Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lansinoh cumisüveggel milyen...

Timi127 kérdése:

Lansinoh cumisüveggel milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi,hogy tényleg úgy nyúlik a szilikon cumija mint a mellbimbó a szoptatás alatt? Aki ilyet használt tényleg elkerülte vele a cumizavar kialakulását a babánál? A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!

(32 hetes kismama.)



2015. márc. 29. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez az egyetlen üveg, amit a jól szopizó lányom elfogadott. 9 hós, még mindig szoptatom. A Momma üvegekhez is Lansinoh cumi kell.
2015. márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

nekem nem fogadta el. amúgy mindegyik ilyen üveg kamu. ha ráharap a szilikon cumira,folyik a tej. mert ahogy összenyomja,kipréseli ami benne van. a medela calmát ajánlom,mi is ilyen nem lesz cumizavaros üvegeket használtunk,hát az lett. abban alapból egy szelep elzárja a tej útját,csak vákuumra engedi át.

[link]

2015. márc. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2015. márc. 29. 21:19
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. A medela calmával nem lett újra cumizavaros a picid? Akkor ezzel már gond nélkül tudtad szoptatni is és esetenként üvegből etetni ha arra volt szükség?
2015. márc. 29. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:
igen. sőt,én már kialakult cumizavarra kezdtem el használni. igaz,még időben elkaptam. már olyan hisztiket levágott ha mellre akartam tenni,nemcsak vísított még eltolt a kezeivel.kijött megnézni egy szoptatást a védőnő, mondta,hogy hát eltol a gyerek,nem akarja. úgy voltam vele,hátha az üveggel is ugyanekkora meló enni, akkor hátha mindegy lesz neki miből eszik. az az egy a különbség a calmával,hogy nem kell meginditani a tejed mint a mellnél,így első 1-2 szívásra jött neki. meg lett a sikerélménye,hogy ha szív,jön tej. és tényleg nagyon erősen kell szívni, próbáltam persze vízzel,én kb egy óra alatt ha ki tudnám inni,de persze egy babának hipp-hopp megvan. ahogy írtam,van benne egy szelep,ami elzárja a tej útját,vákuum hatására leenged a szelep,és jön a tej. a cumi része meg azért olyan hosszú,mert elvileg a mellbimbó is nyúlik így úgy van a szájába,mint a mell hátul a nyelve mögött. miden nap eszik belőle,mert este majd 3 deci tejet betankol lefekvés előtt (ezt olyan fél9kor) én meg előtte 6 fél 7fele szoptatom (hogy fürdésig kíbirja,de ne bukjon így időzitem) és az isten szaporítására se lesz 280-90 ml tejem 2,2és fél óra alatt,úgyhogy mindig abból kap lefejve. az viszont tény,hogy elég húzos áron van,de nagyon megérte az árát. ha szerencsés az ember,és van elég teje,akár 1 üveg is elég,úgy már megvehető. főleg ha még nem szültél,hát pláne ezt ajánlom.én ha tudtam volna ezt viszem a kórházba. biztos voltam benne,hogy lesz elég tejem,de az első hetekben nem volt,és hiába a jónak mondott cumisüvegek pl. tomme tippee akkor is cumizavaros lett. babafüggő,hogy melyik lesz az,van amelyiknek önthetnéd a szájába,akkor se lenne az,míg más babák könnyen elkényelmesednek. nekem pl.sárgult,kevésbé volt ereje/kedve dolgozni a kajárt,ugye olyankor fáradékonyak,aluszékonyak. szerintem már a kórházba is ilyet vigyél,van akinek otthon indul meg a teje (úgyhogy ha nincs a kórházba,ne ijedj meg,otthon simán lehet még) és akkor ugye adnak a kórházba nekik tápszert. még az első 1-2 nap nem, de a 2.-3.nál már igen.
