Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csinált valaki káros dolgokat,...

Csinált valaki káros dolgokat, amíg nem tudta, hogy babát vár? Gyógyszerszedés, röntgen vagy bármi! Abban az időszakban még nem árthat semmi?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én egy gyógyfürdőben áztattam magam egész napon át. kb. 5 hetes lehettem. ekkor még nem tudtam hogy kisbabám lesz. mikor hazajöttünk a wellness hétvégéről utána derült ki. nagyon megijedtem, de szerencsére a babó nagyon itt akart maradni. üdv. 28 hetes kismami

egyébként attól függ melyik időszak mert az első 12 hét a legveszélyesebb, mert akkor fejlődik ki a magzat minden része, viszont vitatott, hogy pl. a gyógyszer mennyire befolyásolja a kezdeti időszakban is. Czeizel Endre egyik riportjában azt mondta, a gyógyszer az első időszakban nem okoz magzati károsodást. persze gondolom attól is függ milyen gyógyszer.mi miatt tetted fel a kérdést?

2009. ápr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tüdőszűrésen voltam a ciklus 17.napján,peteérés után!
2009. ápr. 16. 10:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én dohányoztam de szerencsére nem lett semmi gond!Persze amint megtudtam a terhességet letettem a cigit!Szerintem nem lesz gond a tüdőszűrés miatt,ne aggódj!Nem zavar be semmibe!
2009. ápr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én még nem tudtam, amikor elmentünk a férjemmel sítáborba (jó sok eséssel), ott pedig egy nagyon jó kis csapat jött össze, ittunk, és újra elszívtam 1-2 doboz cigit! Úgy 5-6 hetes lehettem, ma pedig van egy gyönyörü és egészséges 4 hónapos babám!

2009. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ÁÁÁÁ semmi bajod, ill a babának nem lesz baja semmiképp, hisz még be sem ágyazódott, csak kúszott a méhed felé!!!

Én mellesleg szintén jó meleg gyógyfürdőben voltam, meg szánkóztam a lányommal, és jókorákat bukkantunk.

2009. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az Én terhességem a kisfiammal elég mozgalmas volt végig, és akkor is amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok. Így pl. az első 5 hétben Aquaparkban csúszdáztam, lánybúcsún búcsúztattam a "függetlenségem", esküvő, lakodalom dínom-dánom. Persze mind a lánybúcsúmon, mind a lagzin ittam alkoholt is jócskán.

De szerencsére semmi baja nem lett a kisfiamnak, makk egészséges, a mai napig még egy megfázása sem volt, pedig most volt 14 hónapos.

A tüdőszűrő miatt sem kell aggódnod, persze azért szólj mindenképp a terhesgondozóban és az orvosodnak is, hogy tudjanak róla, mivel az első 12 hét a legveszélyeztetettebb időszak. De mikor a tüdőszűrést csinálják, a röntgensugárzás csak a mellkasi részre koncentrálódik, a pocaknál már egy vastag fém rész van, amin nem hatolnak át a sugarak.

2009. ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ilyen korán még nem lesz baja a babának, hisz még meg sem érkezett a méhedbe,be sem ágyazódott, tehát még bizonyítani sem lehet, hogy egyáltalán terhes vagy. Nyugi!


Én mindkét terhességemnél úgy voltam, hogy úgysem sikerült most a baba. Ezért a ciklus 24. napja körül hajat festettem. És mivel sötétből csináltam világosat, egyik nap leszívattam, másik nap pedig felfestettem a megfelelő színt. Szóval, én így "károsítottam" magamat...

2009. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Kifejezetten korai terhességnél külső ártalmaknál a "minden vagy semmi" törvénye érvényesül, azaz vagy elmegy az embrió úgy hogy nem is tudtál a terhességrő, vagy semmi baja nem lesz. Szóval nyugodj meg!
2009. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat!
2009. ápr. 16. 15:59
 10/11 anonim ***** válasza:
A tüdőszűrös dolgodra reagáltam, ráadásul teljesen igazat, nem is értem miért kellett lepontozni. Mellesleg röntgenben dolgoztam. Csak néha úgy érzem reagálni sem érdemes... Persze ha nem te voltál akkor bocs.
2009. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!