Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisbabám mindig...

8 hónapos kisbabám mindig beleturkál az ételbe. Engem nem zavar, de a férjem szerint rossz szokáshoz vezethet. Ez tényleg ekkora probléma?

Figyelt kérdés
Most fedezi fel a világot, rettentően élvezi a pépes állagú kajákat az ujjai között, mit csináljak, hallgassak a páromra vagy hagyjam hogy maszatoljon?
2008. aug. 26. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy maszatoljon. Ez teljesen természetes, így tanulja meg, milyen a világ... Az apukák nevelés terén szerintem sokszor túlaggódják a dolgokat.
2008. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ugyanmár. Nem fog rossz szokáshoz vezetni. Hadd maszatoljon még. A homokozóba sem fogja a férjed beengedni, nehogy felnőtt korában is homoktortát gyúrjon?
2008. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én férjemet is zavarja, ha éppen ő eteti a babát és etetés közben maszatol a péppel. Lusta törölgetni utána az asztalt...A férfiak (tisztelet a kívételnek) utálják az összes babák által okozott trutymákolást, beleértve kaka, böfi stb...

Szerintem úgysem lehet egy 8 hónapos babát "rábeszélni", hogy szépen egyen, mivel nekik a maszatolás nem gusztustalan, hanem egy tanulási folyamat része.

Én hagyom, hogy maszatoljon...

2008. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor én vagyok a kivétel..., mert én nem hagyom neki. Néhányszor engedtem, de az lett a vége, hogy a haja is főzelékes lett, vagy ásított pont és a pépes kezével kezdte el dörzsölni a szemét v. belekapott és kiborult az egész, így öltöztethettem át ill. nem győztem kimosni a kajából. Én adok a kezébe egy másik kiskanalt és egy műanyag edényt, azzal azt csinál, amit akar. Majd ha oda jutunk, hogy elkezdem tanítani önállóan enni / 10-11 hó körül / megengedem neki.
2008. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az utolsó anyukának: én is adok kanalat a kezébe, de pár másodperc után a földön köt ki :-)Hagyom kutyvaszolni, nemsoká úgyis egyedül eszik, addig csak ismerkedjen a kaja állagával. Homoktorta, ez jó:-) Apukának sok mindenről egészen más a véleménye, én pl nem akarom járókába rakni, inkább kicsit hanyagolom a háztartást, ő viszont ki van akadva, ő is járókában volt 1 évig, mégsem lett baja (1 éves koráig meg sem mozdult, csak feküdt, ezt azért hozzátenném...)
2008. aug. 26. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!