Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok az egész napos...

Hogy bírjátok az egész napos feszültséget?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ti nem vagytok feszültek a gyerek sírástól? márpedig elég sokat sír a babám, gyakorlatilag csak akkor nem, ha alszik, eszik, vagy játszok vele, de akkor is alább hagy a lendület és 20 perc múlva már kínlódunk.

Sajnos keveset is alszik, az ilyen napokon mint ma, mikor összesen 1,5 órát aludt, a falra tudok estére mászni, már semmi sem jó szegénykémnek, ha egyedül hagyom (mármint úgy hogy nem ülök közvetlen mellette és szórakoztatom) azonnal sírni kezd. meg amúgy is ilyen, csak velem van el, egyedül alig tud eljátszani. 8 hós. Tudom, más baba is ilyen, szóval kíméljetek meg a "mit vártál" választól :) inkább az érdekel, ki hogy tud lazítani, leereszteni. Az apja 8-9-kor ér haza, fürdetés végére, hétvégén meg olyan fáradt, hogy amiatt vagyok én szinte egész nap a babával...szóval minden nap ugyanaz a verkli megy, és ha egy picit is megpróbálok elszakadni, leülni a gép elé, vagy csak nyugodtan leülni ebédelni, rögtön a gyerek sírás, a vérnyomásom újra 180 lesz.


2015. márc. 19. 19:05
1 2
 1/18 Ditta323 ***** válasza:

Lányom 6,5 hós szerencsére elvan magában is huzamosabb ideig, de mostanában kezdődött, hogy ha meglát és nem mellette vagyok ordít. Az ebédlő (szobát alakítottunk át) ajtófélfájába (még aki építette) lyukat fúrt és oda vettünk egy hintát abba teszem bele és még eszek ő hintázgaz (belekötöm). Ha főzök vagy épp takarítok és hiányol akkor beleteszem bébi hordóba és azt a babakocsi vázára adok neki játékokat és viszem magammal. Este meg ha egyedül vagyunk itthon elmegyek előtte fürdeni és oda is viszem magammal így jó fél órát tudok lazulni :) Próbáld meg vinni magaddal, ha gépezel ültesd a lábadra monitornak merőlegesen és úgy adj a kezébe valamit ami leköti.

Remélem azért tudtam 1-2 hasznos dolgot írni.

2015. márc. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon rosszul bírom.

Egyedül nevelem, így elszabadulni sem tudok előle sajnos.

Esténként bort iszok, nekem ez a menekülés :((

2015. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

hát..a gép előtt az ölemben nincs el, ficánkol, meg nagyon nézi a monitort, nyilván nem a legjobb a szemének. a hinta nekem is adu ász volt régebben, de mióta nagyobb, már abban sincs el 10 percnél tovább...

szegényem semmi másra nem vágyna, mint hogy egész nap játszak vele, de most még nagyon rossz korban van, mármint most még nem tanul meg semmit, hanem csak úgy matat, meg főleg kúszni próbál, szóval nem hogy egy napot, még fél órát is nehéz vele eljátszani.

biztos érzi is hogy nem vagyok izgalmas társaság, mert mint írtam 20 perc játék után (de sokszor már 10 perc után is) sírni kezd.

Sajnos tanulnom is kellene, ezért időről időre próbálom magára hagyni a szobában, akár úgy hogy szól a tv a háttérben, de úgy is sírni kezd 2 perc után, tehát a tv is teljesen értelmetlen.

próbáltam azt is hogy mellette fekszem és úgy tanulok, de mint írtam, ha velem van egy légtérben, akkor is sírni kezd 15 perc után.

Persze ha idegenek közt vagyunk, akkor meg se mer nyikkani, akkor 1 órát is elül teljes csendben az ölemben:)

úgy érzem fel tudnék robbanni így nap végére, az izmaim görcsben, a gyomrom görcsben, nagyon fáradt vagyok, legszívesebben be fognám a fülem. Megyek mert most is sír persze.

