Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálás 2. hete. Ti...

A hozzátáplálás 2. hete. Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
A múlt héten ment a barack, 40ml-is jutottunk el. Most jön az alma, ami ugye 1-2 kanál. Akkor most az alma után rögtön adjam aznap a barackot vagy keverjem őket össze? Mert ugye a 40ml-ről nem kéne a 2 kanálra visszamenni.
2012. júl. 16. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

csak a tapasztalatomat írom:

Az enyémnek görcsölt a hasa az almától ezért azt nem is adtam neki, viszont keverve barackkal lehet hogy jó lesz, és nem is kell csökkenteni az adagot.

Jövőhéten próbálj meg egy kis tört krumplit.

Utána héten zöldségeket, akár gyümölccsel keverve is.

Az új ízeket, mindig fokozatosan vezesd be, elsőbb csak kóstoltasd, majd már rendesen adhatod is neki.

2012. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Mi is múlt héten kezdtük barackkal, de mi kb. 110 ml-ig jutottunk (többet is evett volna csak még féltem hogy az túl sok lesz neki, megterhelné a gyomrát ezért csak ennyit adtam).

3 napja kap almát is, mindig a barack előtt almalevet néhány kanálkával, hogy megszokja az alma ízét is külön is. Tegnap már összekevertem őket kb. 110 ml-t evett meg a lányom fele-fele arányban alma-barack, utána kis szopi.

Hétvégén meggyel folytatjuk, utána jöhet a krumpli, sárgarépa. Ez a terv.

2012. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gabszem ***** válasza:
64%
az a szabály, hogy minden új dolgok 3-4 napig kell kóstoltatni, nem szabad eleinte keverni, hogy lásd hogy nincs-e baja tőle. Aztán mehet már nagyobb adag is, amennyit csak megeszik.
2012. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi

előtte adtam neki az almát

azt se nagyon fogadja el, a baracknál is csak 50ml-nél járunk, nagy nehezen azt is

lehet átállunk majd zöldségekre

2012. júl. 17. 09:41
 5/5 A kérdező kommentje:
nemtom, hogy ki pontozott még rajtam kívül. de én zöld kezecskét adtam mindenkinek.
2012. júl. 17. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!