Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy és mivel váltsam ki a...

Hogy és mivel váltsam ki a szopizásokat 9 hónapos babámnál? A tízórai után mi a következő?

Figyelt kérdés

A tízórait már kiváltottuk, akkor gyümölcsöt kap, néha egy kis gabonával. Kb. 150-180g-ot eszik.

Aztán ebéd (szopi)után kap egy kis főzeléket, hogy a zöldségekkel is haladjunk, ez kb. 40-60g. Az uzsonna, és a reggeli, vacsi csak szopi.

Hogyan tovabb? Van tejem, nem akarok rohanni, de dilemmázom, hogy az ebéd vagy az uzsonna legyen-e a következő. Az uzsit jobb lenne, az kisétkezés, és el vannak osztva a szopit. Az ebéd viszont kézenfekvőbb, hiszen akkor kóstolgatunk. Mi lenne az uzsi? Gyümölcs vagy főzi (Tejterméket még nem ettünk)?

Köszönöm



2015. ápr. 8. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a déli cicizést váltanám ki :) Aztán jöhet az uzsonna, ami tejpép gyümölcsel.
2015. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Te is azt eszed, amit a babád? 9 hónaposan már régen ki kellett volna váltani a többi étkezéseket is. Szopizni az étkezések után is tud a baba.

Délelőtt jó a gyümölcs, keksszel, vagy valamilyen gabonafélével. Délben főzelék, tészta hússal, délután valamilyen tejtermék, joghurt stb.

2015. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ditta323 ***** válasza:

7 hós a lányom, de a tízórai és ebéd ki van váltva (gyümölcs kekszel ebéd meg főzelék, vagy gyümis hús). Du-án szopizik közben kóstoltatok vele új dolgokat (joghurt tejbegrizt amit vizzel csinálok mert én eszem ugyis meg....). Lassan a 3. étkezésen gondolkodok.

Bocsi, hogy bele kérdek, de azt ki mikor váltotta ki?

2015. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

napi 500 ml tejnek meg kell hogy legyen egy nap 1 éves korig(és nem tejalapú étkezésnek, ahogy sokan tévesen tudják!)ennek függvényében kapja reggel-este csak tej és esetleg uzsonnára a tejtermékek után.

én kb 8.hótól csinálom így(reggeli tápsz., tízó gy.pép, ebéd főtt étezés, uzsi tejtermék és tápsz., vacsi tápsz.)

(az már mellékes, hogy jelenleg 11 hósan nem akarja már a tápszert így tízóraira is azt kap, hogy valahogy kijöjjön az 500 ml naponta)

2015. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ebédet váltsd ki, arra már nagy szüksége van, kell a szervezetének húsok, zöldségek, ezekben olyan vitaminok vannak amik nincsenek a tejben, a szervezetéből viszont már kiürültek. az uzsi köztes étkezés, kis nasi, ilyen értelemben nincs rá szüksége, az amúgy is tejtermék szokott lenni, tejpép, túró, joghurt, ha ennyit szopik akkor arra meg főleg nincs szüksége pluszba, de a főzelékekből már mennyiséget kéne ennie, szopi előtt, nem csak kóstolgatni.

vacsi meg a reggeli meg nem lesz kiváltva, csak pótolva, ahogy most az ebéddel csinálod az úgy jó lesz ezekre

2015. ápr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Vedd elő a józan paraszti eszedet, az mindig segít! Mit kóstoltatsz először? Almát! Az ebéd? Nem! Max: tízórai. Jön a krumpli, a répa. Az ebéd? Igen! Tízóraira kóstoltatsz, de nem mondhatod, hogy kiváltottad a tízórai, amíg nem kóstolt mindent! Az első étkezés, amit kiváltunk az az ebéd, a megfelelő zöldségekkel! Szerintem egy 9 hónapos babánál ez, így néz ki: reggeli: szopi, tízórai: kóstolás, ebéd: egy egész adag főzelék hússal, más nem kell, uzsi szopi, vacsi tejpép gyümölccsel! Ez nem rohanás kérdése, de egy 9 hónapos babának már ebédre meg kellene ennie egy teljes adag főzeléket, 20-30g hússal!
2015. ápr. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző, nem kéne ekkora tudálékos, par.aszt ős-anyának lenned...
2015. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es! Tőled bóknak veszem, mert valószínű, hogy csak! kötözködni jársz ide, nem segíteni, tekintve, hogy a kérdésre nem válaszoltál csak az én válaszomba kötöttél bele. Szóval köszönöm! Amit leírtam, az pedig egy Normális védőnő (igen előfordul ilyen is!), egy törődő gyerekorvos és sok utána olvasás eredménye! De, ha gondod van a véleményemmel kérlek, cáfold meg: érvekkel és ne sz*métkedéssel, mert valahogy a kérdésre nem válaszoltál?!
2015. máj. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!