Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is járt úgy hogy csemetéje...

Más is járt úgy hogy csemetéje nappal sokat alszik este mármint hajnalban fent van?

Figyelt kérdés
A lányom napközben sokat alszik este pedig 10-kor leteszem 1 óra körül felébred és fent van majdnem 5-ig.Már mindent megpróbáltam kérnék még pár ötletet ha tud valaki.
2010. febr. 17. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Háát, erre sajnos csak egy "gyógymód" van, ne hagyd napközben annyit aludni, mert így felcseréli a szervezete a nappalt az éjszakával.


Mennyi idős? És mennyi az a nappali alvás, és hányszor?

2010. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még pici 5 hetes de napközben már 5órákat is alszik ezét gondolom hogy este nem akar!Azt is próbáltuk hogy nem hagytuk aludni annyit de ez sem segített!Húztuk az időt fürdés után stb..Mikor lehet leszoktatni erről?
2010. febr. 17. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:

azt mondják a nagyokosok, h nem szabad 3 óránál többet hagyni aludni. Nálatok már sanszos h a kiscsaj felcserélte a napszakokat, amúgy meg mennyi az a sok napközben?

nálunk az nem működik, h nem hagyom aludni, mert akkor kidől 7-kor és puff neki éjszaka.

Ne hagyd sokáig reggel aludni, 8 kor legkésőbb kelés, a délutáni alvás meg 13 körül legyen és ne tartson túl sokáig. vagy bejön vagy nem....jó probálkozást!

2010. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jah, akkor még picike nagyon! :) Nincs napirendje. Ez természetes!!! Nálunk a 4-5. hónapban kezdett beállni a rend, előtte az enyém is ilyen összevissza volt, sokszor nem aludtunk hajnalban mi sem. És mindig változnak az alvási szokásaik, ne izgulj! :)) (első hozzászóló vagyok, 15 hónapos a lányom).
2010. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
előző, bocsi, azt hittem nagyobb...akkor arra tippelek h éhes
2010. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
lehet h kevés a tejed már este, sok helyről hallottam, h nem elég a babának és éheskedik.....ilyenkor hozzápótolnak este tápszert v ha még van hűtött anyatej
2010. febr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se hagyd 5 órát egyben aludni. Így sanszos lesz, hogy felcseréli a napszakokat. Én nappal maximim 3 és fél - 4 órát hagynám aludni, aztán megetetném. Ha már kezd fáradni, lehet pelussozni és ott mókázni vele, hátha egy kicsit tovább fenn bír maradni.
2010. febr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha felébred éjjel, ne csapjatok nagy gondot körülötte. Ha felkapcsolod a villanyt, azt hiszi nappal van. Próbáld meg, hogy megeteted sötétben, ha kell, illetve vedd magad mellé, hátha visszaalszik. A lényeg, hogy a baba érezze, most nem nappal van, aludni kell!
2010. febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem most egy hónapos a lányom, igyekszem napirend szerint "irányítani". 3-3,5 óránként eszik, így 3 órából egy óra a szopi, tisztába tétel, gügyögés, majd elalszik, az kb 20-30 perc, és kb 1,5-2 órát alszik. Általában fel is ébred a következő etetésre, de ha nem, akkor maximum fél órát hagyom, aztán felkeltem. Ilynkoor általában rájön, hogy tulajdonképpen éhes is. Este éjfélkor eszik, gyakran félálomban, semmi gagyogás, lámpafény, valójában nem is szólok hozzá, csak simizem. Általában evés után szinte azonnal visszaalszik, majd 3-4 között felkel, akkor maximum 1 órát van fenn, úgy mint napközben, és utána reggel 7-ig ismét alvás.

Szóval nappal 2 evés között ne aludjon többet 2 óránál. Lehet, hogy napokba telik, de szerintem gyorsan rájön, hogy éjjel maximum enni lehet, egyébként aludni kell.


Sok türelmet és sok szerencsét hozzá.

2010. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!