Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen a tápszerrel most?...

Mi legyen a tápszerrel most? Mi legyen a cumisüveggel? Használ valaki MAMos cumisüveget? Hogy működik? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam szinte születésétől kezdve tápszeres kevés anyatejjel spékelve(azt ciciből ette ami volt)Nestlé Beba 1-gyel kezdtük,de attól fájt hasa,kapott Nestlé Beba sensitívet,amit átmenetileg hasmenéses betegség miatt gyógytápszerrel kellett helyettesíteni,aztán elérkezett a 6 hónap és észrevettük,hogy többre van szüksége.Előtte elzárkózott a hozzátáplálástól,azóta viszont a tízórait és uzsit kiváltottuk gyümölccsel mert nagyot fordult.Imád kanállal enni minden újdonságra vevő.És miután ez is kevés kb egy hete kap Pro2-es tápszert.Akkor maradt még sensitív de azt nem fogadta el már és újabban a kettest sem csak este és álmában éjszaka.Így úgy néz ki,hogy reggel fél 8 krü eszik 30-40 ml tápszert,délelőtt gyümit keksszel vagy üvegeset(alma,banán őszi és sárgabarack megy,délután burgonya és gyümi)ebédre 70-130 körül tápszer este már 150-190 é éjszaka még háromszor 150-190.É nappal sehogy sem eszik többet.A szilárd étellel kibírja 3 órát tápszerrel még éjszaka sem mindig.Rosmannos Babydrames üvegünk van kettes méretű cumival.Ez egész idáig jó volt,de most írtó lassan eszik éjszaka,Van hogy 20 percig pedig előtte 5-10 perc volt.A játszócumija MAM-os,ezért bátorkodtam annak nagyobb etetőcumiját venni,de nem tud belőle enni.Na én is kipróbáltam,én sem tudok,,,,Egyszerűen nem jön semmi belőle.Közepes sűrűségű 6 hótól való cumit vettem.Most majd az ebédet tervezem kiváltani.És az volna jó ha reggel este megenne tápszert éjjel meg jó volna ha nem ébredne enni már.A mamos cumt meg nem tudom használni és nem tudom mit csináljak vele....Valakinek ötlete???

2014. máj. 13. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Vacsorára adj normál kaját, főzeléket, pl répa krumplival vagy sütőtök krumplival, ne tápszert vagy ha lefekvés előtt igényli akkor adj még tápszert. Nem írtál zöldségeket, csak gyümölcsöket adsz, meg krumplit? Csak mert a gyümölcs kevésbé laktatk mint a zöldség, persze 10óraira jó, de főétkezésnél inkább valami répa, sütőtök, cékla ilyesmit kéne.

Nálunk kb ilyenkor volt hogy elkezdett felébredni éjszakánként előtte átaludta, aztán így a vacsival ismét átaludta.

Még az lehet, hogy megtanult felülni és így felébred ezekre a mozdulatokra, nálunk volt pár ilyen éjszaka és akkor nem kérte a kaját.

Van a mamnak X lyukú cumija még azt lehet megpróbálni, nekünk az AR tápszer nagyon sűrű volt, így azzal etettem, lehet a tiétek is sűrűbb.

Én kaját csak kanállal adtam, sosem adtam cumiból, mondjuk nem is gondoltam rá, én azt tápszerre használtam csak meg vízre. Ha szereti a kanalat akkor azzal etesd, ne cumival.

2014. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak a tápszert kapja cumiból,é 2 hét alatt váltottuk ki uzsit és tízórait mert így igényelte,krumplin kívül még mást nem kapott ami zöldség,az ezután jön.De mivel kell tejalapú dolog azért mondom én hogy jó lenne ha elfogadná tápszert e azt csak éjjel álmában fogadja.4 foga van,eléggé könnyedén jönnek és tejpépet is próbáltam de abból 20 ml-t eszik többet nem.A mamos cumit meg azért kérdem mert ha már megvettem jó lenne rájönni miért nem működik.
2014. máj. 13. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:
3as mam cumit vettél? Az csöpögésmentes ,kb 2hét volt mire megtanult a fiam inni vele.Először csak vízet adj neki azzal a cumival,hogy megszokja :-) A mam 2es cumija is elég gyors egyébként.
2014. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még annyit tudsz csinálni a cumival hamár megvetted, hogy tűvel kicsit tágitasz a lyukon.


Én hamarabb vezettem be a zöldségeket, mint 6 hó ezért furcsáltam. Akkor viszont itt az ideje, nyugodtan add a répát krumplival. Édes is, a gyerekek szeretik. A sütőtök is tipikus kaja amit szeretnek.

2014. máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3 cseppes a cumi

és azért most vezettem be mert eddig nem fogadta el kanállal a gyümit sem,kb 4 hótól próbálkoztunk kisebb kihyagyásokkal

2014. máj. 13. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!