Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyolc napos, csak tápszeres...

Nyolc napos, csak tápszeres baba mellé jöhet látogatóba kb fél órára hatéves óvodás, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

A hatéves óvodájában pont bárányhimlő járvány volt, talán 2 hete is voltak még megbetegedések. A gyereken ugyan nem látszik semmi, de ettől még esetleg lappanghat benne. És állandóan köhécsel, bár állítólag nem beteg, de én akárhányszor találkoztam vele, mindig köhögött.


Vagy nagyon túlparázom? Ti engednétek jönni, vagy várnátok még 1 hetet inkább?



2015. ápr. 2. 11:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Én nem engedném. Ha szoptatnád, akkor igen, de tápszeresen nem.
2015. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Én a bárányhimlő miatt nem engedném. Az én fiam 9 hónaposan kapta el az ovis tesójától, nagyon parás volt, még a doki is félt hogy szövődmények lesznek. Nem lett gond hál isten. Sztem ne kockáztass, még nagyon nagyon korai lenne a babádnak egy himlő.
2015. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Teljességgel kizárt lenne, hogy a 8 napos kisbabám közelébe engedjem ezt a kisgyereket. Nekem már az is elég, hogy köhög. Addig nem jöhetne, amíg nem teljesen egészséges (se köhögés, se orrfolyás).
2015. ápr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
8 napos gyerek mellé semmilyen kisgyereket nem engedtem. Közösségbe jár, bármit összeszedhet, még ha nem is tudnak róla a szülők. Aki bárányhimlő járványos óvodába járó gyereket akar vinni babalátogatóba, annak meg megkérdőjelezem a szülői képességeit.
2015. ápr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Bárányhimlő miatt nem engedném csak, egyébként igen.
2015. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
8 napos baba még nagyon pici, a legközelebbi rokonokon kívül (nagyszülők) szerintem nem szerencsés ha bárki látogatja, főleg ebben a járványos időszakban. Bárányhimlő járványos óvodából kisgyereket pedig biztos, hogy nem engednék a közelébe. És nem egy hetet várnék, jöjjön akkor amikor már nagyobb lesz a baba. Ha nagyon kíváncsi nem tudod neki ablakon keresztül megmutatni például? Vagy Skype-on?
2015. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
Én nem engedném de ennek semmi köze h tápszeres vagy anyatejes. Anyetejes baba sem kevésbé beteg, nem az anyetektől függ h mennyire beteges egy gyerek vagy nem. Nagy most a járvány a bárányhimlővel ilyen picinek semmiképp nem kéne elkapni. Én kb 1 hónapos koráig de min addig míg nem szoktatom a kinti sétához nem engedném. Oviban ki tudja miket összeszed ami rajta ki se jön de a picin rögtön megjelenne.
2015. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Az ég világon semmi köze az egészhez hogy tápszeres vagy anyatejes. Tápszeres kisfiam 10 hónapos és még egyszer sem kellett orvoshoz vinni, barátnőm anyatejes babája ennyi idősen már túl volt egy nagy lázas betegségen, meg egy náthán.

A fő kérdésre a válasz: kizárt, hogy engednék egy ekkora baba mellé egy közösségbe járó gyereket.

2015. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
67%

8 napos baba mellé én se engednék kisgyereket. 1 hónapos kora után bőven ráér. A kisgyereknek is nagyobb élmény, ha esetleg ébren látja, ahogy kezd játszani csörgőkkel, kezd hangokat kiadni, netán még rá is mosolyog. A 8 napos baba még nagy eséllyel átalussza az egész látogatást.

Ha a kisgyerek van nagyon besózva, hogy látni szeretné a babádat, és te már szoktad babakocsiban levegőztetni, akkor megbeszélném a találkozót egy babakocsis sétáltatás erejéig egy közeli játszótér felé mondjuk. A kocsiban meg lehetne lesni a babát (tapizni nem...), meg el is mehet játszani, ha megunja, az anyukák meg tudnak egy kicsit beszélgetni.

2015. ápr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

Akinek nagyobb gyereke van az újszülött mellett az elköltözteti egy időre otthonról a nagyobbat? Nem hiszem...

hozzánk télen járványos időszakban jött a nővérem a keresztlányommal látogatóba, nagyon várta a hogy megszülessen a babám, nem várattam volna 2 hónapig. Egy jó tanács, minél jobban félsz a betegségektől attól biztosabb hogy össze is szedtek valamit.

2015. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!