Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babátok mit, mikor...

10 hónapos babátok mit, mikor és mennyit eszik? Csak mert a fiam pár napja sokkal kevesebb tápszert fogad el, mint eddig, nem tudom, rosszul csinálok-e valamit.

Figyelt kérdés

Reggel nagyjából 7kor tápszer, ez eddig 210-240 ml volt, most már csak 180, fél 11kor gyümölcs tízóraira, rendesen megeszi, ebéd fél 2-2 főzelék, abból is rendesen eszik, uzsonna fél 5-5 (mostanság van hogy kitolódik fél 6-ra) tejpép, azt is rendesen eszi, este fél 8-8kor tápszer, két hete még 240et evett, most meg 100-150eket, és nem hajlandó többet enni. Éjszaka elég sokat kelek hozzá itatni, egy éjszaka 2 dl vizte megiszik. Próbáltam, hogy nem adok neki, csak a cumit adom vissza, de addig nem nyugszik meg amíg nem iszik.

Jó ez így? A ti babátok hogy eszik? Változott valamit az evési szokása 10 hónapos kor körül?


2010. febr. 17. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:

reggeli 240 ml tápszer

tizórai 260 ml tele cumisüveg gyümölcs+zabpehely, esetleg joghurttal is

ebéd 260 ml tele cumisüveg főzelék

uzsonna 180 ml tejpép

vacsora 180 ml körüli főzelék, utána fürdés, utána lefekvéskor 90 ml tápszer


Iszik napközben 2-3x másfél deci vizet/teát.


Bevallom, kb ennyit eszik 4 hónapos kora óta, azért is tértünk át a rendes ételekre, mert egyszerűen ennyi tejet nem termeltem, nem birtam tartani a lépést, 2 hét alatt el is ment a tejem.


Mostanában annyit veszek észre, hogy van, hogy otthagyja a végét a tizórai gyümölcsnek vagy a vacsora főzeléknek. De ez csak 10-30 ml maximum. Nagy változás szerintem akkor lesz, ha már jár, most még csak álldogál, mászik.

2010. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ő már egy ideje sétálgat kapaszkodva, nem tudom, ez számít-e.
2010. febr. 17. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!