Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert lehet csucsos a feje hatul?

Bettynaa kérdése:

Miert lehet csucsos a feje hatul?

Figyelt kérdés
Azt vettuk eszre a parommal hogy a 2 honapos kislanyunk feje hatul nagyon csucsos.mit lehet ezellen tenni?sokan azt mondtak tamasszuk ki a fejet parnaval es fektessuk hanyatt egy honapig kb (en mondjuk ezt hulyesegnek tartom)szerintetek?es valaknek volt e mar ilyennel ugye es mit tett ezellen?

2015. márc. 23. 11:19
 1/6 LadyLoss ***** válasza:

A pici babák, akik még csak fekszenek egész nap, sokszor deformálódik a fejük. Erre arra, laposabb, csúcsosabb, de ahogy egyre többet tartja majd a fejét, megindul a mozgás fejlődése, ez megváltozik, és szépen visszakerekedik. Előfordul ugyan ez az állapot kóros mértékben is, de a védőnő és a gyerek orvos biztosan észrevenné ha már baj lenne. Fontos, hogy minden nap kapja a D vitamint, és lehet butaságnak hangzik számodra, de a testhelyzetek váltakoztatása tényleg segít. Ellentétes oldalra fordítani a fejét, megtámasztani, ellenkező irányba tenni az érdekes nézegetni valókat, hasra tenni stb. De a legtöbb esetben úgyis visszafordítja a fejét, ahol neki kényelmesebb.

Aggodalomra nincs ok. :)

2015. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod.elso babank es nagyon idegesito ez.nem szeretnem h csucsos legyen kesobb :-( anyum is azt mondta h kesobb kinovi,de szeretk mindenkit megkerdezni.minel tobb tapasztalat annal jobb. Persze forgatgatom a fejet mindenfele (hason visit ugy egyaltalan nem szeret) csak en azerr nem tamasztom ki a fejet mert en felek attol h veletlen felre nyel meg en se tudom a nap 24 orajaba nezni h n3hogy baj legyen ,ugye haziasszonynak vannak dolgai :-) a vedono meg eszre se vette en szoltam neki h csucsos es mondta h 2 het mulva menjunk visszamegint merik a fejet .41cm es 2honapos .
2015. márc. 23. 12:24
 3/6 LadyLoss ***** válasza:
Tényleg ne aggódj! Ha legközelebb mentek a gyerek orvoshoz, akkor említsd meg neki, nézze meg, az a legmegnyugtatóbb. Amúgy meg tényleg kinövik, semmi pánik. :)
2015. márc. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Amikor megszülettem apám első mondata ez volt: "Hááát szép, csak a feje kicsit érdekes..."

Borzasztóan csúcsos fejem volt, komolyan, mint valami földönkívülinek. :)

Nem kell aggódni, én is kinőttem. Teljesen átlagos, "emberi" fejformám van. :D


Fiam csinált olyat hogy csak az egyik oldalán volt hajlandó aludni, és az a fele kicsit "laposabb" volt, de neki is elmúlt aztán ahogy nőtt. Akkoriban én is nagyon aggódtam emiatt, hidd el nem kell. :)

2015. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is csúcsos volt a feje hátul,de 3,5 hónapos korára teljesen normális kerek feje lett, folyamatosan kerekedett. Én alváskor hasra tettem, egyébként meg háton volt, sokat raktam játszószőnyegre. fokozatosan kikerekedik majd a te babád feje is. Nekem is az első baba. :) És engem is idegesített. :)
2015. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a valszokat!igy mar kezdek megnyugodni h masoknak is volt ilyen es elmult.remeljuk akkor nalunk is el fog mulni es nem lesz semmi gond.
2015. márc. 23. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!