Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a tízórai és ebéd szopi...

Ha a tízórai és ebéd szopi között kap gyümit, akkor azzal nem az ebédet fogom kiváltani? Mert annak az ideje fog tolódni, vagy nem?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is akkor adok neki gyümit, de azért azzal nem lakik jól annyira, hogy tolódjon az ebéd. Legalábbis amíg nem eszik teljes adagot.
2010. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de ha már jól lakik vele, akkor nem lesz éhes dél-fél 1 között, nem?
2010. febr. 17. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem.Ezzel a módszerrel,amit te írtál,az lehet a probléma,hogy nem biztos,hogy haladni fogsz a hozzátáplálással,mert tízórai és ebéd között nem igazán éhes,és lehet nem is fog lesz hajlandó kóstolni.

Ha kiváltani szeretnél szopit,akkor ne köztes időbe add,hanem pl.a tízórai idejében adj neki gyümit,amennyit megeszik és utánna kínáld meg cicivel.Ált. előszőr a 2 mellékétkezést(tízórai,uzsi)szokták kiváltani,egyszerre csak 1-et aztán az ebédet.

Nálunk olyan 100-120 ml volt ami kiváltott 1 szopit és az az uzsonna volt,ebben a lányom döntött így.2 hét alatt sikerült is neki.

2010. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ok, és mit tegyek most? Bealudt, már lassan 4 órája szopizott. Gondolom tök éhesen fog ébredni! Szórakozzak a gyümivel, vagy szoptassam meg rendesen!
2010. febr. 17. 10:15
 5/8 A kérdező kommentje:
én a gyerekorvos javaslatára kezdtem 2 szopi között kóstoltatni.Ez 2 hete megy így. Akkor ezentúl kezdjem gyümivel, utána cici?
2010. febr. 17. 10:17
 6/8 anonim ***** válasza:

döntsd el,hogy melyik étkezést szeretnéd kiváltani és akkor következetesen tartsd is be.Erőltetni nem kell,eszik amennyit eszik s aztán szopi.Ha idegeskedsz azon,hogy csak 2 kanállal evett,akkor rá is átragad az idegesség.

Azért írtam,hogy a lányom választotta az uzsit,mert én is tízóraira keztem el kóstoltatni,de úgy láttam,nem igazán kell neki.Akkor döntöttem úgy,hogy akkor kipróbálom az uzsit.Uzsira minden gond nélkül ment.

Türelem,nyugalom,kísérletezd ki,hogy jobb.

Ja,én 2 napig adtam ugyanazt(ha nem volt probléma),utána már kevertem hozzá újat.

2010. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ok! Köszi a válaszod! :) Türelemre valóban szükség van!
2010. febr. 17. 15:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt pont én is meg akartam kérdezni. A gyümit lehet keverni tejjel, vagy tápival, nem lesz tőle baj? Nem fájhat a hasi?

Nekem a védőnő azt mondta hogy ebédre egy egész reszelt almát adjak, ez lesz egy egész adag, mást ne.... szegény egy almával kihúzza délutánig?

Ti darált kekszet már adtok? Hány hónaposak a bébik?

2010. febr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!