Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok olyan könyvet,...

Ajánlanátok olyan könyvet, amiben sok érdekes, színes kép van? (másfél éves a baba)

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Tele van velük a könyvesbolt. Az összes gyerekkönyvben sok érdekes, színes kép van.
2010. febr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem bármelyik leporelló szóba jöhet- ezek mind kevés szöveg-sok kép.


Illetve ajánlom nagyon a Naphegy Kiadó Böngésző sorozatát, ami kb. ilyen idős kortól évekig használható- ezek nagyalakú (A/3 talán) teljesn szövegmentes könyvek- Téli-, tavaszi- nyári-, őszi és éjszakai böngésző (5 külön kötet). Mindegyikben ugyanazok a szereplők bukkanak fel, és egyrészt az egyes könyveken belül események követhetők figyelemmel, másrészt a négy évszakos köteten átívelő sztorik is vannak. (ilyen pl. egy pici baba növekedése, egy óvoda építése az alapoktól a megnyitóig, stb...) Nagyon jól fejlesztik a beszédkészséget, szókincset, fantáziát, stb. Én is kb. ilyen idősen vettem az elsőt a kisfiamnak, és még most, 4 évesen is szereti- most már ő "meséli" nekem belőle, amit lát/ hozzáképzel.

2010. febr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudnék ellenpéldákat írni. A könyveink nagy részének az illusztrációja elég szegényes. Van, hogy az egyik oldalon csak egy medve vagy egy virág vagy egy pillangó, stb. van. Arról meg nekem elég nehéz "órákat" mesélni a gyereknek. Továbbá hiába mondom neki, hogy keresse meg a nyuszit, ha konkrétan csak egy nyuszi van az elég oldalon...

Másrészt nem igazán jutok el könyvesboltba, az internetről szoktam rendelni, ott pedig nem látok bele...

2010. febr. 17. 23:02
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves Második!


Nagyon szépen köszönöm, már meg is néztem és nagyon tetszik!

Ha meg még évekkel később is leköti, még szuperebb!

Köszi még egyszer!

2010. febr. 17. 23:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom milyen könyveitek vannak vagy mit meselsz a csöppnek, de 1,5 evesen en mar jo felorakat meseltem alig kepes mesekönyvböl. Szoktatas kerdese. A mai mesekönyvek illusztraciaja viszont valoban szegenyes es rettenetesen elnagyolt. A tescoban lehetett kapni annak idejen egy sorozatot Tomi a tüzoltoauto es Dezsöke a gözös ez van meg nekünk ezt fel eves kora ota imadja a kis pockom, es hiaba nötte mar ki es tudja kivülröl a meses (ami nagyon gagyi) ujra meg ujra el kell olvasni :) A masik könyv (könyvek laporellok): Csip, csip csoka, Kerekecske gombocska, Hap- hap- hap, Boci- boci tarka- ezek Radvany Zsuzsa rajzaival keszültek, minden oldalon több allat vagy meselni valo van. de ha sok kep kell meg allat akkor regi klasszikus a teszvesz varos, es raadasul az tenyleg jo sokaig kitart.
2010. febr. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bartos Erika Anna és Peti sorozata.

Nagyon-nagyon jó rajzok (a szöveg nem mindig jó, de úgyse "felolvasod", csak a képekről beszélgettek), és rengeteg kisgyerekről tudok - saját fiamat is ide értve - , aki egyedül üldögél az Anna és Peti valamelyik darabjával és magának mutogat a képeken és szövegel.

2010. febr. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

ebben a könyvben van sok színes kép.

ezekről lehet mesélni.

minden oladlon más más téma: otthon, játszótér, gazdaság stb.

én az alexandrában vettem

kisfiam imádja

2010. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

9:10es vagyok

kisfiam 14 hónapos

2010. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. febr. 18. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!