Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislanyom most lessz 4 honapos...

Kislanyom most lessz 4 honapos es a vedono szerint mar fordulnia kene hatarol a hasara.. De ez nem igazan erdekli.. Ha hason van akkor kuszni szeretne. Picit aggodom hogy miert nem akar forgolodni? (vedono szerint tul duci es fogyokurazni kene)

Figyelt kérdés

2015. márc. 25. 13:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is most lesz 4 hónapos,3.-án. Még egyáltalán nem kell fordulnia.6 hónapos korára kell mindkét irányba forogniuk.
2015. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Még be se töltötte a 4 hónapot, és már forogjon? A 3 hónapos babák közül nem sok tudja ezt a kunsztot. Jó, biztos vannak szuperbabák, vagy véletlenül egyszer sikerül, aztán hetekig semmi, de a legtöbben eleve 4-5 hónaposan kezdik a forgolódást. Szerintem a védőnődnek fogalma se volt, hány hónapos a babád... Vagy be volt rúgva...
2015. márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

lessz? :D miért nem lessssz? :D


szerintem félreérthetted a védőnőt, nem forognia kéne hanem fordulnia. a hátáról az oldalára. forognia meg 6 hónapos koráig kell, arra van még 2 hónap. viszont az oldalára fordulni 3 hónapos korig kéne

2015. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

6 hónaposan "kell" forognia.


Kislányom 5 hónapos kora előtt 1 héttel fordult hasról hátra, 6 hónapos kora előtt 1 héttel hátról hasra, teljesen jól fejlődött, már 5 éves.

2015. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem kell még forognia, van olyan baba, aki már 4 hónaposan kezdi, de nem az az átlag. Enyém 4 hónaposan kezdte, de picike, vékony baba, úgy könnyebb. 6 hónapos korig kell. A ducibb, nagyobb babák a körül szokták elkezdeni.
2015. márc. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az egy dolog, hogy először hátról hasra "kell" fordulni a nagykönyv szerint, de az is marhaság, hogy ez már követelmény lenne 4 hónapos kor előtt, de még 5 hónaposan is bőven belefér, ha egyik oldalról a másikra elkezdenek forogni. Nekem speckó az ikreim hasról tanultak meg hátra fordulni. Az egyik fél éves korára szépen forgott már minden irányba, a másik viszont még csak hasról hátra, azt is csak olyan "véletlenszerűen", ritkán, ezért egy hónap múlva visszahívtak bennünk, mert ha addig se sikerül a forgás, akkor küldtek volna bennünk tovább. De egyébként 7 hónapos korára ő is elkezdett forogni. Az, hogy mennyire duci, tényleg kapcsolatban állhat azzal, hogy milyen hamar tanul meg forogni. Nem tudom, tápszeres-e a babád, akkor nyilván lehet csökkenteni picit az adagokat, de szoptatott babánál nincs olyan, hogy fogyókúra. Egyébként milyenek a méretei?
2015. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Fogyókúrázni kéne???? És ezt mégis milyen módon gondolta a védőnő egy 4 hónapos babánál?
2015. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre a védőnőt......azt mondta hogy 4 hónapos koráig simán fordulnia kell a hátáról a hasara....tápszeres baba 27-en lesz 4 honlapos ......62 cm és ezelőtt két héttel 6380 gr volt...(havi 1 kg-ot hizik).....
2015. márc. 25. 14:09
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő egy hülye röviden tömören! Ismerem a fajtáját, semmit nem tud.

6 hónapos korig fordulnak a babák általában, fogyiztatni meg eszedbe ne jusson! A tejből annyit eszik, amennyire szüksége van. Nem csokoládé az!

2015. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Hú, sajnálom hogy ilyen hülye védőnőd van. Ne aggódj! Nem kell 4 hónaposan fordulnia ezt 6. hónapra kell a babádnak tudnia, az én kislányom épp, hogy fordult minden irányba fél éves korára azóta eltelt 3 hét és úgy forog minden irányba, hogy hajjaj. Ne aggódj nem kell még neki forgolódna. Ha esetleg aggódsz a babád súlya miatt inkább mutasd meg egy gyermekorvosnak, de semmiképp ne fogyókúráztasd. Bár ha tejcit eszik az biztos, hogy úgy jó ahogy van.
2015. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!