. És szintén ettől a naptól kezdve óriási hisztirohamai vannak, de csak nálam. Apánál, mamánál megnyugszik, szinte pillanatok alatt el is alszik náluk, velem meg fesztiválozik. Ez csak egy időszak? Másnál is van ilyen? Mit tehetnék?
2015. márc. 19. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a foga jön. Az enyém is akkor szokott türelmetlenebb lenni, amikor fogzik. Próbáld meg hígabbra csinálni a kajáját, hátha bejön.
2015. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
4 foga kint van már. Akkor is nyűgös, de másképp. Nem az állaggal van baj, mert semmit nem akar normálisan megenni, mint eddig.
2015. márc. 19. 10:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Enyém is 9 hós, kb 2 hete nekünk is ez a gondunk. Én most picit pihiztetem az etetőszéket és ehet ott, ahol épp van. (van egy kiskomódja, az mellett áll és onnan - ill. a földről - csipeget).
2015. márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bár az én fiam 14 hónapos, de mikor jön a foga, mindig ez van. Ráadásul Ő már kiabál is, hogy "nem,nem, nem Ányááá!"Mi ilyenkor mindig visszatérünk a pépesebb dolgokra, joghurtot kap, tejet(bár nyilván a te fiad még nem kaphat), párizsit, puha kenyérbelsőt kis vajjal. Ilyenkor örülni kell, ha eszik egy-két falatot, de valahol meg is lehet érteni. Ha fáj a fogunk, ínyünk, mi sem nagyon tudunk enni.
2015. márc. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9 hónaposan még nem tudod ilyen szinten "nevelni", hogy csak az asztalnál eszünk. Csak magadnak csinálsz ezzel bosszúságot szerintem, de ezt mindenki maga tudja hogy csinálja. Az én lányom 8 hónapos és ő sem marad meg az etetőben. Amióta mászik 2 percre nem marad meg, minden jobban érdekli mint a kaja. Én hagyom hogy menjen, amikor feláll a szekrénynél adok neki pár falatot, aztán jön az ágyhoz eszik ott is kicsit, igaz sokszor kajába úszik a szoba de engem nem zavar, felporszívózok utána. Vagy leültetem a földre, adok a kezébe egy kis kifli darabot és ahogy azt majszolja közbe csempészem be neki a főzeléket a szájába. VAgy ha nagyon nem akar enni mikor én akarom, hogy egyen akkor várok vele fél órát és utána újra adom neki. Szoktam azt is ha asztalnál eszik (bár az nagyon ritka), adok a kezébe egy kanalat és azzal játszik.
2015. márc. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!