Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszótéren nektek is szokott...

Játszótéren nektek is szokott így viselkedni 1,5 éves kisgyereketek?

Figyelt kérdés

Van mikor egész idő alatt játszik a játékokkal de van mikor csak nézi a többi kisgyereket hogy hogy játszik és csak megy utánuk. Normális ez? Általában mindig a nagyobbakkal szeretne labdázni vagy csak oda ülni hozzájuk.

Kicsit zavar mikor ott van az a sok játék és csak mászkál és csak nézi őket.


2015. ápr. 14. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, tetszik neki a többi gyerek. Nem Neked kell meghatározni, hogy hogy KELL játszania valahol, kitalálja ő magától, ne aggódj!
2015. ápr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én 4.5 éves lányom még mindig ezt csinálja. Van, hogy 6-8 vagy akár 10-12 éves egyedül, vagy csoportban játszó gyerekekhez verődik, megpróbál bekapcsolódni. Valamikor hagyják és bevonják, valamikor csak figyelmen kívűl hagyják. A múltkor egy csapat 10-12 év körüli lányt nézett ki magának. Egy csésze alakú forgóba beült kábé 5 lány, egyik forgatta őket, de aztán megunta és elment. Lányom odament és elkezdte őket forgatni. Aztán egy idő után fogták magukat és leléptek. Mintha ott se lett volna a lányom. Máskor meg bevonják a játékba, segítenek neki. (Lökik a hintában például) Egy így megy már, majdnem azóta, amióta járni tud:D

Néha én is kellemetlenül érzem magam, ha nagyobbakat "zavar" de megállom és nem szólok oda neki, hogy hagyd a nagyokat. Sokszor nem szól egy nyikkot se, játsza a kukát és a nagyobb gyereknek vagy leesik, hogy mit akar, vagy nem. Próbálom neki tanítani, hogy szólaljon meg és távol maradni, hogy a helyzeteket tanulja meg ő megoldani....majd egyszer:D

2015. ápr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális. Az én fiam is ennyi idős és pontosan ezt csinálja. Sőt, ha látja, hogy egy adott játékkal hogyan játszik a másik, akkor megy, hogy kipróbálja. Még nem érti, hogy miért nem veheti el pl, a kismotort a másiktól, hogy ő is menjen egy kört.
2015. ápr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Normális.1 hós lányom is szokta csinálni.Gyönyörűen ellesi tőlük mivel hogy kell játszani.Hogy kell lecsúszni, homokozóban mit kell csinálni.Arra szoktam figyelni ne tegyen bennük(pl ellökni, rombolni) és ne tegyenek benne kárt egyébként nem csinálom semmit.Hagyni kell felfedezni.Abból is tanul ha nem foglalkoznak vele.Nem is igen igényli mert épp figyel.
2015. ápr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem pont az lenne a nemnormális, hogy egyedül játszon és csak a játékaival foglalkozzon. szocializálódni kell, hiszen társadalomban élünk..
2015. ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem úgy értem hogy leül egy helyre és egyedül játszik. Hanem pl ha egyik kisgyerek a vödörbe tesz homokot ő nem tesz bele (remélem értitek :))

Ma pl mindig megfogta egyik kislány kezét hogy játszanak együtt

2015. ápr. 14. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!