Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki fog száradni?

Ki fog száradni?

Figyelt kérdés

7hos a babá csütörtök du.-tól lázas kúp hatására lemegy pár órára 37,5.-re, majd vissza 38-38,5.-re.Torokgyulladása van.Tegnap 15:00.-tól alig akar szopizni( mást nem eszik még). Pisis pelusa se nagyon van.Szinte egész nap alszik.Óránként szívjuk az orrát. Csütörtökön 3x hányt, tegnap2x,ma csak reggel közvetlenül mikor szopizott egy kicsit.Ha holnap délutánig nem javul a hője akkor megyünk vissza az ügyeletre.

Meddig fog még ez az étvágytalanság tartani?



2015. márc. 28. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ha nem iszik,nem pisil,egész nap alszik én megmutatnám még ma ügyeletsnek mert pillanatok alatt kiszáradnak. ilyenkor pedig nincs akarom nem akarom,bele kell nyomni a folyadékot,ha muszáj fecskendővel nyomd bele aprénként óvatosan. nincs nem akarom, ha már nem is pisil,inni kell.
2015. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
De miért vártok holnap délutánig? Szerintem vigyétek be mihamarabb! Ha nincsen pisis pelusa sem, akkor az valóban komoly folyadékhiányt jelezhet. Amúgy pedig irány a doki, ne itt kérdezz, nem vagyunk orvosok! Én legalábbis nem, a távgyógyításban pedig nem hiszek.
2015. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Miért nem viszitek be ügyeletre most? Simán lehet, hogy már most infúzióra kötnék ezek után, ez nem játék.
2015. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Próbálj belé valami folyadékot "tömni"

Azt írod 7 hós, akkor már azért lehet innia pl almalevet is, akár te magad is készítheted, ha nem boltit veszel, vagy vegyél valami babáknak készült almalavet kis üvegesek vannak pl dm-ben is. Ilyenkor nyugodtan lehet adni bármit ami a korának megvelelő, sőt még ha kell cukrozd is a teát nyugodtan, most az a lényeg hogy igyon folyadékot.

De ne várjatok vele sokáig, akár még ma menjetek vagy max holnap az ügyeletre. Nem játék ez.

A kutacsát figyeld azon látszik nagyon jól a kiszáradás veszélye. Persze a nem pisilés is eléggé tünet már.....

2015. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ja a folyadék tömést úgy értem vannak ezek a pl panadol sziruphoz fecskendők, na azzal szívj fel pl almalevet, és próbáld meg akár néhány ml-t nem kell sokat csak nyelje le aztán pár perc múlva ismét akár 1-2 ml-t is megéri így amíg el nem juttok a dokihoz akár még ma!
2015. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ügyelet és most!
2015. márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs pisis pelus, ne várjatok holnapig. Most vigyétek ügyeletre.
2015. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
most olvastam újra a kérdést,csak átfutottam rajta ezelőtt. ha még hányt is,pláne el kell vinned ügyeletre,mert az folyadékvesztés. nem visz be,amit mégis az kijött. ha elolvastad,kelsd fel a babát,próbáld megszoptatni,aztán valamivel adj be neki vízet,teát,gyümölcslevet. egy akármilyen fecskendő is jó, pl. ha nem dobtad ki a K-vitaminát,vagy bármilyen. ha az sincs,kanál/cumisüveg. bekanalazod maximum. fecskendővel ha kiköpiakkor marad az,hogy egész hátra,majdnem a torkára "célozz" ehez a legjobb a majdnem fekvő pozició,de arra figyelj, hogy egyszerre ne sokat nyomj ki,ne nyeljen félre. viszont így esélye se lesz kiköpni. durva módszernek hangzik,de jobb mintha baj lenne. kapj fel pelust,eleget ha bennt tartanának és a férjed csak holnap tudna bemenni,készíts be neki egy üveg vízet/teát,a papírjaitokat,és indulj el.
2015. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
1es voltam
2015. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ha nincs pisis pelus, nem iszik és ennyire aluszékony akkor most azonnal menjetek be a kórházba mert holnapra baj lehet ebből! ez már túl sok tünet, nyilván már szárad ki, infúzió kéne neki

jobbulást

2015. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!