Ezek ciki nevek?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszik az Áron, Ármin, Alex, de mindeki leszól és rögtön mást kezd javasolni a következő kifogásokkal:

- Áron: zsidó név

- Ármin: b*zis név

- Alex: kutyanév

Még a rokonság sincs elragadtatva.


2015. ápr. 4. 21:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

Nekem ezek nem ciki kategóriások!

Amúgy mindegy milyen nevet adsz. Valakinek úgysem fog tetszeni.

2015. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

Jézusom ekkora marhaságot még nem hallottam.

1. Az Áron lehet, hogy zsidó eredetű név, de szerinted hány nem zsidót hívnak így? Egy csomót.

2. Miért is lenne b*zis? Nem találom az összefüggést. Van Dániel nevű meleg haverom - a Dániel szerinted b*zis név?

3. Az Alex nem kutyanév, hanem szerintem egy tök jó, normális név, ezt akarom adni a gyerekemnek.

Ne az legyen a mérvadó, hogy mit mondanak az ismerősök, rokonok! Az a lényeg neked mi tetszik! Sajnálom, hogy ilyen emberekkel vagy körülvéve, akik ezekre asszociàlnak. Nagyon szép nevek, add őket nyugodtan!

2015. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ezek tök normális nevek. Minden névbe bele lehet kötni valahogyan, ha neked ezek tetszenek add ezek közül valamelyiket. Majd megszokják.
2015. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Egyedül az Alex nem tetszik, a többivel semmi vesz.
2015. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%

A székelyek között sok Áron van, de egyikük sem zsidó.

Nekem az Alex nem tetszik, de azért nem ciki név.

2015. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Csak az Alex nem tetszik.
2015. ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem teljesen vállalható nevek! Nálam a Brájen, Dzsesszika, stb. külfôldiről "magyarosított" nevek a cikikategória, vagy ami a családnévvel együtt furcsa jelentésű. Minden más ízlés dolga, ami ugye emberenként változik. Olyat nem találsz úgy sem, ami mindenkinek tetszik, ráadásul manapság annyira divatba jöttek a fura, különleges nevek, hogy fel sem tűnik kit hogy hívnak. Ne hallgass másra! Az apukával együtt kettőtöknek kell tetszenie, mindenki más majd idővel megszokja. Én is kaptam hideget-meleget a gyerekeim neveire, jöttek a jobbnál jobb ötletek, hogy mit adjak helyette. Én pedig mosolyogva közöltem, hogy köszi, de nekünk (férjemmel) ez tetszik, ezt választottuk, ez lesz. Ha valaki túl arrogáns lenne, nyugodtan közöld, hogy az ő gyerekének majd adhatja azt a nevet! :)
2015. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Hát az Alex-ról sajnos a Lostban szereplő Alex nevű lány jut eszembe, ez csak azért lenne fura, de attól még nincs gond vele. A többi is jó, ne hallgass másokra, mindenkinek más az ízlése, te hagyatkozz a sajátodéra.
2015. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezek itt mind ciki nevek: Ádám, Ábel, Barnabás, Béla, Benjámin, Dániel, Dávid, Gábor, János, József, Máté, Mihály, Márton, Péter.

Ezek ugyanis egytől egyig héber eredetű, azaz zsidó nevek.

Aztán: jó ideje kutyatartó vagyok, ugyanakkor még egyetlenegy Alex nevű kutyával nem találkoztam, pedig elég sűrűn lakott, és kutyáktól hemzsegő lakótelepen élek. Viszont van egy Döme, egy Géza és egy Luca, de attól ezek még nem kutyanevek.

Olyan meg, hogy b..is név, olyan nem létezik.

Azt viszont vér primitív dolognak tartom, amikor a leendő szülőnek az ismeretségi kör elkezd névadási javaslatokat tenni. Hadd döntse már el azt a kedves szülő, hogy milyen nevet ad a SAJÁT gyerekének!

2015. ápr. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

A fiam Alex :-). 8 éve mindenkinek tetszett a névválasztás :-) változnak az idők :-).

Egyébként a gyerek apja pl. Balázs nevet nem akarta a fiunknak...mert csúfolhatják.

A kérdésedről. Ennyi erővel mindegyik keresztnévhez lehetne kommentet fűzni :-)

Szerintem viselhető nevek :-)

2015. ápr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!