2015. márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,hogy megosztottad velem a tapasztalataidat! Döntöttem. Mindenképp ilyet fogok venni! Tényleg elég húzós ára van, de akkor ezek szerint megéri. Az igazság az,hogy ez a 2. terhességem. Van már egy 3 éves kislányom és vele iszonyúan megszenvedtem a szoptatást!! Már rögtön a kórházban cumizavaros lett mert bimbóvédőt kezdtem el használni. Ráadásul rosszat és borzasztóan sebesedett is tőle a mellem ami tovább nehezítette az egészet. Szoptatási tanácsadó segítségére volt szükségünk ahhoz,hogy valamennyire sikerüljön helyrehozni ezt a dolgot és így tudtam neki 8 hónapos koráig anyatejet adni. Az én kálváriám egy külön esettanulmány.Szinte az egész időszak a fájdalomról és a lázzal járó mellgyulladásokról szólt. A bimbóvédőt soha nem sikerült teljesen elhagynunk csak átváltottam az Aventesre ami alatt nem sebesedtem annyira. Nagyon nem szeretném,ha ez megismétlődne és ezért szeretném már a szülés előtt megtalálni a legjobb megoldást. Akkor mindenképp beszerzek egy ilyen üveget még mielőtt megszülök és ha nagyon szükség lesz rá, ebből fogom adni a pótlást a babámnak!
2015. márc. 30. 13:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudom miről beszélsz :-) ugyanez volt nálunk is. befelé volt fordulva a mellbimbóm, nem tudott ráharapni,ezért én is mellbimbóvédőt használtam. (medelát) utáltam. állandóan trükközni vele,hogy jól megtapadjon, addig éhesen sírt (akkor nem kell mondanom milyen egy éhes újszülött,hát minden csak türelmes nem) meg sterilizálgatni,akkor volt,hogy lecsúszott,több kifőzés után már elég vacak is volt,vehettem még egyet. próbáltam mellbimbóvédőt is,de annyira nem állt ki mire rátettem megint ki kellett emelni, úgyhogy nem igazán ment. azért ha ez volt a gondod megpróbálhatod a lansinoh kiemelőt. ugye mikor már pár napja nem szopott,kapott a calmából és akkor visszaszokásnál ment neki anélkül is. volt hiszti de egyre rövidebb,másnapra már nem is volt. ha mindenképp rákényszerülsz,próbálgatni kell hátha megy neki anélkül is. később 1x-2x feltettem mikor nagyon sebes volt,de úgy vettem észre,már sebes mellbimbónál úgyanúgy fáj,max megelőzésre jó. mellgyulladás nekem is volt,eddig 3 (most 7hónapos lesz,ezért írom,hogy eddig) előtte kevés volt a tej,na akkor tejszaporítás kínlódás,aztán meg begyulladt. az a baj,ha nem fejek kevés lesz a tej,lecsökken, de ha meg igen a többlettől könnyen be tud gyulladni ha hirtelen nem eszik annyit, vagy nem érek rá annyit fejni. hát nem egyszerűsok probléma lehet az biztos. én is bánom,hogy nem calma üveget vittem a kórházbalegalább a cumizavart megspóroltam volna. majd a következőnél :-) arra figyelj, ha mosogatod, azt a részét ahol a szelep van, azt csak kézzel öblísd,ne nagyon sikáld, ha az tönkremegy,anélkül nem ér semmit. ha meg pótlás kéne, (nekünk az elején kellett) a sensitive tápszerek (ha kéne,és ha az kéne)csomósak,na azt ki kell kavarni,(kiskanállal) a szelepen beakad, és eltömiti. baja nem lesz tőle,csak nem tud enni belőle úgy
2015. márc. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké! Köszi! :-)További nagyon jó egészséget és problémamentes szoptatást/sikeres anyatejes táplálást kívánok Nektek!
2015. márc. 31. 19:02
 9/9 anonim ***** válasza:
én is neked :-)
2015. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!