Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyi idő, amig...

Szülés után mennyi idő, amig helyreáll a "rendszer? "

Figyelt kérdés
Gondolok arra,hogy mikor huzodnak vissza a csontok,ill.rendesen visszahuzodik e ugy mint terhesség előtt,a menstruácio visszaállása, ha alkalmaztak gátmetszést, akkor mennyi idő amig teljesen begyogyul, milyen kihatása lesz a szexre,és ilyenek..Köszi!
2011. márc. 11. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem szopizott 15 hónapig..5 hós volt mikor megjött,utánna 2 havonta jött meg...

gátmetszés 6 hét után okés,,viszont a szex nekem fél év múlva is gáz volt kicsit..egy év kellett h,.ne fájjon..

a testemen egy másfél év múlva láttam h,. formásabb..a hasam azért megmaradt..jah ez második bébi után volt..

elsőnél adtak méhösszehúzót...az nagyon segített..

2011. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Babám 8 hónapos, még szopizik. Mensi nem jött még meg. Nehéz szülésem volt, kívül belül repedtem és vágtak is. A szex iszonyat fájdalom a mai napig. Köv. hónapban megyek orvoshoz, remélem mond valami biztatót. Szülés után végbélrepedésem volt, ami azt eredményezte, hogy nagy fájdalommal járt wc-re menni. Ez kb a gyerek 4 hónapos korára jött teljesen rendbe. Testalkat: 23 kg plusszal mentem szülni, 10 mínusszal jöttem haza és most tartok ott, hogy már csak 3 kg van rajtam. A testalkatom megváltozott rendesen. Csípő, has.. kerekebb lett.. ha lehet ilyet mondani.
2011. márc. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kisnita ***** válasza:
100%

Engem császároztak ezért szinte 0 nap volt a lábadozási időm. Nem volt gátsebem sem, tök jó volt :)

2,5 hétig véreztem a szülés után. 5 hónapig szoptattam, az utolsó hónapban mikor pár alig volt tejem megjött a mensim gyengén. Utána egy ideig 2 havonta véreztem aztán beállt ugyan úgy mint a terhesség előtt.

A szex terén nem bírtuk kivárni a 6 hetet, én már majd meg haltam mert a párom a terhességem során sokszor visszautasított mert féltette a babát (?) :S Úgyhogy már alig vártam, hogy végre együtt legyünk :) 3 hét után voltunk együtt, ugyan olyan volt a szülés előtt.

Sima szülésnél kicsit másabb a szex mert azért mégis ott bújik ki baba, előfordulhat, hogy az első pár alkalom fájdalommal jár. A szoptatási idő alatt nem szokott megjönni a havi vérzés, de persze itt is vannak kivételek. Szoptatás alatt két fogamzásgátló szedhető az Azalia és a Cerazett, ugyan az a kettő csak más a gyártója.

Én az Azaliat szedtem egy ideig, de beteg voltam tőle és a tejem is kevesebb volt mikor szedtem ezért abba hagytam.

A szülés után kell egy kis idő mire helyre állnak a hormonok meg úgy a lelki dolgok is. A testi változások 6 hét alatt rendszerint végbe mennek, de a lelki dolgokhoz van, hogy több idő kell. Nálam szerencsére nagyon gyorsan zajlott minden, egyáltalán nem viselt meg lelkileg, hogy másabb lett az élet mint a baba előtt.

Szép szülést kívánok!

2011. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem volt szép nagy gátsebem, és nekem nagyon nagyon nehezen gyógyult!2* szétrepedt, mert a zsülés után mikor hazajöttünk nem volt segítségem két hétig! :(

Szóval én küzdök vele a mai napig főleg ha front van!mindig bedagad :(

A sexet viszont 6 hét után csak abban befolyásolta, hogy nem midegyik pozíció volt kényelmes, de nekem a gátam inkább kívül fáj!De azért kb 6 hós volt a lányom mikor igazán volt kedvem sexelni, persze addig is voltunk együtt....

15 hós a lányom és még szopizik,de 9,5 hós korától mensizek 24 naponta :( Előtte svájci óra volt a testem, így ez most kicsit rosszul esik!

De a mensim 3 hónap után olyan intenzitású volt mint a terhesség előtt!

Az alakom...Hát annak annyi, még 10 kiló van rajtam és akármit csinálok nem mozdul!13 hós korától járok úszni 3* egy héten és aerobic van 2*, de semmi :(

A dokim azt mondta tuti ha abbamarad a szopi gyors foygás várható :) Remélem igaza van!

A csípőm lett szélesebb és a derekam, a medence csont felső része is szélesebb lett!

Hát a cicim még mindig Samantha Fox-os, de ez nem olyan nagy baj :)ÉS persze ezt is ennek köszönhetem! :)


Azt hiszem mindenre válaszoltam :)

2011. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapos a kisfiam, nem volt egyszerű a szülés (mint sokak számára), 5 napon át vajúdtam igen intenzíven.

Volt gátmetszésem, kívül-belül varrtak, hozzáteszem igen "szűz lányosan". A gátmetszés már a 3 hét végére nem fájt, de igazából a 6 hét után jött rendbe. A szex közben nem fáj, viszont érezhető, hogy szűkebb...

4 hétig volt gyermekágyi vérzésem, a 6. hét végére meg megjött a mensim.

2011. márc. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

7 hetes a kisfiam.

Nehéz szülésem volt jó nagy vágással,repedéssel.A gátseb már egyáltalán nem fáj úgy 2 hete.Sex még nem volt,kicsit tartok tőle.:(

Még nem jött meg,így ezzel kapcsolatban nem tudok mit írni.

15 kg szedtem fel a terhesség alatt de már mindet le is adtam.A hasamon kissé puha a bőr,de legalább szép lapos,pár hónap és elkezdem erősíteni azzal így nem lesz gond.

Szoptatok és tápszert is kap a kicsi.

Csak az egyik mellemben van tej így elég h...-én nézek ki.Az egyik mellem kisebb mint valaha a másik meg hatalmasra duzzadt és van már rajta 2 csík is.

A csípőm kicsit szélesebb lett,így a szűk,passzos nadrágjaimat nem tudom hordani.

2011. márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!:)
2011. márc. 14. 13:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok:

25 kg-ot híztam, 12 ment le eddig, úgyhogy van mit leadnom.

A hasam szétrepedt, tele van striákkal. :(

Szopi+tápit kap az én gyerkőcöm is.

2011. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!