Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislanyom most lessz 4 honapos...

Kislanyom most lessz 4 honapos es a vedono szerint mar fordulnia kene hatarol a hasara.. De ez nem igazan erdekli.. Ha hason van akkor kuszni szeretne. Picit aggodom hogy miert nem akar forgolodni? (vedono szerint tul duci es fogyokurazni kene)

Figyelt kérdés

2015. márc. 25. 13:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma gondolkodtam el azon, miért van már csecsemőkortól ez a teljesítmény kényszer. Értem én, hogy figyelni kell, nincs e valami baj, de szerintem annyira tág skálán mozognak a gyerekek a fejlődésükben úgy, hogy nincs semmi problémájuk, csak éppen nem egyformák. Ha gond van egy babával, akkor azt szakavatott szem már előbb is látja, tudom, mert egy fejlődésben nagyon lemaradt kislányom van.

A második kislányom most 5 hónapos. Oldalra fordulgatott 3 hónapos kora óta, kb 2 hete szépen fordul hátról hasra. Visszafelé párszor sikerült, de inkább lökte magát, mint fordult. Hason már húzogatja a kezét-lábát a mászáshoz.

Ha már fordul oldalra, kipróbálhatod, menne e neki, valahogy így:

https://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU


Nem véletlenül van a video címében a 4-8 hónapos megjelölés, mert ez az időintervallum, amikor forogni tanulnak a babák. De nem kell 4 hónaposan tudnia.

Ha viszi a fejét tovább, akkor elméletileg tudja, hogyan kell. De felesleges gyakoroltatni. Nekem a nagyobbik lányommal kellett, de ő, mint írtam, le van maradva mindenben.

2015. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos korára "kell" tudnia fordulni, ne aggódj

Egy másik védőnő voltam

2015. márc. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
A méretei alapján tényleg jó kis hurkás babád lehet, szerintem a védőnő egyszerűen rád akart ijeszteni (egyszerűen nem hiszem el, hogy alapból komolyan gondolta, hogy 4. hónap betöltésekor már fordulni kell), hogy ne tömd túl a gyereket. De azt meg te tudod, mert hogy te vagy az anyja, hogy mikor mennyi tápszert igényel. Egyébként inkább a gyerekorvossal beszélj arról, hogy szerinte mi a teendő, tényleg van-e egyáltalán súlyprobléma, és ha van, akkor mit javasol. Nekem kézenfekvő lenne, ha már 4 hónapos korában elkezdenéd a hozzátáplálást, esetleg erről is kérdezd meg.
2015. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az orvos nem mondott semmit a súlyáról...pedig mindig kérdi hogy mennyit eszik......a hozzataplalast megkezdtük két hete .....amikor úgymond szilárdat eszik nem eszi meg az egész tejet csak épp a szomjúságra iszik belőle.....egy 100 ml (annyi szilárdat nem kap hogy jol lakjon.....csak ovatosan mindenbol egy kicsit)
2015. márc. 25. 15:59
 15/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Akkor nincs más teendőd, mint a védőnőd tanácsát megfelelő módon kezelni (úgymond kihajítani a kukába). Jó babázást!
2015. márc. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%
Nekem április elején lesz 4 hónapos a babám es mar 1 hete a hátáról a hasára fordult es azóta állandóan csinálja. Pedig nagy baba, 66 cm es 7,3 kg anyatejes. En is azt hittem hogy a nagy súly es a sok ruha miatt később fogja csinálni mint a testvérei ( ők is 3,5 hónaposan fordultak, de ok tavaszi babák voltak)Nem azert írom h idegesitselek, csak jelzem hogy van ilyen, lehet hogy a Vedono csak rutinszerűen kérdezte.. Tényleg az a lényeg hogy 6 hónapos korig forduljon a baba, hogy azon belül mikor az semmit sem számít.
2015. márc. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen mindenkinek a válaszokat!Remélem nekünk is sikerülni fog előbb utóbb :D !!
2015. márc. 26. 10:55
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem idegesítesz ezzel a válasszal.....ügyesek vagytok....ezek szerint tényleg nem számít a súly.....lehet hogy ö hamarabb is fog járni!Azért kezdtem el aggódni mert a védőnő nem mondta hogy 6 hónapos koráig kell ezt csinálja!
2015. márc. 26. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!