Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire veszi el az életteret...

Mennyire veszi el az élettereteket és uralja a lakást a babátok/kisgyereketek?

Figyelt kérdés

A nővéremék egy 36 nm-es, két "szobás" lakásban élnek, két gyerek, két felnőtt.


A gyerekek még kicsik (5 és 3 évesek), és az egész lakásban csak az ő cuccaik vannak. A nővéremék hálószobájában tele van matricázva az összes szekrényük, a padlón, mindenhol könyvek, játékok, ruhák.


A gyerekszobában (ami 3X3 méteres és ott lakik a két gyerek) lépni sem lehet. A közlekedőben a fal össze van festve-firkálva végig, a fürdőszobájukban gyerekjátékok.

Egyszerűen rémisztő ez a kép, én nem akarom, hogy ilyen legyen a jövőm.


Meg lehet oldani, hogy az embernek ne a teljes lakását árasszák el a gyerekek? (nem feltétlenül a cuccaikkal, hanem pl. a falfirkálás, festés, matricázás)


Mi nem voltunk ilyenek, nem tudom, a tesóm honnan vette ezt a ráhagyós nevelést. :) Meg lehet oldani ezt másként, nektek megy?


Vagy ez úgy van, hogy el kell fogadni, és innentől így kell élni, a total messben?



2014. szept. 30. 11:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%

A gyerekünk éppúgy itthon él, mint mi. Alkalmazkodunk, de igen, ahogy a "mi cuccaink" ott vannak mindenhol, úgy az "övé" is. (Fura ez az enyém-tiéd családon belül, de legyen...) A 3x3 méter elég két gyereknek, és a gyerekszoba olyan, amilyennek a gyerekek akarják. Ha firkálva, akkor úgy. A látszatnál nálunk fontosabb az, hogy aki ott él, otthon és jól érezze magát. Azért nem festetem át a nappalinkat pl. hogy a sznob ismerősöknek megfelelő legyen a szín. Nekünk úgy tetszik, a gyereknek meg amúgy tetszik a saját szobája. Nem, nem lehet megoldani, hogy szeparálod a gyereket az életedből, mert nem terráriumi teknősbéka, hanem CSALÁDTAG.

A tesód megérezte, hogy mi az életben a fontos, és úgy él. Szerintem próbáld ki, hátha megnyílik benned is valami, és fontosabb lesz a hangulat, mint a külsőség.

2014. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nagyon durva amit írsz. Nálunk eleve nem mehet matrica a szekrényekre, és a falra sem firkálhatnak. A játékaik elől vannak, de csak amíg játszanak vele, utána elrakjuk. Náluk biztos kicsi a hely, mert 36 nm nagyon nem elég 4 főre, de meg lehetne oldani azt is úgy hogy ne legyen disznóól.
2014. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk a gyerekszoba a gyerekszoba, ott vannak a játékok, ott vannak matricák stb.

Nekünk van külön hálószobánk a párommal, ott nincs gyerekjáték (kivéve, ha áthozzák a gyerekek, de utána mindig elpakolunk).

Tény, hogy ha gyereked van, akkor felfordul a lakás, és én is káromkodtam már, amikor legóra tapostam a nappali közepén (azért mert fájt), de a lényeg, hogy ha takarítasz, pakolsz és a gyerekeket is erre neveled, akkor nem lesz hatalmas felfordulás, csak akkora ami még kezelhető. :)

