Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire káros a röntgen...

Mennyire káros a röntgen sugár a babákra, medddig nem lehet -nemajánlatos őket röntgenezni?

Figyelt kérdés
Ma a 6hós kislányom fejéről 2 felvétel készült.
2008. aug. 27. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz tőle. Az én lányomat 3 naposan, majd 2 hetesen, és 1 hónaposan is röntgenezték. Ha annyira káros lenne a babákra, akkor nem csinálnák.
2008. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
röntgenre gondolsz? vagy ultrahangra? röntgenezni nem szabad, de a babákat ultrahanggal nézik meg.
2008. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
jajj bocsánat, te már nem terhes vagy, hanem az újszülött babádról beszélsz. Neki már szabad szerintem :)
2008. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos a szükség nagy úr. Barátaink kisfiának nemrég eltört a lába. 1 éves. Mire levették a gipszet kb. 6x röntgenezték. Biztosan nem lesz bajuk tőle, vagy legalábbis a röntgen elmulasztása nagyobb kockázattal járna. REmélem minden rendben a kislányoddal.
2008. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előttem szólnak igaza van.Az elmulasztása nagyobb bajt vonhat maga után,de egyébként káros!Ránk nézve is,mert a sugárzás nem ürül ki a szervezetből.Nekem ezt orvosok mondták,de amennyit életünk során normál állapotban muszáj megcsinálni attól nem lesz bajunk-feltéve,ha írtó sok sugárzás nem ér minket,e azt nem hiszem.
2008. aug. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha muszáj, akkor meg kell röntgeneztetni, ez szerintem nem akarom kérdése. Adnak rá úgyis ólommellényt, abban csak reménykedni lehet, hogy így már nem káros.... De kikerülni nem tudod, ha kell. 14 hetes kislány anyukája.
2008. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!