Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy csinaljatok? (Hozzatap...

Ti hogy csinaljatok? (Hozzataplalas)

Figyelt kérdés
Pl sutotokot akartok adni a babatoknak. Vagy barmit, ami viszonylag nagy. Ti hogy csinaljatok? Parolas utan osszeturmixoljatok az egeszet es lefagyasztjatok kis adagokban, vagy pedig frissen felkockazzatok es ugy fagyasztjatok? Meg fagyasztas elott ti meddig tarolnatok a hutoben? Es fagyasztas utan?
2015. márc. 24. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Sütőtököt turmixolva fagyasztottam le "tépőzáras" zacskókban.

Amúgy mást nem fagyasztottam, mindig frissen csináltam mindent, mert kb 10 perc míg megfő egy darab karalábé krumplival, vagy 1 db répa 1 db krumpli, vagy 1 db alma, 1 db kurmpli.

Amit még fagyasztottam nekik, az a husi.

Egy húsleves 1 kg csirkemellből megfőz, husi kiszed, összeturmixol, jégkockatartóba beletesz, lefagyaszt.

Mikor elkészült a főzelék, és még forró volt ebéd előtt, beledobtam egy fagyott kocka husiturmixot, felengedett egyből, és már mehetett is a pocakba.

2015. márc. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, időben kb 2-3 hónapot állt a legutolsó sütőtök a mélyhűtőben mire megette.
2015. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az egész tököt megsütöttem sütőben, és kis adagokban fagyasztottam le, turmixolás után.

Fagyasztás előtt én nem szoktam hűtőben tárolni, rögtön megy a fagyasztóba. A fagyasztás után kérdést nem értem :) , mármint a fagyasztóban meddig van? 1-2 hónap alatt el szokott fogyni.

Amúgy a sütőtökön kívül semmilyen zöldséget nem fagyasztottam le, a krumplit nem is ajánlott, meg megfőnek pikk-pakk, nem érdemes ezzel vacakolni, mire kiszeded, kiolvad, összeállítod a kaját, azalatt frissen meg tudod csinálni.

Ja meg pici husi kockákat fagyasztottam.

Mást nem.

2015. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, azert irtam csak a sutotokot, mert mas peldat nem nagyon talaltam. Krumpli, repa, stb, a tobbi elfogyna amugy is, de egy magy tok kevesbe.


Ugy erettem, hogy en pl tegnap a nagy reszet beettem a fagyasztoba. De egy kicsike adagot elol hagytam. Meg csak kostoltatom a babammal, nem eszik meg egesz adagokat. Es higy szerintetek azt meddig tarolhatom a hutoben, mielott ki kellene dobnom?

2015. márc. 24. 15:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ha ma nem eszi meg, dobd ki.
2015. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En minden masnap fozok es nem fagyasztok le semmit, m ugyis elfogy. Kb. 2 honapja kezdtek az ikreim a rendes eteleket. A zoldseget (sutotok, edesburgonya, krumpli, karalabe, repa), csirke/pulykahust elore forralt vizben megparolom/fozom, majd turmix. Aztan ezeket kombinalom. Szoktam nekik barnarizst is fozni, m nagyon egeszseges!


A banant pl. csak villaval osszetorom. Kisfiam imadja a banan-avokado kombot :) Snack-nek szeretik a rice cake-et szopogatni. A gyumolcsoket (alma, korte, szilva stb.) is ugyanugy picit megfozni, h puha legyen, aztan turmix.

2015. márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hat nalunk egy egesz sutotok kb soha nem fogyna el, igy muszaj lefagyasztanom
2015. márc. 24. 16:51
 8/8 anonim ***** válasza:
én a sütőtököt nem fagyasztottam...mivel székletlazító, így elég sűrűn adok /adtam a fiamnak.meg elég szép adagokat megeszik, a sima hűtőbe, frissen tartó fóliával, egészben teszem. és a spenótot fagyasztottam...mirelitet felengedtem "megfőztem" kis krumplival és 100-150ml-s adagokat tettem el, mert ugye abból max 1-1.5 hetente eszik egy adagot. de mást nem. a husit meg megveszem, aznap összekozkázom, és úgy teszem el a fagyóban, és azt is frissen főzöm, kicsi darabokban megfő hamar...
2015. márc. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!