Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 7 hónapos babám nem...

Baj, ha 7 hónapos babám nem áll és nem hallgat a nevére?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen olvasom, h 6 hónapos babák állnak. Az én babám csak forog, nagyon kicsit kúszik. Még ülni sem tud egyedül csak pár másodperig.

Akkor mi le vagyunk maradva?


2008. aug. 26. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden baba más. Nem baj, majd szépen alakul. Lehet ő később érik. De ettől még ugyanolyan egészséges mint az a baba aki 6 hónaposan áll.
2008. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én babám is 7 hónapos, ül 20-30 percet is, de nem önállóan ül fel, én teszem le úgy az ágyra v. a szőnyegére. Állni úgy áll, hogy például ülésből felhúzza magát / kapaszkodik a kezembe / és pár másodpercig megtartja magát. Vagy, ha leteszem a földre, mintha sétáltatnám, akkor csak a biztonság kedvéért van a hónalja alatt a kezem, mert magát tartja egy rövid ideig. De ez nem azt jelenti, hogy áll ill. nem azt, hogy önállóan ül. Szerintem állásról akkor beszélünk, ha kiságyba, járókába, szekrénybe kapaszkodva magától feláll, önálló ülésről pedig akkor, ha saját maga képes feltolni magát, hogy egyedül üljön. Bár lehet, hogy én vagyok fogalomzavarban. Nem vagytok lemaradva semmiről, 8-9 hónapos kor körül "elvárás" az önálló ülés, később az állás, járás. Viszont arra, hogy nem hallgat a nevére érdemes rákérdezni a védőnőnél.
2008. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam hétfőn lesz 7 hónapos.Nem áll,nem ül még egyedül,csak kúszik,forog:))Szerintem ez tök normális így!Nyugodj meg a te babád teljesen normálisan fejlődik!
2008. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam biztonsággal ülni csak 8 hónaposan tudott. Állni is kb. egy-két héttel utána kezdett. Addig csak kúszott, aztán mászott. A nevére is olyan 9 hónaposan kezdett mindig reagálni. Előtte nem nagyon, mert olyan elmélyülten figyelt, hogy sokszor meg se hallotta. De 9 hónaposan a nevén kívül már értette, hogy anya, mami, nemszabad :))

Ne ilyedj meg, hogy még nem csinál annyi mindent. 6 hónaposan csak nagyon kevés baba tud állni, nem az az átlag. Mint ahogy sokat lehet hallani 4 kiló körüli babákról, mégsem az az átlag, pedig normális dolog.

2008. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szerintem az is számít, h 9 és fél kiló a babám.
2008. aug. 26. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!