2015. márc. 19. 19:31
 4/18 A kérdező kommentje:
borozni sem tudok mert még szopizik este :(
2015. márc. 19. 19:32
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
Hordozókendőt próbáltad? 8 hósan már a hátadra kötheted, és ott talán nyugodtabb lenne, és jobban ellenne, miközben te teszel-veszel, és téged sem zavarna, neki meg meglenne a testközelség.
2015. márc. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nem, nem vagyok hajlandó a nap 12 órájában magamra kötni...egyébként is szerintem csak még jobban a fejemre nőne. mellesleg nem az a baja hogy test kontaktust akar hanem hogy unatkozik, egyedül nem találja fel magát...a hátamon max aludni tud.
2015. márc. 19. 19:39
 7/18 anonim ***** válasza:
Az én babám is ilyen idős, csak ő már mászik és így még nehezebb vele. + párom fiát is én nevelem, ő 8 éves és ahogy hazahozom be nem áll a szája. Nincs vele baj, csak szimplán idegesít sokszor hogy folyamatosan beszél-beszél- beszél, a lányom meg ordít, nyűglődik, lever stb, zsong az én fejem is. Én azt szoktam csinálni, ha párom délutános akkor délelőtt "bezárom" őket a szobába és mondom neki, hogy ne engedje ki mászkálni. Addig én tudom csinálni a dolgomat, bár van hogy nem tetszik páromnak, mert hogy ő megy dolgozni, pihenni szeretne stb...mondom nekem is kezdődik délután a műszak ne aggódj:) olyankor röhög és vissza mennek a szobába. Ha délelőttös akkor könnyebb, mert 3 körül itthon van és akkor délután altatja, foglalkozik vele akkor megint van időm magamra. HA egyedül vagyunk és már nagyon kivagyok, van hogy nem szaladok be minden kis nyafira, mert úgy tuti nem bírnám. Ja és igen, sajnos a lakás náluk olyan sokszor mint "cigányéknál", már kezdem szégyellni magamat de sajna tényleg sokszor nincs időm semmire mióta mászik és elkezdett nagyon akaratos is lenni. Szóval van hogy 2 napos mosatlan is ott áll, 4 napos szennyes és az a durva, hogy nem érdekel. Pedig mindig rend, tisztaság volt itthon de mostanában elegem lett abból, hogy órákig takarítok és ugyanúgy szalad a ház fél nap múlva...úgyhogy most én pl. ezért sztrájkoltam:) Annyiból szerencsés vagyok, hogy párom nem szól érte, van hogy hazajön és még nekiáll este 11kor takarítani, olyankor azért rosszul érzem magam még jobban. Én néha elmegyek volt kollégákkal kávézni, barátnőmet áthívom, ilyesmi. Bár a barátaim eléggé elmaradoztak mostanában sajna:(. Meg próbálom úgy időzíteni a napom, hogy este 8-ra aludjanak mindketten és éjfélig ilyenkor elvagyok, tévézek, netezek, ilyenkor főzők, sütök. Ja igen és próbálok minél kevesebbet itthon lenni a babámmal, megyek vele szinte egész nap. Visszük a nagyot iskolába, megyünk érte, megyünk játszótérre hintázni, mamázni, sétálni a városba, vagy bármi csak ne a 4 fal között legyünk mert akkor nemigen bírok vele.
2015. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam minden választ, csak a kendőre írt válaszodon akadt meg a szemem. Az én fiam kb. ebben a korban borzasztóan igényelte, unalomra pont tökéletes volt, nézte a házimunkát. A mosogatást, felmosást pl. imádta így. Nem hiszem, hogy folyamatosan rajtad lógna, egy idő után azért előjön a mozgásigénye is.
2015. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8-as jól írja, pont hogy jönni fog így az igénye, és később nem fog rajtad lógni, mert most megkapja. Nem kell 12 órára magadra kötni, elég akkor, amikor sír, nyugtalan.
2015. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

nálunk si volt ilyen korszak azt hiszem olyan 4 hósan(?)hogy kb egész napja nyaogva, nyűgösen telt, meg sírva, írtam is ki erről, hogy nem kellene boldognak lennie egy babának, ha már nem újszülött?mert őket még megértem.erre mindenki írja, hogy ő babaája nem sír, meg a köv válaszolóé sem..


elszomorodtam, de valahogy elmúlt, talán az oldotta meg, hogy a nagyi sűrűbben kezdett járni, ő valahogy nagyon egy húron van vele :)

2015. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!