2014. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Első ne haragudj már, de miért attól lesz egy gyereknek jó, ha összefirkálhatja a falat? Érezze jól magát az otthonában, és nem kell elszeparálni, de lehet ésszerűen és esztétikusan tárolni a cuccaikat, és ne attól érezze jól magát hogy összefirkálja a falat. Ha majd rágót ken a szőnyegbe, meg szarta a wc falára, az is ok, mert ő így érzi jól magát? Vannak normális szabályok amit egy gyereknek is be kell tartani. Nem vágom le a kezét ha kipróbálja a falfirkálást, de elmagyarázom hogy nem szabad, mert a falfesték nem olcsó mulatság, nem tudjuk naponta átkenni a falat, és adok neki papírt, meg rajztáblát amin alkothat. Ettől nem lesz lelki sérült a gyerek, a tieiddel viszont nem biztos hogy 10 év múlva is szeretnék találkozni, ha ennyire liberálisan neveled őket.
2014. szept. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeink a saját szobájukban játszanak (közös szobájuk van), és ott ragasztják ki a matricákat a szekrényre. A falra még szerencsére nem firkáltak. A fürdőszobában vannak fürdős játékok. Meg nekünk is van egy szobánk, ott meg a mi holmijaink vannak. De nálunk elég nagy a gyerekszoba, legalábbis egyelőre elég nekik. Nem csak a felnőtteknek van szüksége élettérre, hanem a gyerekeknek is. Úgyhogy teljesen megértem, hogy a nővéred gyerekei nem egész nap a 3x3-as szobájukban vannak, hanem a másik szobába is átmennek játszani. Az már más kérdés, hogy utána elpakolnak-e vagy nem, de gondolom az is probléma, ha ilyen kicsi a lakás, hogy nem nagyon van hova pakolni a könyveket, játékokat.
2014. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A nincs hová pakolni kérdésre simán megoldás két nagyobb láda, vagy tárolódoboz, akár a felnőttek szobájában is. Csak bele kell szórni a cuccot, és már nincs minden a földön.
2014. szept. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a játékok bekúsznak mindenhová, de este játékpakolás van, akkor újból a helyükre kerülnek. Falfirkálás, matricázás nincs, abszolút nem vagyok ennek a híve. Aszfaltkrétázunk kint, rengeteget rajzolnak lapokra, matricáznak füzetekbe, nálunk itt van a határ.
2014. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek mindenütt ott van szerintem attól a pillanattól, ahogy megszületik, DE ami a nővéredéknél van, az nem velejárója a gyereknevelésnek, ne ijedj meg! :) ők így döntöttek, ennyit engednek, de nem ez az átlagos! Nálunk is egy szobában van a két lány, falra firkálás ( megengedetten) nincs, azért már vannak kisebb alkotások :) , a matricákat füzetbe ragasszuk... a mi szobánkban is vannak játékaik, de kosárba elrejtve ha épp nem játszanak vele... annyi még, hogy az étkezőben kialakítottunk egy habtapis sarkot, kis szekrénnyel ,ahol szintén játék hegyek vannak, de ezt én akartam, mert így a konyhából rájuk látok míg főzök, ill. le foglalják magukat...
2014. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ugyanúgy kell a határ ahogy a nevelésben ami ma nem jellemző,tulajdonképpen a gyereket szentnek tekintik,egy olyan lénynek aki mindenkinél feljebb való,akit nevelni,fegyelmezni sem szabad,aki előtt a szülőnek meg kell hajolnia.

Normális esetben a gyerek a gyerek a szülő a szülő, a gyereknek szüksége van korlátokra határokra,ebben a kérdésben is. A mi hálószobánk nem játszótér nincs benne játék,és nem is engedem,hogy a fiam ott játsszon arra ott a nappali,a saját szobája.Ugyanígy a konyha, az sem játszótér.Meg is tanulta még nincs 3,5 éves, ugyanúgy azt is tudja,hogy nem firkálhat a falra,nem matricázhatja össze a bútorokat,mindenre van egy kijelölt hely,köszöni szépen kiegyensúlyozott boldog kisgyerek a lakás rendben van,és esténként minden játékot elpakolunk semmi nincs szanaszét.Meg lehet oldani simán.

2014. szept. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nem, nálunk sem így van, a kislányom mégis boldog és kiegyensúlyozott. A szobájában a szekrényre lehet matricázni, de a falra és a bútorra firkálni nem. A játékoknak megvan a helyük és vannak nagy tárolódobozok, amibe csak úgy bele lehet dobálni mindent, ha a gyors rendrakás a cél. a mi szobánkba természetesen ki lehet hozni a játékot, de legkésőbb az esti játékpakolásnál minden a helyére kerül.

Attól, hogy gyerek van, nem kell kupiban élni, csak sokaknak egyszerűbb ráfogni a gyerekre, mint elpakolni és ezt megtanítani neki.

2014. szept. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!