Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket énekeltek a babátoknak?

Miket énekeltek a babátoknak?

Figyelt kérdés

Nálunk első perctől "sláger" az Egy kis malac, röf röf röf című gyerekdal (elsőre anno hirtelen ez jutott eszembe:D). Ezt bővítettük a Vukkal és a Hová mégy te kis nyulacskával. Meg én költöttem egy kis nótát. Ezeket éneklem neki, ha nyűgös, sírós és rögtön mosolyra görbül a szája. Imádom... :D

/Apa énekel neki fociindulót (nagy focidrukker), meg katona nótákat, persze csak ha azt hiszi, hogy nem hallom./


2010. febr. 16. 19:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ami eszembe jut, és innen is szoktam énekelni:

[link]

Valamint van hogy én találok ki valamit. Nagyon élvezi ha énekelek! Egyből vigyorog! :D 4,5 hónapos

2010. febr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia örülök ennek a kérdésnek, mert akár ötleteket is lophatok :)

Hát nekem van egy örök favoritom, egy meselemez, Kóc-kóc a címe, Vitay Ildikó az előadó. Én erről szoktam neki énekelni, meg versek is vannak rajta, azt is mondtam neki sokat, mondjuk vicces volt, mikor a júniusi lányomnak verseltem a legnagyobb júliusi kánikulában, hogy Húzza a szánkót, hegynek fel... mert ez jutott eszembe :)

Kedvencem még a Disney Micimackóból három dal, a Most hajolj, most, rajta csak, a Tralalala dal, meg a Kis fekete felhő az égről.

Nemrég letöltöttem a Kis hableányt, azóta a ringat a víz meg a Nézd , milyen szép, milyen helyes kezetű dalok is porondon vannak. Süsü is megvan, abból a kiránylány dalát szeretem.

A klasszikus gyermekdalok közül az Egy kismalac, röfröfröf, meg a versike hogy Bordi kutya sétál. Hirtelen más nem jut eszembe, amit szoktam. De a gyakoriakat leírtam :)

Amit együtt hallgatunk, az a fent említett meselemez, arab folklór zene, és a Sawwariya c. indiai film egyik betétdala.

2010. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mesedalokat... ^^


Kacsamesék,Gumimacik,Balukapitány...Dzsungel könyve, Aladdin...:D


A kedvence a Hüvelyk Panna részlet:


Szárnyad Hadd legyek,hadd legyek a kedvesed....még emlékszem gyerekkoromból:)(ha vkit érdekel youtube-on írja be h szárnyad hadd legyek:)


Plusz japán "mese" dalok:)Látom,hogy csillog a szeme:)



Barátnőm kislánya 3 és tökéletes kiejtéssel énekli őket:D


^^

2010. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a tanuló kutyus dalait éneklem neki.Meg persze sokat azok közül amiket ti is.
2010. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi sokat hallgatunk Kalákát és Halász Juditot. Azokat énekelem neki, együtt az előadókkal, vagy nélkülük is. 2 hónapos, de ha berakom a Kalákától a "Pelikán"-t, már az első strófáknál nevet.
2010. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az én repertoárom ezek szerint nagyon szegényes. Most kezdtem el egy mondókás könyvből tanulni, hogy majd neki is meg tudjam tanítani.

Pedig nekem is énekelt, meg mondókázott annakidején az anyukám, meg oviba is jártam, de egyre sem emlékszek.

Anya ha nálunk van, és épp mondókázik a gyereknek, én csodákozva nézem, hogy :te ilyet is tudsz?

Amúgy a fiam a T-mobile karácsonyi reklámzenéjére alszik el (Hóban ébred majd az ünnep...), ezt tudtam hirtelen megtanulni, de már akadozva megy a Lencsilány is.

2010. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A CSIPP_CSIPP csóka és az egy kismalac a kedvenc. Erre mindig tátot szájjal figyel vagy mosolyog.

A part alatt...

Vuk

Pumukli

Lencsilány

Csigabiga...

Ha én cica volnék...

Virágéknál ég a....

Gyerekek,gyerekek...

Hinta palinta...

Süssünk süssünk....

Hová mégy te kis nyulacska.

Aki nem lép 1x...

Elvesztetem zsbken....

Cini-cini...

...........stb

Tök sok eszembe jut csak hiányosan én ezeken nőtem fel,ha át megyünk az én Nagymamimhoz(ovi dadus volt) ő is ezzeket énekli neki és együtt szoktuk énekelni és a nyuszikám meg el van ámulva.

2010. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

19:48-as válaszoló vagyok,

még annyit szeretnék írni, hogy megtanultam elzongorázni pár dalt, kilestem a nagyfiam énekkönyvéből (1-4 osztályos énekkönyvek tele vannak ovis dalokkal!!) a kicsim "baba"zongoráján és baromira tetszik neki. (Hull a pelyhes..., Aki nem lép egyszerre..., Süss fel nap..., Ég a gyertya..., Boci, boci...)


Mesét meg imádja a Zelk Zoltán: Három nyulak

Meg a Volt egy török Mehemed...


Üdv, jó mondókázást!

2010. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

:D

2010. febr. 17. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!