Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek, ha anyám állandóa...

Mit kezdjek, ha anyám állandóan kioktat a gyermekneveléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Második gyerekem, de még mindig mindenbe beleszól és nem építő jelleggel, hanem leértékelően, kritikusan. Elég ritkán találkozunk, de annak is összeveszés a vége...nagyon rosszul esik ez, hogy nincs meg a kölcsönös tisztelet, hanem úgy bánik velem, mint egy taknyos kölyökkel. A nagyobbik gyerekem sajátos nevelési igényű, de ebbe a témába is állandóan beleszól, kritukusan, mindent jobban tudva, holott soha nem nézett a problémának utána hiteles forrásból.

Nem szeretném a gyerkeimet megfosztani a nagymamájuktól, de így én rokkanok bele minden találkozásba? Ti hogy kezelnétek ezt? A "megmondom neki, hogy ne elygen ilyen" vakvágány, mert rögtön hárít, hogy én vagyok mimóza, velem van a baj stb. Majd halálosan sértődötten hazaviharzik... Segítséget már nem is kérek tőle, mert akkor is megcsinálta, hogy durván beszólt, amire én is kiakadtam, ami után faképnél hagyott én meg mondhattam le a továbbképzést, ahová mentem volna.. Tehát akkor segít bármiben, ha kuss a nevem és bármilyen hangnemet elviselek.


2015. márc. 23. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagy felnőni, azzal hogy kérés nélkül beleszól, kioktat, jelzi hogy még tanulásra szorulsz, vagyis inkább őrá. Nincs más lehetőség, tarts nagyobb távolságot tőle, ezek az ún. mérgező szülők.

Ja és mégegy, ne felejtsd el hogy neked mennyi bosszúságot okozott, mert hajlamosak a szülők ugyanúgy nevelni a sajátjukat is később!

2015. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így igaz, csak annyival tudom kiegészíteni, hogy ha mondenképp szeretnéd, hogy találkozzon az édesanyáddal, akkor próbáld úgy intézni, hogy vigyázzon rá kis időre, míg te elmész valahová, vagy ilyesmi. Így találkozhatnak de neked nem kell végig ott lenned és hallgatnod hogy "mit csinálsz rosszul".

És tényleg figyelj oda arra, hogy nehogy te is így állj később a gyerekedhez! :)

2015. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem többet,sokkal többet kellene beszélgetni vele.

Ha ő maga nem nézett utána problémának hiteles forrásból,akkor meg kell mutatni neki,elvinni a könyvet,fölolvasni belőle,nem hosszan,csak annyit,amennyi éppen aktuális.

lehet,hogy tényleg túl érzékeny vagy,de nem baj.

Már hogy rokkannál bele egy-egy találkozásba?Látod ez is elég túlzás.

Azt hiába mondjuk akérkinek,hogy ne legyen ilyen,az nem érthető.Neked se az,ha azt mondja valaki,hogy ne légy olyan érzékeny,igaz?

Föladni nem szabad,az olyan mintha homokba dugnád a fejed,szerintem.

Ha végképp semmi nem sikerül,akkor vannak akik családterápiával foglalkoznak,tőlük kaphatsz konkrét helyzetekre tanácsokat.

Mi van a többi családtagokkal?

2015. ápr. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!