Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kisfiam csak rám...

20 hónapos kisfiam csak rám hallgat, apát szinte le se tojja, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Persze velem van többet, de kb. két héttel ezelőttig apával is ugyanolyan jól elvolt, mint velem, őrá is hallgatott, ővele is játszott, most viszont egyáltalán nem akar vele lenni. De nagymamával pl elvan, tehát nem is az a gond, hogy csak anya lenne. Apa kezd nagyon frusztrált lenni, és szomorú, hogy az eddig tündéri kisfia miért viselkedik így vele. Próbálom neki mondani, hogy ez egy korszak és majd elmúlik, de nagyon nehezen viseli. Mit tanácsoltok?
2010. ápr. 6. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:

A pszichológia szerint ebben a korban a fiúk nagyon "anyássá" válnak. Nagyon egyszerűen megfogalmazva: Anya az első "nő" az életében, és Apa az első "konkurrencia", és bizony, előfordul, hogy ilyenkor a tündéri kisfiú kissé furcsán kezd viselkedni az apukájával. Megnyugtatlak, nem fog sokáig tartani ez az időszak. Hamarosan a kisfiú ezt a fajta "rivalizálást" átfordítja, és Apából "példakép" lesz. Onnantól kezdve Apa lesz a követendő példa, és akkor majd te fogsz azzal szembesülni, hogy vannak olyan "fiús" dolgok (szerelés, autók, stb.) amiből te nőként kimaradsz.


Tudom, nehéz lehet most Apának, de nyugtasd meg, hogy ez természetes dolog, és a fiatok egészséges fejlődésének a része. Ha valaha lesz kislányotok, akkor fordítva fog ugyanez megtörténni.

2010. ápr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak teljesen igaza van! Én csaj létemre féltem az apámtól, a nevén szólítottam, és amikor kisebb voltam, sírtam amikor az ölébe vett, vagy vele voltam. Próbáljatok először közös programokat szervezni, majd csak úgy hogy az apával legyen. De addig használd ki ezt az időt: ha nagyobb lesz lehet hogy pont az ellenkezőjét teszi majd, ellensége leszel, stb... persze a kamaszkorban, de az még messze van. Sok sikert! :)
2010. ápr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, nagyon köszönöm a válaszokat, megmutatom apának is. Úgy nagyjából meddig fog tartani ez az időszak? Csak hogy legyen mit mondani, hogy apának meddig kell csak kibírni... :)
2010. ápr. 7. 12:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki tud a témába vágó könyvet vagy linket ajánlani, nagyon szívesen venném! Nagyon köszönöm!
2010. ápr. 8. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Apa legyen türelmes és a közös program jó ötlet mindenképp.


A lányom kb. 2 éves korától (ha mindketten itthon vagyunk párommal) apát választja ha segítségre van szüksége. Apa ad vizet, enni, cserél pelust vagy apával ráül a bincire...


Én most nem is bánom, pihenek:-)


itt a környékbeli apukák közül, aki többször lejön a kisfiával a játszótérre és együtt játszanak, ott jó a kapcsolat. Van akik szombat délelőtt együtt mennek bevásárolni, míg anyuka főz.


A nagy riadalmat azért ne érezze meg a babuci, mert annyira rafináltak, hogy még rá is játszik, hogy a frászt hozza rátok.


Jó programokat nektek.

2010. ápr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szia, nekem a kislányom csinálja ezt 1 hónapja, de ő még csak 16 hós. szóval ő nem apás, hanem anyás. gondolom, majd csak kinövi.
2010. ápr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!